Kurzemes Vārds

17:20 Ceturtdiena, 9. jūlijs
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Vēstis

Gružu kaudze nemazinās, smirdoņa pieņemas spēkā
Kristīne Pastore

Smirdoņa tik spēcīga, ka nav iespējams izkāpt no automašīnas, nemaz nerunājot par dzīvokļu logu atvēršanu. Tāda situācija joprojām ir Apšu ielas 38.mājā, par kuras nebūšanām ar sadzīves atkritumiem "Kurzemes Vārds" rakstīja pagājušajā nedēļā. Mainījies vienīgi tas, ka kopš pagājušās nedēļas otrās puses pie mājas novietots firmas "EKO Kurzeme" lielais gružu konteiners, kas līdz pusei piepildīts ar atkritumiem.

Iestājoties siltajām dienām, smaka, kas nāk no sadzīves atkritumiem, kas samesti Apšu ielas 38.mājas vārtrūmē, izplatījusies pa visu kvartālu. Un smirdīga, zaļgana ūdens peļķe apskalo ne tikai šo, bet arī kaimiņmājas. Siltajā un mitrajā laikā mēnešiem ilgi krājušies atkritumi pūst. Apkārtējo māju iedzīvotāji vairs nav gatavi ilgāk notiekošo paciest un nolēmuši aicināt palīgā "TV3" raidījumu "Bez tabu". "Varbūt viņu spēkos būs glābt mūs no šī ārprāta," sarunā ar "Kurzemes Vārdu" sacīja viena no kaimiņmāju iemītniecēm.

"Kurzemes Vārds" atkārtoti sazinājās ar mājas saimnieku Aleksandru Simonovu, kurš joprojām atrodas darbā ārzemēs. Viņš bija pārsteigts, ka atkritumu kalns vēl nav aizvests. "Tajā pašā dienām, kad jūs man piezvanījāt un pastāstījāt, kas notiek pie mājas (tas bija pagājušajā pirmdienā – K.P.), es nokārtoju, lai aizved konteineru, un sarunāju ar mājas iedzīvotājiem, ka viņi tur sametīs iekrājušos atkritumus, lai tos var aizvest," viņš sacīja. Un bija pārsteigts, kad pastāstījām, ka konteiners pagājušonedēļ tur gan uzradās, taču vismaz līdz vakardienai tā arī stāvēja puspiepildīts.

"Tas nozīmē, ka mājas iemītnieki man melo," saimnieks bija vīlies, jo vakarrīt sazinājies ar diviem mājas iemītniekiem, kuri teikuši, ka viss esot kārtībā. Kad "Kurzemes Vārds" ar vienu no viņiem runāja, vīrietis gan apgalvoja, ka neko tamlīdzīgu saimniekam neesot teicis, un sacīja, ka labprāt maksātu īres maksu saimniekam, ja vien viņš atstātu savu bankas kontu. Atgādināsim, ka īrnieki jau vairākus mēnešus īres maksu nemaksā, taču, kā apgalvoja saimnieks, viņš lūdzis, lai par to īrnieki paši sakārto gružu izvešanas jautājumu, kas netika izdarīts.

Pēc tam, kad atkritumu un smirdoņas pārņemtajā Apšu ielā 38 un tuvējā apkārtnē iegriezās "Kurzemes Vārds" un paziņoja par tur redzēto Pašvaldības policijai, kārtības sargātāji apsekoja situāciju un sazinājās ar mājas saimnieku. Vakar Pašvaldības policijas 1.iecirkņa priekšnieks Gints Krēsla skaidroja, ka mājas saimniekam esot nosūtīta vēstule ar aicinājumu ierasties Pašvaldības policijā. Arī kārtības sargātājiem pa telefonu saimnieks solījis visdrīzākajā laikā situāciju atrisināt. "Kurzemes Vārdam" mājas saimnieks apgalvoja, ka tuvākajās dienās atgriezīšoties Liepājā un tad problēmu atrisināšot līdz galam. Tā ka vēl drusciņ jāpaciešas.


