(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Sabīne Niedola – izlases līdere
Miks Kuncītis

Valmierā notiekošajā A divīzijas Eiropas U–16 čempionātā "F" apakšgrupas pirmajā spēlē neveiksmi cietušas Latvijas izlases basketbolistes, kas līdzīgā cīņā zaudēja Krievijas vienaudzēm – 74:89.

Spēles sākums mūsu basketbolistēm izvērtās nepārliecinošs, un krievietēm ātri izdevās iegūt vairāk nekā desmit punktu pārsvaru. Cīņas turpinājumā Latvijas kadetes pamazām iespēlējās, un otrās ceturtdaļas pirmajās minūtēs jau izrāviens rezultātā padevās mājiniecēm. Lai arī pirmā puslaika galotnē veiksmīgāk nospēlēja Krievijas meitenes, pēc pārtraukuma latvietes pirmo reizi izvirzījās vadībā – 49:47, bet trešo ceturtdaļu noslēdza ar četru punktu deficītu. Pēdējās desmit minūtēs gan laukuma saimniecēm neizdevās lauzt cīņas gaitu, un pēc tam, kad krievietes atguva vairāk nekā desmit punktu pārsvaru, mača liktenis bija izšķirts. Rezultatīvākā mūsu komandas rindās atkal bija liepājniece Sabīne Niedola, kura izcēlās ar 15 gūtiem punktiem un 14 atlēkušajām bumbām.

Vakar vēlu vakarā Latvijas izlase tikās ar Francijas valstsvienību, bet šodien mūsējās spēlēs ar ukrainietēm.

Atkāpties nav kur. Jau Bresta
Šodien Brestas "Dinamo" – "Liepājas metalurgs"
Ints Grasis no Brestas

Aizvakar vēlu vakarā "Liepājas metalurga" futbolisti pēc vairāk nekā 12 stundu ceļojuma ar autobusu, īpaši nesteidzoties un ik pa brīdim izlokot iestīvējušos locekļus pieturvietās, sasniedza savu galamērķi – UEFA kausa izcīņas atbildes spēles vietu Brestu, lai šovakar kopš Otrā pasaules kara laikiem pazīstamās leģendārās pierobežas pilsētas kājbumbas talanta lietpratējiem un cienītājiem parādītu, ka liepājnieku plānos ietilpst pirmās kvalifikācijas kārtas pārvarēšana.

Futbolistu deficīts

Mūsu sportistu desants kopā ar neatliekamo personālu – treneriem, menedžeri, dakteriem – ieradās dienu pirms citiem no Liepājas ceļu mērojošajiem, arī fanu autobusa un vēl viena autobusa ar jaunajiem futbolistiem – Jāņa Intenberga trenētajiem 15 gadu vecajiem puišiem, kas šajā pilsētā samērosies spēkiem ar baltkrievu vienaudžiem, un atsevišķi Brestā iebraukušajiem komandas vadītājiem un individuālajiem atbalstītājiem.

Futbolisti apmetās pašā Brestas centrā, piecstāvu viesnīcā "Vesta", kurā ir ap 70 numuriņu. Nekāds treniņš vēlajā vakarā nesanāca, tādēļ metalurgi iesildījās no rīta un vakarā aizvadīja nodarbību tikko rekonstruētajā brestiešu galvenajā futbola arēnā.

Mūsu komandas sastāvā laukumā gatavi doties abi vārtsargi Spole un Krucs, aizsargi Surņins, Ivanovs, Kļava, Fereira, Zirnis, Žuravļovs, trīs ierindā palikušie nominālie pussargi – Soloņicins, Tamošausks, Kalons un uzbrucēju "K" četrotne – Karlsons, Krugļaks, Kamešs, Kecs. Labi, ka vismaz pēdējā brīdī tika atrisinātas neplānotās problēmas ar Keca dokumentiem. Līdz ar to "Liepājas metalurgs" varēs izdarīt pilnvērtīgas trīs atļautās maiņas. Diemžēl Rubīnam spēlēt liedz UEFA nolikums, bet savainojumus turpina ārstēt Miceika, Toress un Jemeļins, kurš tikko atrādījies Vācijas mediķiem, un, ja atveseļošanās process turpināsies tikpat sekmīgi, varbūt viņu laukumā ieraudzīsim vēl šosezon.

"Ir jāgūst vārti!"

