02:42 Piektdiena, 22. novembris

Jānis Preiss - Baltijas čempions
Miks Kuncītis

Par Baltijas valstu čempionu vindsērfingā prestižajā "Formula Windsurfing" klasē jau trešo reizi kļuvis liepājnieks Jānis Preiss, kuram gan noslēdzošais ceturtais posms Tallinā nebija veiksmīgs.

Sportists pastāstīja, ka šajā sezonā jau tradicionāli sacensības organizētāju un dalībnieku plānus bieži vien nojauc burāšanai neatbilstošie laika apstākļi. Ievērojamo svelmi vindsērfingisti vēl varēja panest, un karstums sacensību gaitu būtiski neietekmēja, bet lēnais vējš, kas negribīgi pūš visas šīs vasaras garumā, burātāju ieceres nedaudz nojauca. Pēc ilgām diskusijām tomēr nolemts sacensībām dot startu, un, lai arī iepriekšējos trijos posmos liepājnieks Jānis Preiss bija izcīnījis uzvaras, pilnīgi par trešo Baltijas čempiona titulu viņš nevarēja būt drošs, it īpaši tādēļ, ka tieši bezvēja apstākļos viņa sniegums parasti nav tik labs. Tā tas bija arī šoreiz - viņa labākais rezultāts braucienā bija piektā vieta, turklāt vienā no piegājieniem Jānim saplīsa bura, tādējādi nācās izstāties, un likumsakarīgi uz augstu vietu šajā posmā viņš nevarējis cerēt. Tiesa gan, uzvaru kopvērtējumā liepājniekam neviens nevarēja atņemt, un Preiss jau trešo reizi kļuva par Baltijas čempionu.

Jau šās nedēļas nogalē notiks Latvijas čempionāts, taču pagaidām nav zināma norises vieta. Visdrīzāk, mači norisināsies Jūrmalā vai Saulkrastos.

Aleksandram Čarkinam zelts mačsacīkstēs

Ventspilī beigušās Baltijas valstu U-18 mačsacīkstes vieglatlētikā, kurās Latvijas izlasi pārstāvēja arī četri mūspuses jaunieši. Godalgotu vietu, turklāt augstākā kaluma medaļu no viņiem spēja izcīnīt Aleksandrs Čarkins.

Šāda veida komandu mačsacīkstes lielākā un mazākā mērogā notiek ik gadu un tajās savā starpā sacenšas dažādu vecumu jaunieši, un šoreiz kārta bija pienākusi 18 gadu vecajiem vieglatlētiem. Tā kā katru no disciplīnām varēja pārstāvēt tikai divi sportisti, konkurence uz vietu izlasē bija visai sīva, taču, neskatoties uz to, četriem mūsējiem tas tomēr izdevās.

Lielākās cerības uz kādu no mūsu sportistiem tika liktas 3000 metru skrējienā, kur Liepāju pārstāvēja pēdējā laikā strauji progresējušais Aleksandrs Čarkins. Meistarību savā pamatdisciplīnā mūsu gargabalnieks apliecināja arī Ventspilī, finišu sasniedzot pirmais un savu tuvāko sekotāju apsteidzot vairāk nekā par desmit sekundēm - 9:23,93. Vēl atzīstami startēja Jevgēņijs Bobrovs, kurš 400 metru barjerskrējienā palika tūlīt aiz goda pjedestāla - 56,31, bet 400 metru gludajā distancē ierindojās piektajā vietā - 51,40. Savukārt Aleksandrs Večtomovs 2000 metru kavēkļu skrējienā, finišējot pēc sešām minūtēm un 54,30 sekundēm, ieņēma pēdējo, sesto vietu. Ne pārāk veiksmīgas šīs sacensības izvērtās arī Liepājas rajona sportistam Kārlim Kalnam, kurš lodes grūšanas sektorā, labākajā mēģinājumā raidot lodi 13,59 metrus tālu, palika pēdējā vietā.