Izvērtē SIA "DG Termināls" darbības likumību
Viktors Ulberts

Liepājas pilsētas Būvinspekcija veic pārbaudi, vai SIA "DG Termināls" rīkojas likumīgi, izmantojot vēl ekspluatācijā nenodotos naftas produktu rezervuārus, "Kurzemes Vārdam" apliecināja Būvinspekcijas vadītājs Ivars Čīma. Pats uzņēmums aizbildinās, ka tikai veicot rezervuāru pārbaudi pēc izgatavotāju ieteikuma un šādai rīcībai esot saņemtas visas vajadzīgās atļaujas.

"Kurzemes Vārds" noskaidroja, ka pieprasījumu par firmas "DG Termināls" darbības likumības pārbaudi uzrakstījis Liepājas domes deputāts Andrejs Boboško. I.Čīma šo informāciju ne apstiprina, ne noliedz, taču atzīst, ka šāds iesniegums saņemts. "Pašlaik tiek pārbaudīti visi iesniegumā minētie fakti un pārbaudītas firmas "DG Termināls" darbības. Tas viss pašlaik ir procesā," viņš apstiprināja.

Pārbaude notiek, jo pastāv aizdomas, ka pašlaik, kad SIA "DG Termināls" veic degvielas bāzes rekonstrukciju, tas darbina ekspluatācijā nenodotus rezervuārus un, iespējams, aizbildinātos ar minēto rezervuāru pārbaudēm, faktiski tos jau izmanto komercdarbībai. Arī vēstulē Liepājas pilsētas Būvvaldei SIA "DG Termināls" izpilddirektors Imants Vismins ir atzinis, ka rezervuāri tiek ekspluatēti. "Pēc rezervuāru izgatavotāju ieteikuma tiek veiktas minēto rezervuāru pārbaudes, izmantojot pārkraušanai paredzēto produktu – eļļu, uz ko arī esam saņēmuši visas atļaujas," apgalvo I.Vismins.

No naftas produktu biznesā iesaistītajām personām "Kurzemes Vārds" uzzināja, ka parasti gan ekspluatācijā vēl nenodotus rezervuārus mēdzot pārbaudīt ar ūdeni, nevis pārkraušanai paredzēto produktu. Tā tiek darīts, lai gadījumā, ja rezervuāriem tomēr ir kāda sūce, nekāds kaitējums videi ar ūdens iztecēšanu netiktu nodarīts. Citādāk tas ir, ja ķibele gadās jau ar naftas produktiem.

I.Čīma stāsta, ka noskaidrot, vai SIA "DG Termināls" tiešām veic nelikumīgas darbības, nebūšot nemaz tik vienkārši. "Būvniecības likumā noteikts, ka būvi drīkst izmantot tikai un vienīgi tiem mērķiem, kam tā paredzēta, kā arī tikai un vienīgi pēc būves nodošanas ekspluatācijā. Bet diemžēl šis likums neko nesaka par pārbaužu veikšanu. Cik ilgi un intensīvi to drīkst darīt? Šīs situācijas nav atrunātas. Tāpēc mēs pašlaik pieprasām skaidrojumu no dažādām iestādēm, lai tās sniegtu atzinumus, kā arī no paša uzņēmuma, kā šo situāciju traktēt," norādīja I.Čīma.

SIA "DG Termināls" sarakstē ar Būvvaldi apliecinājis, ka uzņēmums šādas rezervuāru pārbaudes veic. Taču I.Čīma atzīst, ka uzņēmuma atbildes ir diezgan vispārinātas. Piemēram, uz jautājumu par būvniecības pabeigšanas termiņiem SIA "DG Termināls" nenorāda konkrētus termiņus, bet gan paziņo, ka tiek veiktas visas darbības, lai tas notiktu iespējami tuvākā laikā. Taču tas Būvinspekcijai nedod priekšstatu par būvju gatavības stadiju.

Gadījumā, ka Būvinspekcija secinās, ka SIA "DG Termināls" rezervuāru ekspluatāciju veicis nelikumīgi, uzņēmumam par to draud naudassods 50 līdz 5000 latu apmērā.