Kurzemes Vārds

03:47 Svētdiena, 5. jūlijs
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Tas notika Liepājā 7. augustā

1927.
Pēcpusdienā Preču ielā pie Bērenda dzirnavām aizdegusies veca un pamesta sargbūda. Uguni pamana 11.skautu pulciņa rovers F.Līdums un ar dažiem spaiņiem ūdens uguni nodzēš. Būdas grīda un viena siena stipri izdegusi. Šķiet, ka ugunsnelaimes cēlonis ir nomests izsmēķis. Tā kā būdiņas sienas nodrīvētas ar pakulām, tās ātri aizdegušās. Par skauta saprātīgo un ātro rīcību laikraksts raksta: "Teicams darbs."

Sakarā ar to, ka Liepājas žūpības apkarošanas komisija saņēmusi pabalstu no Žūpības apkarošanas fonda, tad, izmantojot piešķirtos līdzekļus, Jaunliepājas Tautas namā, Kroņa ielā 33, atvērta lasītava. Tā darbojas visu dienu un ir pretalkohola biedrības "Apziņa" aprūpē. Lasītavā daudz laikrakstu un žurnālu, grāmatas izsniedz vakaros.

1937.
Liepājas Amatnieku biedrība nodibinājusi pašpalīdzības fondu biedru un viņu laulāto apdrošināšanai nāves gadījumā. Tā noteikumi apstiprināti Latvijas Amatniecības kamerā. Fonda pārzinis ir F.Holmanis, darbvedis – T.Matisons, kasieris – J.Diks. Fonda dalībnieka nāves gadījumā paredzēts izmaksāt 200 latu. Tuvākas ziņas par to, kā gūt "labumu katram no pašpalīdzības", var saņemt Liepājas Amatnieku biedrības birojā, Kungu ielā 7.

Savā dzīvoklī (Rožu laukumā 1) 78 gadu vecumā miris vecākais savas profesijas pārstāvis Liepājā, plaši pazīstamais ekonoms Jēkabs Dinvietis. Viņš ekonoma amatā dažādās biedrībās pavadījis 35 gadus, no tiem vairākus Liepājas Latviešu biedrībā.

1947.
Liepājas dārzniecībās pašlaik notiek siltumnīcu un lecekšu remonts. Lielāka apjoma darbi tiek veikti dārzniecībā Cietokšņa ielā 1, kur iestiklo jaunu siltumnīcas boksu 300 kvadrātmetru platībā, izlabo režģus un veic citus remontdarbus. Tas pats notiek arī vīnaugu audzētavā Imanta Sudmaļa ielā, kur veido "kanālu krāsnis vīna māju apsildīšanai, kā arī sagatavo zemi, lai nākamajā pavasarī varētu blakus vīnaugiem dēstīt tomātus, gurķus un dažādus ziedu dēstus".