Kurzemes Vārds

04:02 Svētdiena, 5. jūlijs
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Jaunumi

Tiekas nacionālie partizāni

28.jūlijā Rīgā notika pirmais kopīgais Latvijas Nacionālo partizānu apvienības un Latvijas Nacionālo karavīru biedrības salidojums, kurā piedalījās arī grupa Liepājā dzīvojošo nacionālo partizānu. Tas iesākās ar ziedu nolikšanu pie Brīvības pieminekļa. Kopāsanākšana turpinājās Brīvdabas muzejā. "Pēc aizlūguma Usmas baznīcā," pastāstīja Nacionālo partizānu Liepājas nodaļas vadītāja Biruta Rodoviča, "visi devāmies uz Zvejnieku sētu, kur tika teiktas uzrunas un apsveikumi. Sanākšanu kuplināja Jūras spēku orķestra lieliskie priekšnesumi. Ievadot salidojumu, pasākuma vadītāja LNKB goda biedre Palmira Lāce emocionāli uzsvēra, ka, tieši pateicoties latviešu leģionāru un nacionālo partizānu drosmei un cīņai par Latviju, mēs varam šeit pulcēties, un aicināja LNPA priekšsēdi Ojāru Stefanu un LNKB vadītāju Edgaru Skreiju atklāt salidojumu. Kā vienmēr, partizānus un leģionārus sveica Lietuvas partizāni. Sirmos brīvības cīnītājus ar dziesmām un uzrunu sveica jaunieši no partijas "Visu Latvijai!". Klātesošos uzrunāja Saeimas deputāti Juris Dobelis, Kārlis Šadurskis, kā arī bijušais deputāts Aleksandrs Kiršteins. Cerēsim, ka šogad iedibinātā abu brīvības cīnītāju organizāciju kopāsanākšana kļūs par jauku tradīciju."

Ādolfa Gaujieša dzejas pēcpusdiena

Centrālajā zinātniskajā bibliotēkā 8.augustā pulksten 17 dzejas cienītāji aicināti apmeklēt literāri muzikāli pēcpusdienu "Nekā man nav un arī nevajag...", kas veltīta dzejnieka Ādolfa Gaujieša jubilejai. Sarīkojuma nosaukumā likta paša jubilāra dzejas rinda, kas skan gan filozofiski, gan arī mazliet tendenciozi. Jo, runājot par dzeju, autors jau daudzus gadus publicējies gan periodikā, gan dzejas kopkrājumos, ir iznākusi viņa dzejas grāmatiņa "Rudens dūmakās", pašlaik top nākamā. CZB direktores vietniece Aina Krauče informēja, ka sarīkojums solās būt visai lirisks, jo tāda lielākoties ir Ādolfa Gaujieša dzeja, ko lasīs gan pats autors, gan aktieri, būs arī dziesmas ar viņa vārdiem.

Roķīgā dzimšanas dienas ballīte

Pagājušās nedēļas nogalē koncertdārzā "Pūt, vējiņi!" norisinājās muzikāls sarīkojums "Montāžniekam D – 13", kurā galvenais akcents bija likts uz rokmūziku. Pa dienu lielus un mazus apmeklētājus priecēja sievišķīgais saksofona kvartets "Next", R.Plēpis, V.Zilveris, Viktorija, grupas "Baļķi" un "Žerāri". Vakarā kupls skaits liepājnieku bija ieradušies noklausīties Ievas Sutogovas, grupas "Cacao", "Opus Pro" un "MD Projekts" sniegumu, kā arī novērtēt lietuviešu apvienības "Aces of Paradise" projektu "Kiss".

Mainīta satiksmes autobusu virzība pa apvedceļu

No vakardienas mainīti maršruti vairākiem satiksmes autobusiem. Tas notiek Brīvības ielas un Jaunās ostmalas rekonstrukcijas dēļ. Turpmāk satiksmes autobusi no Rīgas ielas izbrauks Brīvības ielā pa Tirgus ielu. Jaunās ostmalas rekonstrukciju plānots pabeigt septembra sākumā, un tad arī atjaunos autobusu kustības iepriekšējo kārtību.

