Kurzemes Vārds

23:45 Otrdiena, 21. maijs
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu (abonementa cena 1 dienai – EUR 0,50, 30 dienām – EUR 6,83).
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kā kļūt par reģistrētu lietotāju? VIDEOPAMĀCĪBA

Aizmirsusies parole?

Notikumi

Aizdedzina Pašvaldības policijas auto
Ita Cērmane

Naktī uz ceturtdienu kāds ļaundaris tīšām aizdedzinājis vienu no Pašvaldības policijas dienesta automašīnām. Likumsargi pieļauj, ka tā ir atriebība.

Ugunsdzēsēji 2.augustā ap četriem no rīta saņēmuši izsaukumu uz E.Tisē ielu 79, kur bija aizdegusies pie mājas novietotā automašīna "VW Golf", informēja Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta Liepājas brigādes inspektors Felikss Pastuhovs. Izdegusi spēkrata motortelpa un virsbūve – galvenokārt kreisais priekšējais spārns un vadītāja durvis – aptuveni kvadrātmetra platībā. Jau uzreiz bijis redzams, ka notikusi ļaunprātība, jo degšana sākusies no priekšējā kreisā riteņa.

Liepājas Pašvaldības policijas priekšnieks Normunds Dīķis apstiprināja, ka degušais piektais golfs ir policijas dienesta transportlīdzeklis. "Aizdomas par iespējamo vainīgo pagaidām nav, taču pieļaujam, ka notikušais saistīts ar dienesta pienākumu pildīšanu – notikusi atriebība. Kriminālpolicija jau uzsākusi izmeklēšanu šajā lietā," norādīja N.Dīķis. Viņš piebilda, ka, ņemot vērā to, ka jau iepriekš bijuši uzbrukumi gan Pašvalsības policijas dienesta, gan darbinieku privātajiem transportlīdzekļiem, notikušo var uzskatīt par kārtējo mēģinājumu atdarīt. N.Dīķis teica: "Tas tikai nozīmē, ka strādājam, turklāt labi. Notikušais noteikti nebūs iemesls, lai mēs sāktu strādāt sliktāk. Tieši otrādi, tas ir pamudinājums vēl aktīvāk cīnīties ar likumpārkāpējiem." Sadegušais golfiņš ir viens no policijas jaunajiem transportlīdzekļiem, un tas ir apdrošināts.

Liepājas pilsētas un rajona Policijas pārvaldes preses sekretāre Jolanta Knīse precizēja, ka degšana konstatēta pulksten 4.15. Uzsākts kriminālprocess pēc Krimināllikuma 18.nodaļas – par noziedzīgiem nodarījumiem pret īpašumu.

Slēdz ļergas tecinātavu

1.augustā ap deviņiem no rīta Valsts policijas darbinieki Toma ielā 56/58 konstatējuši, ka 1937.gadā dzimušais Vladimirs gan savā dzīvoklī, gan arī pagraba telpā un garāžā ierīkojis nelegālā alkohola darītavu un glabātavu. Vīrietis uzglabājis 126 litrus caurspīdīga šķidruma ar alkoholam raksturīgu smaku un 430 litrus brāgas, informēja Liepājas pilsētas un rajona Policijas pārvaldes preses sekretāre Jolanta Knīse. Šķidrums konfiscēts. Apskates laikā atsavinātas arī 150 paciņas cigarešu "Prīma", kā arī cukurs, kaltēti zirņi un ierīce nelegālā alkohola tecināšanai. Uzsākta administratīvā lietvedība.

Dzērumā iebrauc žogā

1.augustā ap pulksten 22.30 kāds sākotnēji nenoskaidrots automašīnas "Opel Vectra" vadītājs braucis pa Kaiju ielu un uzbraucis žogam Akas ielā. Vainīgais notikuma vietu atstājis, taču kāds negadījuma aculiecinieks par notikušo informējis policiju. Pēc 15 minūtēm norādītā automašīna aizturēta Aldaru ielā. Izrādījies, ka 1977.gadā dzimušais vadītājs braucis bez tiesībām un 2,61 promiļu alkohola reibumā. Aizturēšanas brīdī vīrietis centies pārsēsties uz aizmugurējā sēdekļa, kur jau gulējis sagurušais auto īpašnieks.

