Kurzemes Vārds

03:11 Ceturtdiena, 1. oktobis
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Tas notika Liepājā 2. augustā

1927.
Notikusi Liepājas iedzīvotāju skaitīšana. Pašlaik pilsētā dzīvo 66218 cilvēku.

Pagājusī nedēļa bijusi ļoti laba koku pludināšanai. Ūdens līmenis ostā un ezerā cēlies aptuveni par pēdu. Tas ļoti atviegloja pludināšanu, jo seklā ūdens dēļ plosti bieži palika uz sēkļa. Atpludināts daudz koku, galvenokārt baļķi. Dedzināmās malkas mazāk. Nīcas un Bārtas upēs vēl ir daudz kokmateriālu. Tos nākamajā nedēļā pludinās uz Liepāju.

1937.
Liepājā ar vakara vilcienu no Kuldīgas ieradusies Latvijas pašvaldību vadošo darbinieku ekskursija, pavisam 76 cilvēki – pilsētu galvas un revīziju komisiju locekļi, sekretāri un citi atbildīgi darbinieki no 30 Latvijas pilsētām. Pirms Liepājas viņi jau apmeklējuši Tukumu, Talsus un Kuldīgu. Liepājā pirmais apskates objekts ir Peldu un dziedniecības iestāde, pēc tam – pilsētas parks un viesnīca. Tad seko muzejs, zvejnieku osta, pilsētas slimnīca, ugunsdzēsēju stacija, Pilsētas valde un lombards, elektrības centrāle. Pēc tam viesi apmeklē nespējnieku patversmes. Nobeigumā – Saules muiža un karostas darbnīcas. Apciemojums beidzas ar pusdienām Pilsētas viesnīcā.

Mehāniskās darbnīcas īpašnieks Matisons uzņēmies izlabot vācu tvaikoņa pagājušajā nedēļā sabojāto tirdzniecība kanāla tiltu. Saliektās tilta margas tiek iztaisnotas.

1947.
Čaklākais ārstniecības augu vācējs Liepājā ir sirmais K.Jaunvalks. Viņš šovasar jau savācis un nodevis aptiekās 150 kilogramu dažādu ārstniecības augu. Atlīdzībai viņš saņēmis ne vien samaksu naudā, bet arī rūpniecības preces 40 procentu apmērā no nodoto ārstniecības augu vērtības. Pašlaik cītīgais drogu vācējs turpina savu iemīļoto nodarbošanos un šogad apņēmies nodot vēl vismaz 150 kilogramu dažādu ārstniecības augu. Drogas viņš vāc jau vairākus desmitus gadu. Agrāk nesis pārdot tirgū, bet tagad visas nodod aptiekās.