Šo patiesību ir grūti nesaprast pat tiem, kas no futbola ir tikpat tālu kā zemnieks no lidotāja. Bet tie, kas sekojuši līdzi "Liepājas metalurga" komandas gaitām, labi apzinās, ka galvenās no liepājnieku pēdējā laika problēmām ir neprasme gūt vārtus, ne visai pārliecinošā spēle aizsardzībā un tas, ka vairākiem futbolistiem, iestājoties atbildīgajam eirokausu izcīņas posmam, tā kā noplakusi sportiskā forma un varbūt ne tikai tas... Dienasgaismu atkal ieraudzījušas vienas otras "zvaigznes" rakstura sarežģītākās šķautnes. Bet varbūt tās atkal ir tikai baumas un Benjamins Zelkēvičs situāciju pietiekami droši kontrolē? Vienu vai vairākas no daudzajām atbilžu versijām sagaidīsim tajās 90 minūtēs, kas sāksies šodien pulksten 19.30 gan pēc Minskas vai Brestas, gan pēc Rīgas vai Liepājas laika.

"Ir jāgūst vārti!" teica Zelkēviča kungs sarunā ar "Kurzemes Vārdu" pēc tam, kad trīs minūtes pirms tam nekādi nespēja atslēgties no viena tiesneša un vienas galvaspilsētas komandas pāridarījuma. "Mēs savas problēmas zinām, secinājumus esam izdarījuši. Pārāk maz esam pretinieku soda laukumā, tādēļ arī grūti iesist. Esam atbraukuši uzvarēt, citādi nemaz nebūtu braukuši," ar savām domām, runājot jau par spēli ar baltkrieviem, padalījās mūsu treneris. Protams, dziļākā analīzē par gaidāmo maču viņš neizplūda. Arī Liepājas futbola cienītājiem savas domas jāpatur iekšpusē vismaz līdz pulksten 21.15. Tad gan!

Brestiešiem joprojām neveicas

Arī nākamo savas valsts čempionāta maču pēc cerīgā 1:1 Liepājā Brestas "Dinamo" zaudēja – šoreiz neveiksme tika piedzīvota Minskā pret komandu "MTZ RIPO". Saglabājot necilo 11.vietu 14 komandu konkurencē, mūsu pretinieki joprojām cer uz reabilitēšanos savu skatītāju priekšā un veiksmīgu debiju UEFA kausa izcīņā. Un ir pilnīgi skaidrs, ka Brestas cietokšņa sargātāju cīņasspars nebūs piekukuļojams ne ar reihsmarkām, ne ar dāsnām naudas plūsmām Āzijas totalizatoru kantoros.

Vēl jāpiemin, ka pēdējo zaudējumu "Dinamo" drīzāk nebija, nekā bija pelnījis, jo aizvadīja saturīgu spēli. Brestiešu treneris Vladimirs Gevorkjans caur puķēm atzina, ka, iespējams, viņš un arī kāds no futbolistiem pēdējā Baltkrievijas čempionāta mačā vairāk domāja par spēli ar liepājniekiem, proti, komanda veica tādu kā ģenerālmēģinājumu. "Izlaidām laukumā augumā raženus uzbrucējus, lai tie mēģinātu cīnīties augšējā stāvā arī spēka spēlē, neļaujot aizsargiem uzsākt akcentētus uzbrukumus, jo Liepājā arī ir pieredzējuši aizsargi. Taču tā īsti mūsu uzbrucēji ar savu uzdevumu netika galā," savu treneri citē kluba "Dinamo" oficiālā mājaslapa.

Zaudējumi pirmajās cīņās

Varšavā beidzies Eiropas kadetu čempionāts grieķu–romiešu cīņā, kurā startēja un jau pēc pirmā piegājiena bija spiesti izstāties divi Liepājas Kompleksās sporta skolas audzēkņi.

Trenera Viktora Livdāna audzēknis Kristaps Kalnakārklis startēja svara kategorijā līdz 69 kilogramiem, un, lai arī pirmajā cīņā Kalnakārklim pretī stājās nebūt tas spēcīgākais iespējamais pretinieks, mūsu cīkstonis zaudēja Somijas sportistam Palmrotam Robertini un no turpmākas spēkošanās izstājās. Vēlāk Robertini aizcīnījās līdz septītajai vietai, kas Kristapam deva 20.vietu 26 dalībnieku konkurencē. Livdāns, protams, ar šādu sniegumu nebija apmierināts un kārtējo reizi atzina, ka šāda mēroga sacensībās divtik svarīga ir psiholoģiskā noturība, kas varējusi ietekmēt viņa audzēkņa sniegumu. Otrs mūsu cīkstonis Artūrs Ponomarjovs (līdz 46 kg) arī izstājās jau pēc pirmās cīņas – viņš zaudēja Polijas pārstāvim.

Tagad grieķu–romiešu cīņas pārstāvjiem plānota atpūta, bet treniņus viņi atsāks septembrī.