Kurzemes Vārds

20:55 Sestdiena, 6. jūnijs
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Tas notika Liepājā 14. augustā

1927.

Liepājas dzelzceļa pasažieru stacijā jūlijā pārdota 14301 trešās klases biļete un 1080 otrās klases biļetes iekšzemes satiksmei, 1346 trešās klases biļetes un 35 otrās klases biļetes ārzemju braucieniem. Iekšzemes pasažieru lielākā daļa braukusi uz Rīgu, Priekuli un Vaiņodi, ārzemju - uz Lietuvu un Vāciju. Vidēji ik dienu ar Berlīnes vilcienu ceļā devušies 25-30 liepājnieki.

1937.

No Liepājas ostas divu gadu garajā pasaules ceļojumā devies Pauls Sproģis jeb Freds Rebela savā pašbūvētajā buru laivā "Selga". Nav neviena pavadītāja, jo Sproģis tālo ceļu līdz Austrālijai nolēmis uzsākt bez liekas ažiotāžas. Laivu, buras un nepieciešamo inventāru viņš gatavojis 7 mēnešus. "Selga" ir 1000 latu vērta. Paredzamie ceļa izdevumi veido aptuveni tikpat lielu summu. Pārtikas krājumus Sproģis sagatavojis gandrīz veselam gadam. Tie ir milti, putraimi, kausēts sviests, pupas, zirņi, medus, ievārījums. Tas viss salikts cieši noslēgtās skārda bundžās un mucās. Maizi ceļojuma laikā cepšot pats. Svaigus augļus iegādāsies ostās. Bez tam uz laivas, protams, atrodas liela muca ar dzeramo ūdeni. Kajīte ierīkota ļoti ērta, tur ir arī divu lampu radioaparāts. Sproģim ir arī visdažādākie makšķerēšanas piederumi. Pirmajā braucienā no Austrālijas līdz Sanfrancisko, kuru Sproģis veicis 1 gadā un 4 mēnešos, viņš ceļā sastapis ļoti daudz zivju. Daudz lidojošo zivju saķēris bez makšķeres. Tās atsitoties burā un nokrītot laivā. Sproģis cer Ziemsvētkos sasniegt Panamas kanālu.

1947.

Tuvākajās dienās Liepājas Kartonāžas fabrika uzsāks piezīmju bloku ražošanu. Tiem uz vāka būs raksturīgākie mūsu pilsētas skati: Liepājas ezers, Peldu iestāde, Gulbju dīķis. Nākamajā bloku izlaidumā attēlus papildinās ar bāku, Uzvaras laukumu, Tirdzniecības tiltu un citām zīmīgām Liepājas vietām.