Kurzemes Vārds

01:44 Piektdiena, 27. novembris
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Brīvbrīdis

Atrodam un uzturam kontaktus internetā

Mācoties vai studējot, izglītojoties kursos vai semināros, apmeklējot koncertus vai piedaloties vasaras nometnēs, satiekam un iepazīstamies ar dažādiem cilvēkiem, ar kuriem nereti gribētu satikties un parunāties atkal. Taču kā nepazaudēt un turpināt veidot savstarpējo komunikāciju? Tie, kuri aktīvi izmanto globālā tīmekļa priekšrocības, šo problēmu, iespējams, jau atrisinājuši, reģistrējoties kādā no interneta portāliem, kas piedāvā dažāda veida aktivitātes un nodrošina klases un grupas biedru, kolēģu un draugu tikšanās vietu. Viens no tiem ir draugiem.lv, taču tam līdzīgas iespējas piedāvā arī klase.lv, amigos.inbox.lv, face.lv, one.lv, super.lv, oho.lv u.c.

Zane (21) atzīst, ka portāls draugiem.lv ir labākā lieta, kas pēdējā laikā izveidota, jo tajā viņa ielūkojoties teju vai katru dienu. Iemesli tam vairāki – var saņemt un nosūtīt saviem draugiem vēstules, aplūkot viņu ievietotās foto galerijas, kā arī ierakstus dienasgrāmatā un izveidot domubiedru grupas. "Šādi es kaut mazliet varu sekot viņu ikdienas gaitām un, kādreiz satiekoties, mums ir ko apspriest," saka Zane. Veidot komunikāciju caur internetu esot vieglāk un ērtāk, kaut gan aizsūtīt mīļam draugam ar roku rakstītu vēstuli vai apsveikumu svētkos, protams, esot daudz personiskāk, taču tam nepietiekot ne laika, ne pacietības. Citus interneta portālus komunikācijas veidošanai un attiecību uzturēšanai ar satiktajiem cilvēkiem Zane neizmanto, jo draugiem.lv piedāvā visu nepieciešamo.

Portālā klase.lv Raitis (22) reģistrējies uzreiz pēc vidusskolas absolvēšanas. Sākumā šķitis interesanti reģistrēties tieši savā klasē un ar klasesbiedriem forumā brīvi sarunāties par jebkuru tēmu, taču tad parādījies portāls draugiem.lv, kas ar līdzīgām iespējām izkonkurējis interneta kaimiņu klase.lv. Līdz ar to sākotnējais portāls tiek apmeklēts arvien retāk. "Portāls klase.lv veidots kā vieta, kur iespējams atrast senus draugus, sastapt savu pirmo mīlestību, sazināties ar draugiem, kuri sen nav sastapti, un organizēt kārtējo savas klases salidojumu, taču tas nespēj piesaistīt manu uzmanību," skaidro Raitis.

Izklaides un iepazīšanās portāli one.lv, face.lv, oho.lv bieži vien kļūst par vietu, kur satikt ilgi neredzētus draugus un dažādās vietās vai pasākumos iepazītus paziņas. Arī tajos iespējams izveidot savu profilu, ievietot fotogrāfijas, pievienot arvien jaunus kontaktus savam draugu sarakstam, apmainīties vēstulēm utt. Portālu one.lv Aleksandra (22) izmanto visbiežāk, jo tajā vairāk tiekoties krievu tautības cilvēki, kas viņas draugu lokā ir vairākumā. Tā kā tajā nav tik daudz reģistrējušos cilvēku, arī datu pārraides ātrums daudz ātrāks. "Šis portāls ir citādāk veidots nekā citi, un man patīk," saka Aleksandra. "Ir izveidojušās ciešākas domubiedru grupas, savā starpā notiek aktīvāks čats."

Latvijas reklāmas gadagrāmatas dati rāda, ka apmeklētāko interneta mediju TOP 10 (vienas dienas auditorija 2006.gadā) portāls draugiem.lv stabili ieņem pirmo, savukārt one.lv – piekto vietu. Abus portālus vairāk izmanto cilvēki vecumā no 15 līdz 29 gadiem, mazāk no 30 līdz 49 gadiem. No komunikāciju portāliem latviešiem saistošāks šķiet draugiem.lv, savukārt cittautiešiem – one.lv.

Sagatavojusi Ligita Kupčus