Kurzemes Vārds

04:18 Ceturtdiena, 1. oktobis
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Aktuāls viedoklis

Beidzot sadzirdēti
Madars Kleinbergs, Liepājas PRPP Ceļu policijas priekšnieks

Beidzot esam sadzirdēti – ir atzīts, ka jāpalielina Ceļu policijas darbinieku skaits. Par to runāts daudzas reizes, taču mūsu viedoklis līdz šim netika uzklausīts. Beidzot ir cerība, ka situācija varētu uzlaboties. Pirmais solis jau sperts – atzīts, ka nepieciešams uz ceļiem izvietot video novērošanas kameras, kas fiksētu pārkāpumus.

Ja Liepājā lielākajos krustojumos uzstādītu kameras, nebūtu, piemēram, apgalvojumu, ka divas mašīnas vienā laikā braukušas, degot luksoforā zaļajai gaismai. Policijai nebūtu jātērē laiks, lai uzklausītu strīdīgus viedokļus un pratinātu daudzus lieciniekus.

Liepājas Ceļu policijā pašlaik ir 10 vakanču. Darbinieku aiziešanas iemesls bieži ir viņu vēlme kaut ko mainīt. Vieni aiziet, jo jūtas sevi izsmēluši, bet citi meklē vieglāko ceļu. Nav žēl, ja aiziet tā saucamie laimes meklētāji, taču liels ir zaudējums, ja iet prom apzinīgs darbinieks. Uz ceļiem nav redzami policisti arī tādēļ, ka jau vairākus gadus Ceļu policijas darbiniekiem jāveic ne tikai savi pienākumi uz ceļiem un ielās, bet jāiesaistās arī citu likumpārkāpumu novēršanā un atklāšanā. Ceļu policijas ekipāžām jātver gan malumednieki, gan zagļi, gan jānovērš kautiņi. Kā var gribēt redzēt ceļu policistu uz ielas, ja viņam jāveic preventīvais darbs citā jomā? Ja reiz Ceļu policijas darbiniekiem uzlika papildu pienākumus, tad vajadzēja arī palielināt strādājošo skaitu un algu.

Priecājos par ierosinājumu maksāt Valsts policijas darbiniekiem par kārtības nodrošināšanu sarīkojumu laikā. Likumsargi par to kurnēja jau sen. Jo esi spiests savā brīvajā laikā strādāt trīskārtīgu un pat četrkārtīgu slodzi bez atlīdzības, lai sargātu kārtību kādas privātpersonas rīkotu svētku apkārtnē. Var jau apgalvot, ka rīkotāji nodrošina apsardzi pasākuma teritorijā, bet apmeklētāji, arī iereibušie, agresīvi noskaņotie un uz likumpārkāpumiem tendētie taču iznāk aiz nožogojuma. Un tur par kārtību rūpējas Valsts policijas darbinieki. Iespēja par to saņemt atalgojumu būtu apsveicams risinājums, jo pretējā gadījumā zūd motivācija. Taču, risinot šo jautājumu, būtu jāiestrādā konkrēta takse, lai pēc nodokļu atrēķināšanas neiznāktu tā, ka policists par darbu saņem tikai santīmus.