Kurzemes Vārds

14:13 Svētdiena, 20. oktobis
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu (abonementa cena 1 dienai – EUR 0,50, 30 dienām – EUR 6,83).
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kā kļūt par reģistrētu lietotāju? VIDEOPAMĀCĪBA

Aizmirsusies parole?

Notikumi

Sievietes iestūrē grāvī

10.augustā reģistrēti divi gadījumi, kad šoferi iebraukuši grāvī. Ap pussešiem no rīta automašīnas "Nissan Note" 1988.gadā dzimusi vadītāja brauca Vērgales pagastā pa vietējās nozīmes ceļu no Saraiķiem uz Šķēdes pusi, kad nepiemērota ātruma dēļ krustojumā ar Liepājas – Šķēdes – Ziemupes autoceļu, veicot kreiso pagriezienu, nespēja novaldīt auto stūri, iebrauca grāvī un apgāzās. Savukārt ap deviņiem vakarā līdzīgi gadījies kādai 1983.gadā dzimušai "Hyndai Getz" vadītājai, kura brauca no Saraiķu puses uz Liepāju un netika galā ar spēkrata vadību. Auto nobrauca no ceļa braucamās daļas grāvī. Par laimi, cilvēki nevienā no negadījumiem necieta.

Iereibušam vīrietim atsavina šaujamo

10.augustā pulksten 11.40 Peldu ielā atradās iereibuši 1975., 1965. un 1969.gadā dzimuši vīrieši. Pie viena no trijotnes – 1975.gadā dzimušā Oļega – atradās ierocim līdzīgs priekšmets. Šaujamais atsavināts, notiek pārbaude.

Suns sakož sirmgalvi

10.augustā ap pulksten septiņiem no rīta Aizputē, Lažas ielā, suns sakodis sirmgalvi. 1938.gadā dzimušajai sievietei mājas pagalmā uzbrucis suns, saplēsis sievietes apģērbu, kā arī iekodis kājā. Suņa saimnieks policijai jau ir zināms. Patlaban tiek noskaidrots, vai viņš pārkāpis dzīvnieku turēšanas nosacījumus.

Aiztur narkomānu

10.augustā pulksten 22.40 Liepājā, Mežu ielā, uz aizdomu pamata par narkotisko vielu lietošanu tika aizturēts 1974.gadā dzimis vīrietis. Pie viņa administratīvās aizturēšanas laikā tika atrasts caurspīdīgs polimēra maisiņš ar baltu pulveri, kas, iespējams, satur narkotiskas vielas. Pulveris atsavināts, nodots ekspertīzes veikšanai. Policijā par notikušo uzsākts kriminālprocess.

Glābj ievainotu balodi

10.augustā ap pulksten 15.30 ugunsdzēsēji saņēma izsaukumu uz Pasta ielu, kur bija nepieciešama palīdzība dzīvai radībai. Kā "Kurzemes Vārdam" pastāstīja glābēji, telpās bija iekļuvis ievainots balodis. Ugunsdzēsēji, ieradušies notikuma vietā, putnu ar lauzto spārnu notvēra un nogādāja veterinārārsta Dzintara Tīda klīnikā.

Vecāku dzīrošanas dēļ cieš bērni

9.augustā dažas minūtes pēc pulksten 16 Pašvaldības policijas darbinieki saņēma izsaukumu uz F. Brīvzemnieka ielu. Norādītajā adresē policijas darbiniekus sagaidīja 14 gadus veca meitene, kura paskaidroja, ka viņas tēvs jau vairākas dienas lietojot alkoholu un terorizējot ģimeni. Esot sitis māti un viņu. Ieejot norādītajā dzīvoklī, likumsargi konstatēja, ka tur atrodas vīrietis reibuma stāvoklī. Pie aizturēšanas vīrietis izrādīja fizisku pretošanos. Neskatoties uz to, nekauņa tika aizturēts un kopā ar cietušo meitu nogādāts Valsts policijā lietas apstākļu tālākai noskaidrošanai.

Savukārt pēc pulksten 22 policijas darbinieki saņēma palīgā saucienu no Baltijas ielas. Zvanītājs informēja par to, ka, būdami reibuma stāvoklī, strīdoties tēvs ar māti. Pie mājas policijas darbiniekus sagaidīja 10 gadus vecs zēns, kurš paskaidroja, ka viņam ir bail atgriezties mājās, jo tēvs viņu sitīšot. Kamēr likumsargi runāja ar zēnu, pie mājas pienāca zēna vecāki, kuri bija reibuma stāvoklī. Tā kā zēns kategoriski atteicās doties mājās, viņš palika pie savas radinieces. Par notikušo informācija nodota Nepilngadīgo lietu nodaļas darbiniekiem, kuri turpmāk strādās ar šo ģimeni.

Nemāk uzvesties

Valsts policijas darbinieki 9.augustā aptuveni stundu pēc pusnakts saņēmuši izsaukumu uz Zivju ielu, kur 1978.gadā dzimušais Renārs bija izsitis loga stiklu veikalam "Ķirsis". Bet dažas minūtes pēc diviem naktī 1985.gadā dzimušais Ainārs kārtojis savas dabiskās vajadzības Stendera ielā, lamājies necenzētiem vārdiem un centies aizbēgt, ignorējot sabiedrisko kārtību un policistu prasības.

Arī Pašvaldības policijas darbinieki savaldījuši tos, kuri neprot uzvesties. Šīs policijas preses sekretāre Ineta Mikute pastāstīja, ka 8.augustā kārtībnieki, no pulksten 17 līdz diviem naktī patrulējot pilsētas centrā, promenādē, Ezerkrastā, Dienvidrietumu rajonā un "Laumas" rajonā, konstatējuši 19 pārkāpumu (sastādīti protokoli par atrašanos un gulēšanu sabiedriskā vietā dzērumā, alkoholisko dzērienu lietošanu sabiedriskā vietā, pilsētas piegružošanu un nepiedienīgu uzvedību). Īslaicīgās aizturēšanas telpās dzēruma izgulēšanai nācies ievietot septiņus pārāk sagurušus vīriešus.