Neilgi pēc pulksten 23 Baltijas ielā automašīnu "BMW 520" dzērumā (0,65 promiles) un bez vadītāja apliecības atkārtoti gada laikā vadījis 1973.gadā dzimušais Juris.

Nozog "Audi"

Valsts policija saņēmusi sūdzību, ka laikā no 31.jūlija desmitiem vakarā līdz 1.augusta septiņiem rītā nozagta automašīna "Audi 80" Viršu ielā. Spēkrats atrasts dārzu masīvā iepretim 14.novembra bulvārim un atdots īpašniekam. Diemžēl ļaundari sabojājuši bagāžnieka atslēgu, durvju slēdzeni un norāvuši aizdedzes vadus. Materiālais zaudējums tiek precizēts, uzsākts kriminālprocess pēc Krimināllikuma 175.panta 1.daļas – par zādzību.

Iekāro matu laku

1.augustā ap pulksten trijiem dienā veikalā "Top Vītoli", Vītolu ielā, aizturēti 1992.gadā dzimušais Kārlis un 1989.gadā dzimušais Deniss, kuri centušies iznest sešas matu lakas un divus alkoholiskos dzērienus "Malibu", nesamaksājuši 35,32 latus. Preces nebojātas palikušas veikalā, bet puiši tikuši pie protokola par patvarību.

Nepilngadīgais veikalā pārdzēries

1.augustā dažas minūtes pēc deviņiem vakarā Pašvaldības policijas darbinieki saņēmuši izsaukumu uz lielveikalu "RIMI" – tur atrodoties iereibis nepilngadīgais. Izrādījies, ka puišelis ir smagā reibumā un nereaģē uz apkārt notiekošo, pastāstīja Liepājas Pašvaldības policijas preses sekretāre Ineta Mikute. Izsaukti Neatliekamās medicīniskās palīdzības darbinieki, kuri zēnu nogādājuši Liepājas Reģionālajā slimnīcā.

Meklē pazudušo

Liepājas Policijas pārvalde lūdz iedzīvotāju palīdzību, lai noskaidrotu 1944.gadā dzimušā Ilgvara Erdmaņa atrašanās vietu. Vīrietis 9.jūnijā izgājis no savas dzīvesvietas Liepājā, Kuldīgas ielā 36, un nav atgriezies, nav arī zināma viņa atrašanās vieta. Pazudušā pazīmes: augums 190 cm, kalsnas miesas būves, īsi, sirmi mati, nav zināms, kā bija ģērbies. Visus, kam ir informācija par Erdmaņa atrašanās vietu, lūdz zvanīt pa tālruni 3404531 vai 3404502 vai vērsties policijā.

Papildsekcija nedod priekšroku
Ita Cērmane

Trešdien kārtējo reizi satiksmes negadījums notika Ganību un Ādu ielas krustojumā. Par laimi, spēkrati guva tikai skrambas, taču statistika rāda, ka šajā krustojumā neuzmanības dēļ avārijas vadītāju notiek bieži.

Liepājas pilsētas un rajona Policijas pārvaldes Ceļu policijas priekšnieks Madars Kleinbergs norādīja, ka avārijas situācijas un pat sadursmes Ganību un Ādu ielas krustojumā veidojas tādēļ, ka transportlīdzekļu vadītāji, kas brauc pa Ganību ielu, pārprot luksofora zaļo papildu signālu – uzskata, ka tas dod priekšroku. Taču tā nebūt nav. Zaļā bulta papildu sekcijā ļauj braukt taisni, ja šis manevrs netraucē transportlīdzekļus, kas pie otra luksofora zaļā signāla izbrauc no Ādu ielas.

