Kurzemes Vārds

23:37 Piektdiena, 10. jūlijs
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Smirdoņa arī Tirgus ielā

Kristīne Pastore

Nevarēdami sagaidīt palīdzību no sava mājas apsaimniekotāja – namu pārvaldes "Jaunliepāja", redakcijā vērsās Tirgus ielas 59.mājas iedzīvotāji. Tur regulāri pārplūstot pagalmā esošā kanalizācijas bedre, kurā iedzīvotāji izlej savus atkritumu spaiņus. Tagad vasaras karstumā netīrais ūdens smird tā, ka dzīvokļos nevar atvērt ne durvis, ne logus, turklāt smirdīgo peļķi ieskāvuši mušu mākoņi un parādās arī pa kādam tārpam.

Kā stāstīja viens no mājas iemītniekiem, kanalizācijas bedre vasarā pārplūst, bet ziemā ir kā liels ledus kalns. Turklāt lietus laikā pludo ne tikai ap bedri esošais laukums, bet viss pagalms mirkst smirdošā ūdenī, un ūdens ieplūst arī no līdzās esošās Baseina ielas. Iedzīvotāji stāsta, ka regulāri saucot pēc palīdzības māju apsaimniekotāju, taču vairāk par solījumiem kaut ko darīt lietas labā neesot saņēmuši. Bedri neviens neiztīra. Pēdējā saruna esot bijusi šās nedēļas sākumā.

"Kurzemes Vārds", sazinoties ar "Jaunliepājas", speciālistiem uzzināja, ka, visticamāk, jau nākamajā nedēļā mājas pagalmā sāks rakšanas darbus, jo šo bedri ir paredzēts pilnīgi atjaunot. "Bedre ir iebrukusi, tā savu laiku nokalpojusi, tāpēc ar kārtējo tīrīšanu nekas vairs nav līdzams," skaidroja ēku uzraugs Arturs Trops. "Tāpēc mēs to atjaunosim, un tad, cerams, līdzšinējās problēmas iedzīvotājiem vairs nebūs."

"Jaunliepājā" uzzinājām arī to, ka šīs ēkas iemītnieki ir visai lieli parādnieki par mājas apsaimniekošanu. 8, 10 un 40 latu vēl ir mazākais parāds. Ir arī iemītnieki, kas par apsaimniekošanu nav maksājuši ļoti ilgi un iekrājuši 120, 197 un pat 200 latu lielus parādus. Tomēr mājas bilance pašlaik vēl ir pozitīva – tās iekrājumā ir 131 lats. A.Trops cer, ka šajā summā paredzētais kanalizācijas bedres remonts iekļausies. Viņš lēsa, ka tas varētu izmaksāt no 100 līdz 150 latiem.