Kurzemes Vārds

00:03 Otrdiena, 26. maijs
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Notikumi

Neievēro drošu distanci

31.jūlijā mūspusē reģistrētas vairākas avārijas, ko izraisījuši neuzmanīgi šoferi. Ap pusastoņiem vakarā Cukura ielā automašīnai "BMW 520", kuras vadītājs vēlējies iegriezties veikala "Maxima" stāvlaukumā, aizmugurē ietriecies "Mitsubishi Spacevagon" – 1962.gadā dzimušais vadītājs nebija izvēlējies drošu distanci ar priekšā braucošo auto. Cilvēki necieta, bet auto, īpaši vainīgā braucamais, pamatīgi pabojāti. "BMW" šoferis pauda neizpratni, kāpēc "Mitsubishi" nav nobremzējis – vai tiešām neesot pamanījis ieslēgto pagriezienu?

Ap pussešiem vakarā negadījums distances neievērošanas dēļ noticis arī Raiņa ielā, kur sabojāti trīs spēkrati, informēja Liepājas pi un rajona Policijas pārvaldes preses sekretāre Jolanta Knīse. 1960.gadā dzimis taksometra "Mercedes Benz" šoferis krustojumā ar Pīlādžu ielu nebija izvēlējies drošu distanci un uzbraucis stāvošai automašīnai "VW Polo", kas savukārt inerces dēļ ietriecās trešajā auto – "Ford Focus".

Bet ap pulksten astoņiem vakarā kāds 1960.gadā dzimis kravas automašīnas "Scania R124" ar piekabi šoferis, izbraucot no veikala teritorijas Brīvības ielā 164, nebija izvēlējies drošu intervālu un uzbraucis veikala stūrim.

Iereibis nepilngadīgais iestūrē grāvī

Reģistrēts kārtējais gadījums, kad pie stūres sēdies iereibis nepilngadīgais bez tiesībām. Liepājas pilsētas un rajona Policijas pārvaldes preses sekretāre Jolanta Knīse pastāstīja, ka negadījums noticis 31.jūlijā desmit minūtes pēc sešiem no rīta Grobiņas pagastā, Rīgas – Liepājas šosejas 182.kilometrā. 1989.gadā dzimušais Kristians, dienu pirms savas 18.dzimšanas dienas vadot automašīnu "Opel Vectra" un veicot labā pagrieziena manevru, nebija novaldījis spēkratu, mašīna iebraukusi grāvī un apgāzusies. Kristians pie stūres bija sēdies bez vadītāja apliecības (tādu viņš kā nepilngadīgais vēl nemaz nevar iegūt), kā arī skurbulī – alkometrs viņa izelpā uzrādījis 0,68 promiles alkohola.

Notver žiguļa zagļus

31.jūlijā desmit minūtes pirms desmitiem vakarā Valsts policija saņēmusi sūdzību, ka Kuldīgas ielā no novietnes, kas atrodas garāžu kooperatīvā "Birzes ceļš", nozagta automašīna "VAZ–2106". Ceļu policijai operatīvi rīkojoties, nozagtais žigulis ar visiem ļaundariem notverts. Saimnieks atguvis savu braucamo, bet policijas nagos uzreiz krituši divi auto zagļi – 1984.gadā dzimis vīrietis un 1991.gadā dzimis puisis. Trešo no šīs kompānijas likumsargi aizturējuši mazliet vēlāk, šis aizdomās turamais ir vēl viens 1991.gadā dzimis puisis. Iespējamie vaininieki ievietoti īslaicīgās aizturēšanas telpās, uzsākts kriminālprocess pēc krimināllikuma 175.panta 3.daļas – par zādzību ar ielaušanos telpās.

Uzrok bumbas

31.jūlijā ap desmitiem no rīta Priekulē, Aizputes ielā, rokot kanalizācijas vadu, strādnieki uzgājuši divus nesprāgušus lādiņus. Sprādzienbīstamie priekšmeti nodoti sapieriem neitralizēšanai.

Apzog mācību kuģi

31.jūlijā ap pulksten 12 konstatēts, ka uz Tirdzniecības kanālā pietauvotā mācību kuģa "A. Ņikitins" no kapteiņa kajītes nozagta nauda – 125 lati. Vainīgos meklē, pagaidām policijai aizdomās turamo nav. Likumsargi gan vispirms pārbaudīšot kursantu saistību ar notikušo, jo praksē uz mācību kuģa bijuši Jūrskolas audzēkņi.

Izdemolē kāpņu telpu

Valsts policija pa pastu saņēmusi sūdzību, ka 27.jūlijā Atmodas bulvārī 14 izdemolēta mājas kāpņu telpa – sabojātas ieejas durvis un vairākas pastkastītes, kā arī izsisti logi. Namu pārvaldes "Karosta" pārvaldniece likumsargiem norādījusi, ka nodarīts materiāls zaudējums 105 latu apmērā. Policija aizdomās par šo nodarījumu tur kādu 1990.gadā dzimušu puisi un veic pārbaudi.

Uzbrūk taksometram

28.jūlijā īsi pirms četriem no rīta Krūmu ielā, iepretim kafejnīcai "Pie lāčiem", nezināms ļaundaris uzbrucis taksometram. Mašīnai izsists stikls. No salona it kā nekas neesot pazudis, taču mašīnas īpašnieks norāda, ka viņam nodarīta skāde 150 latu apmērā.

Uguns apēd garāžas jumtu

31.jūlijā ap pusastoņiem vakarā ugunsgrēks izcēlies Virgas pagasta Paplakā. Saimniecībā "Sarmas" dedzis garāžas jumts 35 kvadrātmetru platībā. Zaudējumus vēl aprēķina, Valsts policijas darbinieki noskaidrojuši, ka ugunsnelaimes izcelšanās iemesls – neuzmanīga rīcība ar uguni.

Lien zem tilta

1.augustā ap pulksten 1.30 naktī ugunsdzēsēji saņēmuši izsaukumu uz Tirdzniecības kanālu – jaunietis no Tramvajtilta esot ielēcis kanālā. Notikuma vietā ieradušies gan glābēji, gan Valsts policijas darbinieki. Izrādījies, ka puisis dzērumā bija palīdis zem tilta un ložņāja pa konstrukcijām. Likumsargi arī noskaidrojuši, ka puisis sācis dīvaini uzvesties pēc strīda ar draudzeni – tā nobijusies un izsaukusi palīdzību. Pārgalvim sastādīts protokols par huligānismu.

Jāatbild par nepiedienīgu uzvešanos

31.augustā Pašvaldības policijas darbinieki, patrulējot pilsētas centrā un promenādē, sastādījuši deviņus protokolus par alkoholisko dzērienu lietošanu sabiedriskā vietā, par nepiedienīgu uzvedību, kā arī par apkārtnes piegružošanu ar sadzīves atkritumiem, informēja policijas preses sekretāre Ineta Mikute. Bet īslaicīgās aizturēšanas telpās dzēruma izgulēšanai ievietoti seši vīrieši, kas atrasti guļam uz ielas.