Kurzemes Vārds

13:53 Trešdiena, 3. jūnijs
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Nedēļas jautājums

Pilsētā nepieciešams vairāk autostāvvietu

Ostas promenāde liepājniekiem un pilsētas viesiem jau kļuvusi par iecienītu atpūtas un pastaigu vietu. Iespējams, to veicina tur esošie interesantie objekti – "Dzintara pulkstenis", strūklaku kaskāde, dažādie vides dizaina elementi, kā arī jaunais un modernais brauktuves segums un ietves dekoratīvais bruģis. Arī Jūras spēku kuģi, kuteri un zveju laivas piestātnē dod savu artavu apmeklētībai, jo vēl aizvien piesaista pilsētnieku uzmanību. Portālā liepājniekiem.lv jautājām: vai promenādē kanālmalā vajadzētu novietot automašīnas? Lielākā daļa aptaujāto – 55 procenti – ir pārliecināti, ka auto novietošana būtu jāierobežo, 17 procentiem tā šķiet ērta autostāvvieta, bet 28 procenti uzskata, ka promenāde tomēr ir pastaigu vieta.

Promenādē novietot automašīnas drīkstētu tikai tur strādājošie.

Kāpēc nevarētu likt? Normāla vieta! Kam tas traucē? Varbūt tiem, kas par auto tikai sapņo.

Viss ir atkarīgs no tā, kādi objekti promenādē izvietoti. Ja tie ir sabiedriski, kā, piemēram, banka vai viesnīca, tad, protams, ir jābūt vietai, kur atstāt automašīnu. Lai gan teorētiski tā ir vieta pastaigām.

Tālu no centra, tāpēc tur automašīnu novietoju tikai tad, kad eju uz "Fontaine Palace".

Tā ir labākā vieta, kur atpūsties!

Pie iestādēm jau varētu likt auto, ja vien autovadītāji, lai līdz tām nokļūtu, nebrauktu pa visu promenādi. Pie mūsu braukšanas kultūras pastaigas promenādē kļūst nedrošas. Pagājušajā vasarā bija pat gadījumi, kad brašākie braucēji bija aizķēruši vasaras kafejnīcas galdiņus.

Patiesībā vārds promenāde sinonīmu vārdnīcā tiek skaidrots kā pastaigu vieta. Tad jau sanāk, ka ar auto tur nepavisam nevajadzētu braukt. Varbūt šī vieta būtu jānosauc citādi?

Ar bērniem tur pastaigāties ir bailīgi – jāuzmana, lai nepaskrien zem automašīnu riteņiem.

Pie ieejas promenādē ir ievērojama lieluma autostāvvieta. Ko vēl jums, autovadītāji, vajag?

Skata dēļ nevajadzētu novietot. Bet cik vispār Liepājā palikušas vietas, kur var novietot automašīnu, sevišķi lielu sarīkojumu laikā? Par stāvvietu attīstītu pašvaldībai acīmredzot galva nesāp. Galvenais ir iekasēt par nepareizi novietotu auto. Kas notiks, kad darbību uzsāks koncertzāle vai multihalle? Nevajag stāstīt, ka visiem vietas pietiks apakšzemes stāvvietās zem minētajām ēkām!

Tikai nesen tam pievērsu uzmanību – promenāde zaudē savu pievilcību tur novietoto automašīnu dēļ. Izmantojiet promenādes sākumā esošo autostāvvietu, kura parasti stāv tukša.

Pilnīgi aizliegt nevar – tur ir zvejas kuģu piestātne, kas daudziem ir darbavieta.

Pilsētā vajadzētu vairāk autostāvvietu un bez maksas.

Aizbrauciet līdz netālajai Palangai un apskatieties, kādai būtu jāizskatās promenādei! Un tad jautājums par auto novietošanu un stāvēšanu atrisināsies, jo tik ļaužu pārpilnā vietā neviens labprātīgi ar auto nebrauktu.