Kurzemes Vārds

19:24 Svētdiena, 20. septembris
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Sports

Kļūdas atzīst, bet pārspēles nebūs
Ints Grasis

Vakar Latvijas Futbola federācijā izskatīja sporta kluba "Liepājas metalurgs" protestu par tiesneša A.Sipailo darbību mačā pret "Rīgu", taču nekādi radikāli lēmumi netika pieņemti.

Mūsu kluba sporta direktors Jurijs Andrejevs "Kurzemes Vārdam" sacīja, ka rakstiska atbilde uz metalurgu protestu varētu būt gatava šodien, taču ir zināma lēmuma būtība. Federācijas Sacensību daļas vadītājs J.Skredelis viņam pastāstījis, ka federācijas amatpersonas atzinušas divas Sipailo pieļautās kļūdas, proti, netika fiksēts pārkāpums un parādīta dzeltenā kartīte "Rīgas" futbolistam R.Mežeckim par tīšu liepājnieka kavēšanu, raujot viņu aiz krekla, un netika fiksēts pārkāpums un parādīta dzeltenā kartīte "Rīgas" futbolistam J.Landirevam par rupju spēli. Pārējās strīdīgajās epizodēs tiesneša darbība tika atzīta par pareizu, tai skaitā par pamatotu tika atzīta arī 11 metru soda sitiena piešķiršana uz liepājnieku vārtiem.

Tomēr, visticamāk, gan tiesnesim Sipailo, gan spēles inspektoram Direktorenko, kas arbitra darbu novērtēja ar neadekvāti augstu atzīmi – 8,6, tiks piemērotas soda sankcijas.

"Liepājas metalurga" direktors Aleksandrs Rogoza vakar pavēstīja, ka "šo lietu mēs tā neatstāsim", jo palīdzīga roka "Rīgai" no tiesnešu puses sniegta arī spēlēs pret "Skonto", "Daugavu" un "Jūrmalu".


Cienīgs sniegums izlasē
Miks Kuncītis

Starptautiskajā pārbaudes turnīrā Tallinā zaudējuma rūgtumu izjutuši Latvijas izlases basketbolisti, kas pēdējā spēlē spraigā mača galotnē piekāpās Igaunijas valstsvienībai – 74:75 (20:16, 17:24, 24:17, 13:18), taču, neskatoties uz neveiksmi, mūsējie turnīru pabeidza kā uzvarētāji.

Maču pret Igauņiem Latvijas izlase aizvadīja bez diviem savas komandas līderiem – Andra Biedriņa, kurš guvis mikrotraumu, un Aigara Vītola, kuram valstsvienības galvenais treneris Kārlis Muižnieks devis atpūtu. Lai arī pirmā puslaika sākumā mūsu basketbolisti izskatījās pārliecinošāki un bija ieguvuši iniciatīvu, ievērojamu pārsvaru rezultātā latvieši nespēja iekrāt un, ejot atpūtā, igauņi pat bija ieguvuši trīs punktu pārsvaru – 40:37. Otrajā puslaikā pamatpiecniekā laukumā devās arī liepājnieks Jānis Porziņģis, kurš jau pirmo uzbrukumu noslēdza ar precīzu tālmetienu, tādējādi panākot izlīdzinājumu. Cīņas turpinājumā mūsējiem pēc ilgāka pārtraukuma izdevās atgūt desmit punktu pārsvaru, tiesa, atkal tikai uz īsu brīdi, jo igauņi ātri atspēlējās un vēlāk arī izvirzījās vadībā. Vēl 25 sekundes pirms mača beigām Latvija bija vadībā ar 74:72, taču savu pēdējo uzbrukumu igauņi izmantoja teicami – realizēja trejaci un pārņēma vadības grožus. Mūsējiem palika septiņas sekundes atbildes triecienam, taču neveiksmīgi šajā brīdī nospēlēja saspēles vadītājs Sandis Buškevics, kuram bumba izslīdēja, un līdz ar to uzbrukums bija beidzies. Rezultatīvākais Latvijas izlasē ar 11 gūtiem punktiem bija Jānis Blūms, bet Jāņa Porziņģa rēķinā astoņi punkti.

