Kurzemes Vārds

15:51 Sestdiena, 25. maijs
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu (abonementa cena 1 dienai – EUR 0,50, 30 dienām – EUR 6,83).
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kā kļūt par reģistrētu lietotāju? VIDEOPAMĀCĪBA

Aizmirsusies parole?

Brīvbrīdis

Uzņēmums sarūpē roka svētkus

Šogad vasaras vidū dažādos Latvijas novados SIA "Montāžnieks D" ar jautriem rokenrola svētkiem visām paaudzēm "MD Rock" atzīmēs savas darbības trīspadsmito gadadienu. Pasākumi notiks piecās Latvijas pilsētās – Tukumā, Valmierā, Jelgavā, Liepājā un Jēkabpilī. Mūsu pilsētā festivāls norisināsies 4.augustā estrādē "Pūt, vējiņi!".

"Montāžnieks D" ir īsti latvisks uzņēmums, tāpēc kopā pulcēšanās notiks jautrās un roka noskaņās," stāsta sarīkojuma organizators Aivars Brīze. "Mēs aicinām Latvijas iedzīvotājus kopā ar SIA "Montāžnieks D" nosvinēt jubileju. Šie pasākumi būs īsta dāvana uzņēmuma klientiem un atbalstītājiem, to apmeklējums būs bez maksas. Savukārt jūsu līdzdalība būs dāvana mums," apgalvo uzņēmuma vadītāji.

Jubilejas sarīkojumi plānoti ar domu izklaidēt visu ģimeni. Tie būs brīvdabas koncerti ar dienas un vakara programmu. Dienas koncerta programma no pulksten 14 līdz 19 būs paredzēta bērniem, jo notiks dažādas akcijas un atrakcijas. No pulksten 22 iecerēts rokkoncerts un nakts balle ar vairāku Latvijā un Lietuvā populāru rokgrupu piedalīšanos. Koncertā dzirdēsim R.Plēpja un V.Zilvera dziesmu programmu bērniem, spēlēs saksofona duets "Next", grupas "Žerāri", "ILGA", folkgrupa "Baļķi". Uzstāsies arī "MD projekts" (Tomass Kleins, Aivars Brīze, Eduards Glotovs, Jānis Strazds, Vilnis Krieviņš), apvienības "Opus Pro", "Cacao" un Lietuvas grupas "Aces of Paradise with Kiss Project," "AD/CD Project" un "SBS". Sarīkojumus vadīs Mārtiņš Vilsons. Ja būs labi laika apstākļi, būs iespēja pacelties gaisa balonā virs pilsētas.


Vai trilleris Kerijam nācis par ļaunu?

Kamēr gaidāt filmu "Eiss Ventura 3" ar slavenā gumijģīmja jeb Džima Kerija piedalīšanos, tikmēr kinoteātris "Balle" komiķa faniem piedāvā noskatīties psiholoģisku trilleri "Skaitlis 23". Tas patiks mistikas cienītājiem, tiem, kuri vīlušies Holivudas filmās ar paredzamām beigām un kuriem ne visai pieņemama Kerija vaibstīšanās un māžošanās. Kaut arī Kerijs trillerī ir neierastā ampluā, režisors Džoels Šūmahers viņa atveidotajam tēlam Volteram Sperovam tomēr atļāvis nedaudz pajokot. Taču tas dod mazliet atslodzes filmas skatīšanās laikā uzvilktajiem nerviem.

Filmā Volters Sperovs dzimšanas dienā no sievas saņem dāvanu – grāmatu ar noslēpumainu nosaukumu "Skaitlis 23". Viņš sāk to lasīt, un ar katru izlasīto lappusi pieaug viņa pārliecība, ka atainotie notikumi balstīti viņa paša dzīves stāstā. Grāmatas galvenais varonis, tāpat kā viņš, reiz aizrāvies ar detektīvromāniem. Arī grāmatā atspoguļotie traģiskie notikumi līdzinās viņa pārdzīvotajam. Volters drīz aizraujas ar skaitli 23 un kļūst gluži kā apsēsts, saredzēdams to vai uz katra soļa. Drīz viņš saprot, ka grāmatā atainotajam var būt daudz dziļākas sekas viņa dzīvē, nekā viņš spēj iedomāties.

Iespējams, laba reklāma filmai, iespējams, Džims Kerijs pārstrādājies, jo dzeltenā prese publicē rakstu pēc raksta, vēstot par aktiera jocīgajām izdarībām. Te viņš zaudē realitātes izjūtu un nereaģē uz apkārt notiekošo, te dīvaini uzvedas preses konferencēs, kurās ignorē žurnālistu jautājumus, te atkal grauž galdu un ārpus filmēšanas laukuma tēlo Sperovu. Cerēsim, ka dīvainības drīz atkāpsies no Kerija, jo aktieris šogad ir īpaši pieprasīts un viņam ieplānoti vairāki projekti – gan darbs ierastajās komēdijās, gan piedzīvojumu filmā. Tātad – ilgi slimot vai ākstīties arī dzīvē viņam nav laika.


Šīs nedēļas nogalē tūrisma maratona "Izbizo Liepājas rajonu!" Bizbizmārīte aicina iepazīt Durbes novadu un Dunalkas pagastu!

Neskrien garām – iegriezies Durbē! Paviesojies Latvijas vismazākajā pilsētiņā – 4.augustā apskati retro automobiļu parādi, paciemojies šogad atvērtajā viesu namā – kafejnīcā "Vecā skola" un uzkāp Durbes baznīcas tornī.

Tad dodies pie kaimiņiem – apciemo Dunalkas vēstures krātuvi. Bagātīgā ekspozīcija un iespēja izmēģināt senos darbarīkus jūs patiešām iepriecinās.