Kurzemes Vārds

03:58 Ceturtdiena, 1. oktobis
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Liepājas teātris gatavo jaunās sezonas muzikālo lieliestudējumu

Indra Imbovica

Vakar Liepājas teātra vadība aicināja plašsaziņas līdzekļu pārstāvjus uz preses konferenci, lai iepazīstinātu ar jauniestudējumiem, rudens sezonu atklājot.

Jau 6.septembrī 101.sezona tiks atklāta ar K.Briknera pasakas "Sarkangalvīte un vilks" pirmizrādi J.Zinovjeva variantā un režijā. Ar šo iestudējumu teātris turpinās savu praksi piedāvāt izrādi gan latviešu, gan krievu valodā.

Savukārt 4.oktobrī Liepājas teātris savus skatītājus iepriecinās ar kārtējo muzikālo lieliestudējumu – J.Lūsēna un P.Brūvera operu melodrāmu "Agrā rūsa" pēc tāda paša E.Zālītes romāna motīviem Ivara Lūša režijā. Komponists un režisors sapulcinājuši spēcīgu un interesantu radošo komandu, kurā ir gan pašmāju, gan Rīgas mākslinieki. Galveno – Elzas – lomu dublē visiem labi pazīstamā Ance Krauze un jauniņā Rudīte Būmane, bagātā Ķikuļa tēlā iejūtas Uģis Roze, skaisto Elzas mīļoto Italo atveido Andris Ērglis, Elzas mātes lomā – Sigita Jevgļevska, bet negantais pavedinātājs Straujups ticis Edgaram Pujātam, pārējās lomās Marģers Eglinskis, Emīls Dreiblats, Zanda Štrausa, Aija Vītoliņa, Ieva Dreimane, Zane Gudrā u.c. Nozīmīga loma iestudējumā ir arī korim "INTIS" Ilzes Valces vadībā un muzikāli instrumentālajai grupai. Kostīmus un skatuves ietērpu veido māksliniece Anna Heinrihsone.

Kā uzsvēra komponists Jānis Lūsēns, šoreiz tas nebūs mūzikls, bet gan opera melodrāma, un atšķirība ir tāda, ka izrādē nerunā, bet dzied. Tāpēc arī šāda radošā komanda. Režisors Ivars Lūsis skaidro, ka Elīnas Zālītes romāns izvēlēts tāpēc, ka tā sižets ļoti tieši sasaucas ar mūsdienu aktualitātēm. Cilvēku savstarpējām attiecībām. Savukārt Ance Krauze, Uģis Roze un Andris Ērglis uzsvēra, ka ir lepni un gandarīti, ka viņiem dota iespēja strādāt kopā ar Jāni Lūsēnu – šobrīd vienu no labākajiem un nopietnākajiem komponistiem Latvijā.

Oktobra beigās tiks piedāvāts trešais jauniestudējums – Dario Fo komēdija "Es gaidu tevi, mīļais" Valentīna Maculēviča režijā. Lomās: Mirdza Martinsone, Rolands Zagorskis, Jūlija Ļaha un Armands Kaušelis.