Kurzemes Vārds

14:09 Sestdiena, 30. maijs
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Notikumi

Rosās auto apzadzēji

Valsts policija saņēmusi sūdzību, ka 5.augustā laikā no diviem naktī līdz desmitiem rītā Kārklu ielā automašīnai "Audi 80" izsists labās puses aizmugurējais stikls, nozagts akumulators un somiņa ar CD diskiem. Spēkrata saimnieks uzskata, ka viņam nodarīts 200 latu liels materiāls zaudējums. Notiek izmeklēšana, uzsākts kriminālprocess. Saistībā ar pēdējās diennaktīs notikušajiem automašīnu apzagšanas un bojāšanas gadījumiem policija pārbauda vairākas personas.

Atstāj vācieti bez īpašuma

5.augustā ap pulksten 10.30 viesnīcā "Fontaine", Stūrmaņu ielā, 1965.gadā dzimis Vācijas pilsonis konstatējis, ka no svinību zāles pazudis viņa portfelis ar vairākiem simtiem kompaktdisku. Materiālo zaudējumu precizē.

Aiznes degvielu

5.augustā ap sešiem no rīta Lažas pagastā, Štakeldangā, māju saimnieks konstatējis, ka no neaizslēgtas lauku virtuves pazuduši 60 litri dīzeļdegvielas divās metāla kannās, divās 10 litru tilpuma plastmasas kannās, kā arī 10 litri dīzeļeļļas. Īpašnieks policijas darbiniekiem norādījis, ka cietis zaudējumu 80 latu vērtībā. Uzsākts kriminālprocess par zādzību.

Pazaudē vecākus

5.augustā pirms pulksten 16 Glābšanas stacijā pie glābējiem pienākusi 2001.gadā dzimusi meitenīte un sūdzējusies, ka pazaudējusi vecākus, pastāstīja Liepājas Pašvaldības policijas preses sekretāre Ineta Mikute. Glābšanas stacijas darbinieki vecākus atraduši, un bērns atdots viņiem.

Uzbrūk mazulim

4.augustā dažas minūtes pirms pulksten 12, Pašvaldības policijas darbinieki, patrulējot Ventspils ielā, ievērojuši, ka strīdas divi vīrieši. Notikuma vietā noskaidrots, ka viens no tiem uzbrucis mazam bērnam, bet otrs meties viņu aizstāvēt. Netālu no notikuma vietas stāvējusi sieviete ar mazu meitenīti, kura notikušo apstiprinājusi. Iespējamais vainīgais kopā ar cietušajiem nogādāts Valsts policijā.

Nepilngadīgajam pārdod cigaretes

3.augustā SIA "Trīs karāti" veikalā, Mežu ielā 33, pārdevējai Baibai T. sastādīts protokols par tabakas izstrādājumu pārdošanu nepilngadīgajam.

Sadeg krava ar sienu

4.augustā dažas minūtes pēc deviņiem vakarā ugunsgrēks izcēlies Sakas novadā. Šosejas malā pie Sakas stacijas nezināmu iemeslu dēļ aizdegusies krava ar 20 siena ruļļiem. Sadedzis siens, arī divas traktora piekabes riepas. Aizdegšanās iemeslu noskaidro.

Mācību mašīna iekuļas negadījumā

4.augustā ap pulksten 13.30 satiksmes negadījumā iekūlusies mācību automašīna. Tas noticis Grobiņas pagastā. 1984.gadā dzimusi vadītāja ar automašīnu "Audi 90" veikusi mācību braucienu ar 1983.gadā dzimušu jaunieti, kuram ir mācību atļauja. Viņi braukuši no Durbes uz Grobiņu. Tādēļ, ka nav bijis pareizi izvēlēts ātrums un distance, notikusi sadursme ar tajā pašā virzienā braucošu "Škoda Octavia", kuras vadītājs gatavojies veikt kreiso pagriezienu.

Sasitas skrituļotājs

Valsts policija saņēmusi informāciju, ka 4.augustā pulksten 21.15 Liepājas Reģionālajā slimnīcā nogādāts 1992.gadā dzimis jaunietis. Puisis Jūrmalas parka skeitparkā kritis, lecot ar skrituļdēli, un guvis durtu brūci vēderā.