Porziņģis atzina, ka šajā mačā viņš spēlējis trešā numura postenī, tādēļ laukumā juties pārliecinošāk un varējis parādīt labu spēli. Latvijas izlases galvenais treneris Kārlis Muižnieks pastāstīja, ka basketbolistu parādītais sniegums turnīrā ir vērtējams apmierinoši, tomēr pēc cīņas ar igauņiem viņš veltīja asu kritiku atsevišķiem basketbolistiem – Kasparam Bērziņam, Raitim Grafam un Kristapam Janičenokam, kuri nespēja samierināties ar tiesnešu lēmumiem un nesavaldības dēļ saņēma tehniskās piezīmes. "Vienalga, kā tiesā, ir jāspēlē," piebilda Muižnieks. Jau nākamās nedēļas nogalē Rīgā Latvijas izlase aizvadīs kārtējās pārbaudes spēles un, pēc trenera teiktā, līdz šiem mačiem neviens no valstsvienības kandidātiem netikšot atsijāts. Vakar basketbolistiem bija brīvdiena, bet šodien jau viņi atkal atgriezās galvaspilsētā, lai turpinātu treniņus.


Šoreiz uzvaru nosargāja
Andris Sudmalis

Otro reizi nedēļas laikā savā starpā tikās komandu "Liepājas metalurgs" un "Rīga" dublieru sastāvi, un otro reizi nedēļas laikā mačs izvērsās vārtu guvumiem bagāts, tiesa šoreiz liepājnieki prata nosargāt spēles gaitā iegūto pārsvaru un uzvarēja ar 3:2 (1:1).

Iepriekšējo reizi abas komandas tikās Liepājā notikušo mūzikas festivālu priekšvakarā, un metalurgi, vēl kompensācijas laikā esot vadībā ar 2:1, pamanījās nospēlēt neizšķirti 2:2. Arī pagājušās nedēļas nogales mačā "Liepājas metalurga" dublieri uzbrukumā darbojās gana produktīvi, taču aizsardzībā viņi šoreiz nebija ne tuvu uzdevumu augstumos, ļaujot viesiem saimniekot sava soda laukuma tuvumā un cīņas gaitā divreiz izlīdzināt rezultātu (1:1, 2:2). Komandas galvenais treneris Viktors Lukins bija visnotaļ kritisks, uzskatot, ka aizsargi ir aizvadījuši savu sliktāko spēli šosezon.

Toties kārtējo reizi labu sniegumu demonstrēja uzbrucējs Kamešs, kurš savējo labā guva divus vārtus. Gandrīz tikpat produktīvs bija malējais pussargs Nils Sitenkovs, kurš aktīvi cīnījās kreisajā flangā, un tieši pēc viņa piespēlēm tika gūti divi vārti, tai skaitā arī izšķirošais gols centra aizsarga Toma Meža izpildījumā.

Nākamo spēli "Liepājas metalurga" dublieri aizvadīs 7.augustā izbraukumā pret "Olimpu".


Kausa ieguvēju noskaidros pēdējā posmā
Miks Kuncītis

Baltijas kausa izcīņas trešajā posmā, kas norisinājās Somijā, startējis Liepājas labākais burātājs Jānis Preiss, kurš prestižajā "Formula Windsurfing" klasē izcīnīja otro vietu, zaudējot vienīgi savam sīvākajam konkurentam Erno Kāsikam no Igaunijas.

Pats burātājs pastāstīja, ka sacensības notikušas netālu no Somijas Pori pilsētiņas, kas atrodas Baltijas jūras piekrastē. Laika apstākļi burāšanai šoreiz esot bijuši tuvu ideāliem un arī vējš esot bijis pieklājīgs, dažubrīd iebrāzmojoties pat 12 metrus sekundē. Pavisam notikuši deviņi braucieni, no kuriem Jānis Preiss spējis uzvarēt tikai vienā, tiesa, neskatoties uz to, viņam izdevies izcīnīt otro vietu, jo pārējos braucienos liepājnieks stabili bijis trijniekā. Atšķirībā no iepriekšējā Baltijas kausa izcīņas posma Pāvilostā Somijas puses Baltijas jūras ūdeņos igaunim Erno Kāsikam izdevās pārspēt Preisu. Liepājnieka galvenais konkurents startēja patiešām pārliecinoši, un par to liecina arī viņa izcīnītās uzvaras piecos braucienos, tādēļ arī likumsakarīgi Jānim šoreiz bija jāsamierinās ar otro vietu.

Tagad vēl ir atlicis tikai viens Baltijas kausa izcīņas posms, kas no 10. līdz 12. augustam notiks Tallinā, un tieši tur noskaidros trofejas ieguvēju, jo pēc trim aizvadītiem posmiem gan liepājniekam, gan igaunim izcīnīto punktu skaits pašlaik ir vienāds.