Amatpersona skaidroja, ka, izbraucot no Ādu ielas Ganību ielā, vadītājam ir tiesības iekārtoties ne tikai vidējā, bet arī uzreiz labajā malējā joslā. Autobusi un kravas automašīnas, kam nepieciešams lielāks laukums, lai veiktu šo manevru, nemaz citādāk šajā krustojumā to izdarīt nevar. Arī vieglajām automašīnām tas atļauts, jo šajā krustojumā nav papildu norāžu, kā jāveic izbraukšana. Ja notiks sadursme, vainīgi tajā būs transportlīdzekļu vadītāji, kas būs braukuši pa Ganību ielu.

Likumu nepilnības liedz apturēt aitu bendes

"Kurzemes Vārds" jau rakstīja, ka pagājušajā ceturtdienā ap pulksten septiņiem vakarā nopietni cietis Tadaiķu pagasta zemnieku saimniecības "Kūmas 3" aitu ganāmpulks. Tika saplosītas 15 un, kūts stūrī sadzītas, nosmaka 30 aitas, nodarot saimniecības īpašniekam zaudējumus vairāku tūkstošu latu apmērā. Zemnieku saimniecības "Kūmas 3" īpašnieks Āris Grāmatiņš ir pārliecināts, ka lopus saplēsuši kaimiņu vilku sugas suņi, tomēr viņš atzīst, ka pierādīt to nevarot. Mednieks būdams, viņš uz uzbrucējiem šāvis, taču neesot trāpījis.

Ā.Grāmatiņš tūlīt pēc notikušā vērsās policijā ar iesniegumu. Liepājas pilsētas un rajona Policijas pārvaldē "Kurzemes Vārds" noskaidroja, ka uzsākta administratīvā lietvedība un likumsargi veic izmeklēšanu par dzīvnieku turēšanas, labturības, izmantošanas un pārvadāšanas prasību pārkāpšanu, par ko suņu saimniekam draud administratīvais sods līdz 500 latu. Likumsargi aitu saimniekam iesaka vērsties tiesā ar civilprasību par zaudējumu piedziņu. Tiesa gan, tad vispirms jāgūst apstiprinājums, ka vainīgi patiesi suņi, un jānoskaidro to saimnieks.

Jau informējām, ka tas nav pirmais gadījums, kad no plēsēju uzbrukumiem cieš Ā.Grāmatiņa vairāk nekā 600 aitu lielais ganāmpulks. Saimnieks neslēpj, ka pērn piedzīvojis trīs suņu uzbrukumus, kopā zaudējot 73 aitas. Šogad agri pavasarī viņš divus apkaimē klīstošus suņus nošāvis. Apdrošināts ganāmpulks gan nav. Ā.Grāmatiņam tas izmaksātu aptuveni 6000 latu gadā. Arī algot ganus būtu pārāk dārgi. Taču par suņu nodarīto postu viņš jau iepriekš sūdzējies gan policijai, gan pašvaldībai, kur saņēmis solījumu problēmu risināt. Tas gan nav piepildījies.

Durbes Novada domes priekšsēdētājs Uldis Strazds atzinis, ka jautājums neesot aktuāls, jo no citiem iedzīvotājiem sūdzības par klaiņojošiem suņiem nav saņemtas. Citādi par suņu uzskaiti, kas būtu veicama laukos, spriež Pārtikas un veterinārā dienesta speciālisti. Viņi uzsver, ka par to ir atbildīga pašvaldība. Ja dzīvnieks ir reģistrēts, var pierādīt, kam tas pieder, bet, ja uzskaites nav, rodas visatļautība. Turklāt suņi ne tikai jāreģistrē, tie arī jāiezīmē ar mikročipiem. Diemžēl viens čips maksā apmēram 20 latu, un situācija neuzlabosies, kamēr jautājums par suņu stingru uzskaiti nebūs atrisināts valsts līmenī. Turklāt kinologi šajā sakarībā atgādina, ka neapmācīti, agresīvi un slikti baroti suņi var uzbrukt ne tikai aitām, bet arī citiem dzīvniekiem un pat cilvēkiem.