Kurzemes Vārds

20:25 Otrdiena, 2. jūnijs
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Aktuāls viedoklis

Peldvietās bērni izklaidējas bez pieaugušo uzraudzības
Inga Dobele, Valsts bērnu tiesību aizsardzības inspekcijas vecākā inspektore

Kaut arī vasara nelutina ar svelmi, peldēšanās ir viens no bērnu izklaides veidiem. Valsts bērnu tiesību aizsardzības inspekcija, veicot 25 reidus 67 peldvietās, pie Latvijas ūdenskrātuvēm konstatējusi, ka par spīti glābšanas dienestu informācijai par lielo šogad noslīkušo bērnu skaitu, vecāki joprojām bezatbildīgi un pārdroši ļauj bērniem iet peldēties bez pieaugušo uzraudzības. Vēl konstatēta arī pašvaldību neizdarība peldvietu iekārtošanā un drošības pasākumu veikšanā.

Valsts bērnu tiesību aizsardzības inspektori aicina ievērot drošības noteikumus, peldoties vai braucot pa ūdeņiem, kā arī lūdz vecākus ar lielāku atbildību rūpēties par savu bērnu drošību un neatstāt nepilngadīgus bērnus bez uzraudzības pie ūdenstilpēm.

Sadarbībā ar Pašvaldības policiju esmu bijusi vairākās bērnu peldvietās Liepājā. Piemēram, atpūtas vietā Vaiņodes ielas galā pie Liepājas ezera konstatējām, ka vairāki zēni vecumā no 8 līdz 13 gadiem peldas vieni paši bez pieaugušo uzraudzības, kā arī izmanto peldpūšļus. Pārrunās ar zēniem noskaidroju, ka vecāki viņiem atļāvuši vieniem doties peldēties. Mēs zinām, cik pārgalvīgi mēdz būt pusaudži, tādēļ varbūt vecākiem vajadzētu trīsreiz padomāt, pirms atļaut savam bērnam kopā ar draugiem iet peldēties.

Protams, vecāki ir aizņemti darbā, bet skolēniem ir vasaras brīvlaiks. Tomēr aicinu vecākus būt atbildīgiem, pieņemot šādu lēmumu. Tāpat aicinu vecākus pārrunāt ar saviem bērniem jautājumus par drošības noteikumu ievērošanu peldoties, ievērot peldvietas noteiktās robežas.

Reidu laikā esam konstatējuši, ka ne visās Liepājas teritorijā atrodošajās ūdenstilpēs ir noteiktas peldvietas robežas, piemēram, peldvietu robežas ar bojām vai citiem negrimstošiem materiāliem nav iezīmētas ūdenstilpē Beberliņu sporta un atpūtas bāzē. Būtu arī labi, ja pašvaldība atpūtas vietās, kur ir pieejamas ūdenstilpes, tomēr izvietotu informatīvos stendus ar informāciju par drošības noteikumiem atpūtai, ar norādēm būt piesardzīgiem ūdenī, kā arī par to, kā nelaimes gadījumā izsaukt operatīvos dienestus. Domāju, ka tas nav daudz prasīts, gādājot par bērnu drošību mūsu pilsētā.