Kurzemes Vārds

10:14 Svētdiena, 12. jūlijs
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Aktuāls viedoklis

Viesu uzņemšana nedrīkst būt kā krusts, kas jānes
Monta Krafte, Liepājas reģiona Tūrisma informācijas biroja vadītāja

Pašlaik, kad ir aktīvā sezona, naktsmāju problēma tūristiem ir ļoti aktuāla. Un tieši tāpēc aizvien vairāk cilvēku iesaistās viesu uzņemšanā. Arī mūsu ģimene ar to ir saistīta, un tāpēc atbildīgi varu teikt, ka arī tas, cik viesis kādā vietā būs viesmīlīgi un laipni uzņemts, veidos viņa priekšstatu par pilsētu un pat valsti. Tā tas ir pie mums, un tā ir arī citās valstīs. Tāpēc es zinu, cik svarīgi ir prast veidot kontaktu ar cilvēkiem, kas atbrauc.

Teikšu atklāti – tikai vienu reizi gadījies tā, ka no mums neatkarīgu iemeslu dēļ nācās izstrēbt putru, ko bija ievārījis kāds cits. Un toreiz patiešām viešņa aizgāja neapmierināta. Taču visas citas reizes, kad pati esmu bijusi klāt pie viesu sagaidīšanas, esam atraduši kopīgu valodu, un viesošanās ir bijusi abpusēji patīkama.

Esmu dzirdējusi arī par liepājniekiem, kas viesus no citām valstīm uzņem pilnīgi bez maksas. Turklāt pilnīgi svešus cilvēkus, ar kuriem iepriekš komunikācija notikusi vienīgi ar interneta starpniecību. Reiz pati vienā no šīm mājaslapām piereģistrējos, taču tā arī nekur tālāk neaizgāju, nevienu pie sevis neesmu uzņēmusi.

Manuprāt, šī sistēma ir lieliska iespēja gan vienai pusei, gan otrai iepazīt cilvēkus un valstis. Taču vienlaikus, lai tādā veidā nakšņotu pie svešiem cilvēkiem, ir jābūt arī drosmei. Arī abpusējai, jo tas tomēr ir risks. Nezini taču, kādus cilvēkus sastapsi un kā ar viņiem izveidosies kontakts. Un te nu, manuprāt, tas, cik laba komunikācija starp cilvēkiem izvērsīsies, ir pat vēl svarīgāk, nekā tajos gadījumos, kad viesus uzņem par attiecīgu samaksu. Tieši tāpēc, manuprāt, šādās aktivitātēs var iesaistīties tikai un vienīgi cilvēki, kam ir ļoti, ļoti labvēlīga attieksme gan pret citiem cilvēkiem, gan pret šo darbiņu vispār.

To nevar uzņemt kā pienākumu vai krustu, kas jānes tāpēc, ka varbūt tad arī mani kādreiz kāds uzņems. Pārnakšņošana, kas atrasta šādā veidā, ir kā viesošanās pie draugiem, un starp draugiem, kā zināms, norisinās interesantas sarunas, bet šķiroties ir jāpaliek abpusēji apmierinātiem.