Vēl brīvas studiju vietas

Liepājas Pedagoģijas akadēmijas Uzņemšanas komisija izsludinājusi papildu reflektantu uzņemšanu, kas notiks no šā gada 29.augusta līdz 5.septembrim atsevišķās pilna un nepilna laika studiju programmās. Studēt gribētājiem ir iespējams pretendēt gan uz maksas, gan arī uz dažām brīvajām budžeta vietām. Budžeta vietas vēl ir šādās pilna laika pamatstudiju programmās – "Datorzinātnes", "Matemātika", "Svešvalodu skolotājs (angļu un vācu valodas skolotājs)", "Mūzikas skolotājs" un "Latviešu filoloģija". Arī augstākā līmeņa studijās vēl ir brīvas valsts finansētās vietas – maģistra studiju programmās "Informācijas tehnoloģija (projektu vadītājs)", "Matemātika un informātikas didaktika", "Latviešu filoloģija" un "Lingvodidaktika", kā arī doktora studiju programmās – "Valodniecība" un "E–studiju tehnoloģija un pārvaldība". Pilnu studiju programmu sarakstu, kurās notiks papildu uzņemšana, var aplūkot akadēmijas mājaslapā www.lieppa.lv vai zvanot pa tālruni 3423510.

Jaunas idejas bibliotēku attīstībai

Centrālajā zinātniskajā bibliotēkā beidzies radošo darbu konkurss, kura mērķis bija veicināt bibliotēkas darbinieku radošo aktivitāti, rast jaunas idejas bibliotēkas tēla veidošanai, piesaistīt tai jaunus lasītājus, celt bibliotekāra profesijas prestižu. Konkurss notika divās kārtās ar Latvijas Kultūrkapitāla fonda atbalstu. No pirmajā kārtā iesniegtajiem 17 darbiem tālāk izvirzīja piecus, kuru autoriem bija jāizstrādā plāns savu radošo ideju īstenošanai dzīvē. Jo tie praktiski tiks ieviesti Centrālās zinātniskās bibliotēkas 230 gadu jubilejas nedēļā. Konkursu vērtēja neatkarīga žūrija, kuras sastāvā bija LPA bibliotēkas vadītāja Aija Kairēna, Liepājas muzeja Mārketinga nodaļas vadītāja Kristīne Circene un Kultūras pārvaldes starptautisko sakaru un attīstības projektu vadītāja Dace Bluķe. Konkursa uzvarētāji saņēma vērtīgas balvas – Tamāra Podiņa un Zigrīda Knostenberga dosies 10 dienu profesionālā pieredzes braucienā uz Horvātiju un Ungāriju, Andra Pelna un Aira Rimbeniece – trīs dienu braucienā uz Latvijas bibliotēkām, Ainai Kraučei tika naudas prēmija.

Sakārtos sistēmas

Lai sakārtotu ugunsdzēsības sistēmas Liepājas Reģionālajā slimnīcā un Jaunliepājas Primārās veselības aprūpes centrā, Liepājas domes deputāti atbalstījuši lēmumprojektu par līdzekļu piešķiršanu šīm vajadzībām. Slimnīcai plānots piešķirt 41 tūkstoti latu, bet Jaunliepājas PVAC – 2181 latu, kas paredzēts ēkas 1.stāva ugunsdrošības sistēmas atjaunošanai.

Būs jauna minibanka

Pagājušonedēļ notikušajā Liepājas domes sēdē deputāti nolēmuši atbalstīt Latvijas Krājbankas ieceri Dzērves ielā 25a izveidot minibanku, kurā iedzīvotājiem piedāvās izplatītākos bankas pakalpojumus: kontu apkalpošanu, maksājumu pieņemšanu, skaidras naudas iemaksas, izmaksas, kā arī citus pakalpojumus. Bankas vajadzībām iznomās pašvaldībai piederošas telpas 20 kvadrātmetru platībā, par to prasot nomas maksu 100 latu mēnesī.