Kurzemes Vārds

20:26 Sestdiena, 6. jūnijs
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Tas notika Liepājā 5. un 6. augustā

1927.
Pētera ielā kāds piedzēries vīrietis nepiedienīgi aizskar publiku. Dzēruma dullumā viņš pat mēģina apgāzt kiosku. Pārdevēja lielā pārbīlī pagūst izskriet no krītošā kioska. Zivju tirgū tas pats vīrietis mēģina apgāzt ratus ar saldējumu. Ar kārtībnieka palīdzību dauzoņu izdodas aizturēt. Viņa vārds ir Georgs Poļitovs.

Vilciens no Rīgas pienāk ar 40 minūšu nokavēšanos, bet Berlīnes vilciens pirms dažām dienām iebrauca, kavējot pat vairāk nekā stundu. Šie "novēlojumi stāvot sakarā ar Lietavas vilciena nekārtīgu pienākšanu".

1937.
Pēc pāris dienām sāksies Annas tirgus, kas turpināsies līdz 16.augustam. Šogad tirgus būs plašāks. Īpaši daudz būs dažādu dzīvnieku no trim cirkiem: Āža, Salomonska, Petersona, kā arī Baloža. Āža cirkā paredzēti ziloņu, kamieļu un lauvu dresūras demonstrējumi. Petersona cirkā būs interesanta suņu dresūra – uz zirgiem jās kādi 20 suņu. Balodis no slavenās Hagenbeka zvērnīcas Hamburgā iegādājies vairākus kamieļus. Par nelielu samaksu uz tiem varēšot arī vizināties. Būšot arī amizantie lāču mazuļi, kā arī plēsīgie lauvas. Bez tam pieteikti jau trīs karuseļi. Kā jaunums šogad būs minamas šūpoles ar laiviņām. Būs arī daudz citu izklaidējošu objektu. Pieteikušies daudz tirgotāju, brīvo vietu palicis pavisam maz, "pieteiktas vairākas mērķī šaušanas būdas, bet vafeļu, pīrādziņu un desu būdas – bez skaita. Tāpat "kriņģeļu – krievi", saldējumu tirgotāji un dažādu tirgus lietu pārdevēji, fotogrāfi utt. Annas tirgu parasti rīko laikā, kad lielāka daļa strādnieku un ierēdņu saņem algas.

1947.
Liepājas Kokapstrādāšanas rūpniecības kombināta šoferi automehāniķi Uhovs, Poļaņins un Kružis ar neatlaidīgu darbu burtiski no lūžņiem samontējuši kravas automašīnu. Tā ievērojami atvieglos kombināta vajadzības transporta jomā. Šoferiem izteikta atzinība. Viņi saņems prēmiju.