Kurzemes Vārds

14:12 Trešdiena, 3. jūnijs
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Jaunumi

Spiediens uz parādniekiem

Brīdinājumus un aicinājumus uz tiesu īres un komunālo maksājumu parādu dēļ saņem arī personas, kas dzīvo mājās, kuras nesen kļuvušas par kāda privātīpašumu. Parādnieki tiek informēti gan individuāli, gan ar publikācijām laikrakstā "Latvijas Vēstnesis". Tā, starp citu, rīkojas SIA "Nekustamie īpašumi "Māja"". Par parāda nokārtošanu mēneša laikā brīdināti vēl divi īrnieki J.Dubelšteina ielā 7 – E.Sproģis, kurš palicis parādā 819 latus, un R.Ketskalo ar 129 latu parādu. Pretējā gadījumā viņiem draud piedziņa un izlikšana no dzīvokļa. Četras prasības sagatavojusi arī namu pārvalde "Jaunliepāja". Šīs lietas tiesā izskatīs septembrī un oktobrī.

Labdarības koncerts Sv.Trīsvienības baznīcā

15.augustā pulksten 18 Liepājas Sv.Trīsvienības baznīcā notiks Liepājas Svētās Trīsvienības baznīcas atjaunošanas fonda un "Igo mūzikas menedžmenta" rīkotais labdarības koncerts. Tas šogad ir jau otrais fonda un "Igo mūzikas menedžmenta" sarīkojums dievnamā. Tajā piedalīsies mūziķis Andris Ērglis, čelliste Larisa Strelita–Strēle, ērģelnieks Lotars Džeriņš un Sakaslejas evaņģēliski luteriskās draudzes ansamblis. Koncertu vadīs aktieris Varis Vētra. Pasākumā viesosies un klātesošos uzrunās jaunievēlētais Liepājas diecēzes bīskaps electus Pāvils Brūvers. Koncerta apmeklētājiem būs vienreizēja iespēja aplūkot fotogrāfijas, kas rāda, kas aug baznīcas pagrabos. Ieeja koncertā par ziedojumu dievnama atjaunošanai.

Pastāstīt, kas ir Dievs

"Mēs ejam pie bērniem, lai pastāstītu, kas ir Dievs," sacīja ceļojošā leļļu teātra "Maska" direktors Pēteris Trups. Viņš ir muzikālās leļļu teātra izrādes "Dievs un es, mēs esam draugi" autors. Izrādi noskatījās Sv.Annas baznīcas svētdienas skolas dalībnieki un viņu draugi, kā arī skolotāji. Izrāde tapusi sadarbībā ar Evaņģēliski luteriskās baznīcas virsvaldes svētdienas skolas nozari. Izrādes režisore – Agita Trupa, scenogrāfs – Aldis Kļaviņš, mūziku komponējis Andris Eniņš, lelles darinājusi Astra Dzērve, mūziku aranžējis Normunds kalniņš. Tā ir turpinājums pērn parādītajai izrādei ar nosaukumu "Prieka noslēpumi", būs arī trešais iestudējums. Šoreiz leļļu tēli uzrunāja mazos skatītājus par tēmu "tev nebūs melot par savu tuvāko", tā ļaujot ielūkoties Dieva baušļos. Pēc lugas noskatīšanās Draudzes mājā notika jaunrades darbnīcas, kurās bērni, paši darbojoties, iepazinās ar rakstības pirmsākumiem, kā arī apskatīja Bībeļu izstādi.

Liepājnieces personālizstāde Rīgā

Līdz 3.septembrim galerijā "BonhanS.S" varēs apskatīt Liepājas mākslinieces Etijas Gorbantes personālizstādi "Naftā un vējos".

Lai arī mākslinieces rokraksts un izmantotie tehniskie līdzekļi nav mainījušies, pasaules redzējums un attieksme šajā izstādē redzamajos darbos ir cita. Sieviešu tēli kļuvuši romantiskāki un ietīti vieglas noslēpumainības plīvurā. Tie izstaro liegu gaismu un mieru. Salīdzinot ar iepriekšējo kolekciju, kas bija vērojama izstādē "Rietumu robežas šarms", māksliniece no sapņu pasaules ienākusi reālajā pasaulē, kur harmoniski sadzīvo priekšmeti, augļi, kaķi, rozes, spāres, kur tējas dzeršana jūras krastā pārvēršas rituālā, bet augļi uz galda liek domāt par pasaules kārtību, kurā viss ir vienlīdz svarīgs un būtisks.

"Man bieži jautā, kā es definētu savu stilu? Tas ir sarežģīts jautājums. Interesantāk dzirdēt vērtējuma variantus," savas izjūtas neslēpj Etija. "Vieni manos darbos saskata kaut ko no Salvadora Dalī, savukārt citi – moderno mākslu vispār. Cik cilvēku, tik variantu."