Kurzemes Vārds

02:12 Piektdiena, 22. februāris
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu (abonementa cena 1 dienai – EUR 0,50, 30 dienām – EUR 6,83).
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kā kļūt par reģistrētu lietotāju? VIDEOPAMĀCĪBA

Aizmirsusies parole?

Pirmā sleja

Zaļā gaisma

Jau esam saraduši ar to, ka pēc ilgu gadu snauduļošanas pamodusies Liepājas lidosta un no Latvijas rietumkrasta var ātri aizšaut ne tikai uz galvaspilsētu, bet arī uz Hamburgu Vācijā un Kopenhāgenu Dānijā. Pasažieru pārvadājumu iedzīvināšana šajos maršrutos kaut vai pirms gada, kad starp Liepāju un Rīgu lidinājās gandrīz tukša lidmašīna, šķita sarežģīts uzdevums. Tomēr, satiksmes ministram Aināram Šleseram, "Air Baltic" prezidentam Bertoltam Flikam, valdībai un pašvaldībai publiski auklējot ideju, ka Liepājas lidostai ir nākotne, viņu sabiedroto, proti, gaisa kuģu pasažieru, radās aizvien vairāk. Izmēģinājuši gaisa satiksmi un atzinuši to par tiešām ērtu, pasažieri turpina to izmantot, kā arī ieteikt citiem.

Protams, būtisks faktors gaisa līniju attīstībai ir veiksmīgi īstenpta cenu un atlaižu politika. Kā lai neaizlido uz Rīgu, ja, piemēram, biļeti turp var iegādāties pat par 3,10 latiem? Inflācija pieaug, bet aviobiļešu cenas samazinās – desmit lati šovasar vairs nešķiet tik vērtīgi kā pērn, un no tiem šķirties, ja jāmaksā par biļeti, var ar mierīgāku sirdi. Tiesa, ir lidot gribētāji, kas Liepājā jau iejutušies nelaimīgo pasažieru ādā – nelabvēlīgu laika apstākļu dēļ reisi no mūsu pilsētas ir bijuši arī atcelti. Tieši tā gadījās arī man, kad kopā ar visu ģimeni biju sagatavojies savam pirmajam kopīgajam lidojumam. Bet tā mēdz būt it visur pasaulē. Cita lieta, ka Liepājas lidostai būtu jāturpina pilnveidot savu tehnisko aprīkojumu, lai līdz minimumam samazinātu reisu izkrišanu dabas untumu dēļ. Un tas arī tiek plānots.

Redzot, ka lidošana kļūst aizvien populārāka, lidsabiedrība "Air Baltic" sper nākamos soļus un lidojumus plāno turpināt arī ziemas sezonā. Tagad apsolīts, ka starptautiskie reisi, kas sākotnēji bija paredzēti tikai līdz 30.septembrim, notiks arī pēc šī datuma.

Pagājušajā nedēļā saņēmām vēl vienu signālu, ka iedegto zaļo gaismu iekšzemes aviopārvadājumiem mūsu valstī nav plānots apslāpēt. Valsts sekretāru sanāksmē skatītajā Satiksmes ministrijas vadītās darba grupas sagatavotajā regulāro iekšzemes gaisa pārvadājumu attīstības programmā 2007. – 2013.gadam kā viens no galvenajiem uzdevumiem noteikts attīstīt regulāros iekšzemes gaisa pārvadājumus. Tas nozīmē valsts atbalstu reģionālo lidostu attīstībai. No 2007. līdz 2013.gadam Liepājas, Daugavpils un Ventspils lidostām kopā plānots piešķirt 14 miljonu latu lielu finansējumu.

Ints Grasis