Kurzemes Vārds

05:17 Ceturtdiena, 1. oktobis
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Pirmā sleja

Augusta skices

Vēl pavisam nesen augusts skaitījās viens no rosīgākajiem mēnešiem, kad uz Liepāju no visas Latvijas skatījās gan mūzikas un izklaides kārie, gan sporta cienītāji. Viens no vēju pilsētas simboliem – populārās mūzikas festivāls "Liepājas dzintars" šogad klusē, un galvenokārt no pašvaldības atkarīgs, vai tas nevaid miris un tikai izliekas dusam, vai jau pieder vēsturei. Savukārt futbolā šovakar uzzināsim, vai "Liepājas metalurga" vārds eirokausu kontekstā skanēs arī vismaz vēl divas reizes šomēnes, vai arī Bresta būs pēdējā pietura.

Tikmēr ir procesi, par kuru norisi gada astotajā mēnesī nav īpaši jābažījas. Piemēram, ir pilnīgi noteikti skaidrs, ka turpināsies skolu remontdarbi, kas iecerēti 3,5 miljonu latu vērtībā, savukārt vecāki posīs savas atvases kārtējam mācību gadam. Ja par darbiem, tad pašvaldība sola ne tikai mēneša nogalē apstiprināt pilsētas attīstības plānu, kuram vajadzētu dot skaidrību par piecpadsmit gudrāko galvu redzējumu uz Liepājas nākotni apskatāmā un arī mazliet tālākā nākotnē. Taču, ja šis, kaut vajadzīgs, tomēr ir vairāk teorētisks projekts, tad domes solījums līdz augustam pabeigt Brīvības ielas rekonstrukciju ir ikdienā simtiem automašīnu šoferu nervu sistēmu skarošs process, un jācer, ka šis būs no to solījumu sērijas, kas krīt makā paredzētajā laikā. Ar darbu pabeigšanas solījumiem neskopojas arī "Liepājas ūdens", kas apņēmies pielikt punktu zemteku rekonstrukcijai zem Liepājas ezera, kas nodrošina dzeramā ūdens piegādi no urbumiem Otaņķos.

No kultūras sarīkojumiem dažādās krāsās mirdzēs jūras glezniecības plenērs, un jūrmalas gājējiem būs iemesls priecāties par smilšu skulptūrām. Tukšā nepaliks arī mūzikas cienītāji – šās sezonas zvaigzni Nr.1 pie Latvijas populārās mūzikas debesīm Andri Ērgli koncertestrādē "Pūt, vējiņi!" būs iespēja dzirdēt gan šās nedēļas nogalē, gan pēc divām piektdienām.

Savs prieciņš augustā tiks ne tikai dvēselei – mēneša nogalē Rožu laukumā veselības sargi popularizēs veselīgu dzīvesveidu, un šķiet, kas gan var būt labāks, kā, vasarai aizejot, pārliecināties par to, ka veselā miesā rodams vesels gars, un ne tikai.

Edgars Lūsēns