Kurzemes Vārds

19:34 Svētdiena, 20. septembris
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Tas notika Liepājā 1. augustā

1927.
Neraugoties uz saistošajiem noteikumiem, kuri aizliedz peldētavās vest līdzi suņus, daudzi jūrmalas apmeklētāji to neievēro. Noteikumus gandrīz pilnīgi ignorē dāmas, peldoties vienuviet ar saviem mīluļiem. Iznākuši no jūras, tie notašķī citiem drēbes un rada citas neērtības. Policija saņēmusi rīkojumu pievērst lielāku uzmanību noteikumu ievērošanai. Suņu jautājums pilsētā aktualizējies vēl citā aspektā. Liepājā reģistrēti 1224 ķēdes suņi un 1225 istabas sunīši. Veicot kontroli, konstatēts, ka ļoti daudz suņu vēl nav reģistrēts un par tiem nav samaksāts nodoklis.

1937.
Ar Jūrniecības departamenta rīkojumu Liepājas ostas ledlauzis "Zibens" pārgājis Rīgas ostas valdes pagaidu rīcībā. Kuģa komanda paliek Liepājas ostas valdes rīcībā.

Sv.Aleksandra Ņevska baznīcā, Ūliha ielā 61, vakar pulksten 18 noticis izremontēto telpu iesvētīšanas dievkalpojums, bet šodien pulksten 11 – Dievišķā liturģija ar pateicības dievkalpojumu, "izsakot visiem saviem labvēļiem un draugiem dziļi izjustu pateicību par lielo morālisko un materiālo atbalstu kā baznīcas mērķu atbalstīšanā, tā arī materiālo līdzekļu ziedošanā remonta vajadzībām, baznīcas brālība laipni ielūdz savus labvēļus un visus interesentus pagodināt baznīcas svētkus ar savu klātbūtni".

1947.
Liepājas 9.namu pārvaldes pārvaldnieks nelikumīgi izmantojis savu amatu, lai gūtu dažādus personīgus labumus. Viņš no sava rajona iedzīvotājiem izkrāpis naudu par dažādiem nesniegtajiem komunālajiem pakalpojumiem, piesavinājies strādnieku algas par paveiktiem remontdarbiem, nelikumīgi pierakstījis savā rajonā kādu pilsoni, kurš faktiski tajā nekad nav dzīvojis. Pārvaldnieks mēģina no pilsētas aizbēgt, taču dzelzceļa stacijā izdodas viņu aizturēt. Liepājas 1.iecirkņa tautas tiesa vainīgo sola ar brīvības atņemšanu uz 8 gadiem, apmierinot arī 9.namu pārvaldes civilprasību par 8201 rubli.