Vairo bezpajumtnieku skaitu mūsu pilsētā
Ita Cērmane

Jūlija beigās izskanēja priecīga vēsts – Ventspils policijai tikšot pirkts konteinera tipa izolators, kurā sēdināt personas, kam piespriests administratīvais arests. Taču, kamēr pirkums vēl nav noticis, ventspilnieki savus apcietinātos vizina pa Kurzemi. Ventspilī apcietinātie administratīvo arestu izcieš arī Liepājā. Uz šejieni šīs personas atved, taču pēc atbrīvošanas mājup tām jātiek pašām.

Piektdien ap pusdienlaiku Liepājas Pašvaldības policijas darbinieki Rīgas ielā pamanījuši sievieti, kura, ignorējot drošības noteikumus, gājusi pa tramvaja sliedēm. Uzrunātā sūdzējusies, ka esot no Ventspils un netiekot mājās. Pašvaldības policijas darbinieki noskaidroja, ka 1944.gadā dzimusī Diāna patiesi ir ventspilniece, nekur nestrādā un jau iepriekš tikusi saukta pie administratīvās atbildības. Ventspils tiesa Diānai 24.jūlijā piespriedusi administratīvo arestu uz 10 diennaktīm par to, ka viņai dzērumā gulējusi uz gājēju ietves. Ventspils policijas darbinieki sievieti nogādājuši administratīvā aresta izciešanai Liepājā.

3.augustā Diāna kopā ar vēl diviem ventspilniekiem no administratīvā aresta atbrīvota. Abi vīrieši teikušies kājām iet uz Ventspili, bet Diāna palikusi Liepājā. Viņa mūsu kārtībniekiem sūdzējusies, ka kabatā esot tikai 24 santīmi, ar tiem nepietiekot ceļam uz mājām, bet par velti neviens nevedot. Pašvaldības policijas budžetā nav paredzēti līdzekļi, lai vestu mājup tos, kas nav liepājnieki. Policijas darbinieki sazinājušies ar Liepājas Policijas pārvaldi, kur arī nav rasta atbilde, ko darīt. Sieviete atlaista, jo aizturēt viņu nav bijis pamata. Taču likumsargi ar bažām pieļauj, ka pēc nedēļas vai mēneša viņu sastaps Liepājas bezpajumtnieku rindās.

Liepājas pilsētas un rajona Policijas pārvaldes preses sekretāre Jolanta Knīse paskaidroja: to, ka uz Liepājas īslaicīgās aizturēšanas vietu tiek vesti aizturētie no Ventspils, nosaka vienošanās starp abām policijas pārvaldēm pēc tam, kad Ventspils izolators ticis slēgts. No Ventspils atvesto arestēto skaits esot mainīgs – reizēm atved vienu personu, reizēm – vairākas. Piemēram, pagājušajā piektdienā Liepājas Policijas pārvaldes izolatorā atradās četri ventspilnieki. J.Knīse skaidroja, ka pēc administratīvā soda izciešanas personai tiek atdotas visas personīgās mantas: "Par to, kā nokļūt mājās, jārūpējas pašam."

Ventspils pilsētas un rajona Policijas pārvaldes priekšnieka palīdze Dzidra Šķute atzina, ka arestu izcietušajiem speciāli pakaļ uz Liepāju un citām Kurzemes pilsētām nebraucot. Ja policijas mašīna brauc uz Liepāju un atceļā tajā ir brīvas vietas, ventspilnieki tiekot aizvesti mājās. Taču aizturētie jau pirms vešanas uz Liepāju tiekot brīdināti, ka mājās būs jātiek saviem spēkiem.

Dz.Šķute teica: "Diāna Ventspilī tikusi aizturēta vairākkārt. No rīta viņu atbrīvo, bet jau vakarā Pašvaldības policija sievieti atkal savāc guļam uz ielas. Ir arī vairākas personas, kuras uz izolatoru brauc atpūsties – tā ir iespēja paēst un izgulēties zem jumta." Dz.Šķute uzsver, ka policijas uzdevums nav vizināt aizturētos: "Viņiem ir izvēles iespējas – nepastrādāt likumpārkāpumu un netikt arestētiem, vai arī pašiem ar saviem spēkiem tikt mājās." Ventspils policijas darbiniece pieļauj, ka minētā sieviete varētu palikt Liepājā – tādas tiesības viņai ir.