Kurzemes Vārds

13:18 Otrdiena, 22. septembris
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Pirmā sleja

Ar batjkas pavēli?

Vēl visu šo nedēļu mājaslapā cukmens.lv un arī portālā draugiem.lv ikviens var pieteikt, arī iesūtot fotogrāfijas, mūsu valsts piemēslotākās ceļmalas, veidojot apkaunojošo cūcīgāko ceļmalu topu. Tikai šogad vien Latvijas ceļmalās savākti deviņi tūkstoši kubikmetru atkritumu, kas ir apmēram 900 lielo kravas mašīnu! Vai tas nav ārprāts?

Pagājušajā nedēļā man bija iespēja pavērojot Baltkrievijas ceļus un ceļmalas, un, ziniet, mani pārsteidza, kāda sakoptība un tīrība tur valda. Šosejas malās stāvlaukumos nemētājas ne gruži, ne papīri. Ir soliņi, ir gružu konteineri, savukārt gar ceļa malām staigā cilvēki ar maisiem un vāc to, ko aiz sevis atstājuši baltkrievu cūkmeni. Protams, arī pie mums gan gružus palaikam izved, gan ceļmalās mēdz vākt atkritumus, taču par to, kas notiek Latvijas stāvlaukumos šoseju malās, ir jākaunas. Atkritumu konteineru izvešanas biežums acīmredzami atpaliek no gružu ražošanas grafika, atkritumi iet pāri konteineru malām, un stihiski tiek iekārtotas arī citas piemēslošanas vietas, bet tās sakopj gaužām reti. Tādējādi, braucot pa Latvijas ceļiem, ik pa brīdim sastopam kādu acīm un degunam netīkamu mežmalu.

Sporta kluba "Liepājas metalurgs" vadītājiem bija neērti klausīties baltkrievu kolēģu – Brestas "Dinamo" pārstāvju – stāstīto, ka mūsu valstī ceļā no Daugavpils uz Liepāju futbolisti nekādi nevarējuši atrast piemērotu vietu pusdienošanai. Par to viņi bijuši ļoti nepatīkami pārsteigti. Bija jāapstājas uz šosejas un jāiestiprinās turpat uz asfalta… Bet šosejas un ceļi taču ir pirmā autotūristu vizītkarte.

Aizvakar pabiju stāvlaukumā, kur robežojas Saldus un Liepājas rajoni. Sveicieni iebraucējiem, Liepājas rajona karte ar tūrisma objektiem un turpat arī izmētāti atkritumi. Var nojaust, ka nesen iztukšots atkritumu konteiners, taču gružu bijis vairāk nekā tajā ietilpst – tie turpat nokrituši un nav savākti! Būs vien jāiesniedz kāds foto cūkmenam.

Varam smīkņāt par Baltkrievijā esošo "demokrātiju" un par to, ka viss virzās pēc batjkas Lukašenko pavēlēm. Toties viss notiek: ir rīkojums katru gadu ciemā uzcelt trīs mājas – uzceļ, vajadzīga tīrība ceļmalās – lūdzu. Savukārt pie mums dažkārt tā vien šķiet, ka pietrūkst tādas spalvainas rokas, pēc kuras mājiena problēma tiktu atrisināta.

Ints Grasis