Dublieri turpina pārliecinoši

Latvijas dublieru čempionātā futbolā kārtējo uzvaru izcīnījusi "Liepājas metalurga" komanda, savā laukumā ar 3:1 (1:1) pārspējot "Skonto" kluba otro sastāvu.Viktora Lukina trenētās dublieru komandas rindās sākumsastāvā laukumā devās trīs tā sauktās lielās komandas spēlētāji - Toress, Kļava un Žuravļovs, kā arī pagaidām uz pārbaudi mūsu klubā esošais Aleksandrs Laktionovs. Pirmie rezultātu spēlē atklāja mūsējie, kad precīzs pēc standartsituācijas izspēles bija Jevgēņijs Koršakovs. Neilgi pēc tam liepājnieki gan kļūdījās aizsardzībā, un viesu spēlētāju soda laukumā izdevās apturēt tikai ar pārkāpumu - 11 metru soda sitienu skontieši realizēja. Ja pirmajā puslaikā mūsu futbolistiem īsti negāja pie sirds pretinieku piedāvātais spēles stils - dominēja pozicionāls futbols, tad pēc pārtraukuma mājiniekiem, saasinot cīņas gaitu un spēlējot ātrāk, izdevās iniciatīvu pārņemt savās rokās un līdz mača beigām gūt divus bezatbildes vārtus.

"Pirmajā puslaikā mums spēle nevedās, bijām pārāk lēni, taču pēc pārtraukuma ar puišu sniegumu laukumā esmu apmierināts", teica V.Lukins. Šās nedēļas nogalē "Liepājas metalurga" dublieri spēkosies ar "Jūrmalas" komandu.

Amatieri bez zaudējumiem

Latvijas futbola Kurzemes - Zemgales zonas otrās līgas spēlē nu jau astoto uzvaru pēc kārtas izcīnījuši "Varavīksnes/V.O.V.A." futbolisti, kas savā laukumā ar 4:0 (2:0) pārspēja "Ozolnieku" komandu.

Mūsu komandas pārstāvis Igors Tagijevs informēja, ka pirmais puslaiks aizritējis līdzīgā cīņā un abām komandām esot bijušas vairākas labas vārtu gūšanas izdevības, tomēr izmantot tās spējuši tikai liepājnieki, divreiz pārspējot pretinieku vārtsargu. Otrajā puslaikā iniciatīva pilnībā piederēja mūsējiem un "Ozolnieku" futbolisti izskatījās stipri saguruši, tādēļ viņiem apdraudēt "Varavīksnes/V.O.V.A." futbolistu kārtējo panākumu tā arī īsti neizdevās. Rezultatīvākais mūsu komandā atkal bija Vjugars Askirovs, kurš izcēlās ar hat-trick. Pēc šī panākuma liepājnieki vēl vairāk nostiprinājās Kurzemes - Zemgales zonas čempionāta līderpozīcijās, taču jau nākamajā mačā mūsējiem būs jātiekas ar otrā vietā esošo Jūrmalas komandu "Spartak".

Dāvis Līvs 21. pasaulē

Nedēļas nogalē Bulgārijā norisinājās pasaules jauniešu čempionāts motokrosā 125 kubikcentimetru klasē, kurā startēja arī liepājnieks Dāvis Līvs, divu braucienu summā ieņemot 21.pozīciju.Motosportista tēvs Andris pastāstīja, ka Sevlievo trase krietni atšķīrusies no Latvijā esošajām - tā bijusi cieta un kalnaina. Diemžēl ar jaunajiem apstākļiem Dāvis sākumā neesot spējis aprast un pirmā brauciena pirmajā aplī mūsu motosportists, saskaroties ar kādu no konkurentiem, piedzīvojis kritienu un sacīksti nav turpinājis. Lai arī otrajā braucienā izredzes pacīnīties par augstu vietu bijušas visai niecīgas, liepājnieks startējis un itin veiksmīgi, 40 dalībnieku konkurencē ieņemot 16.vietu, kas kopvērtējumā viņam deva 21.pozīciju. Pats sportists esot apmierināts ar sasniegto rezultātu, jo konkurence bijusi patiešām ievērojama - kopā piedalījās ap 70 braucēju un tikai nedaudz vairāk nekā puse no tiem kvalificējās galvenajām sacīkstēm. "Protams, ja nebūtu šā kritiena, rezultāts varēja būt augstāks, tomēr arī šis sasniegums vērtējams pozitīvi", teica Andris Līvs.

Jau šās nedēļas nogalē Ventspilī norisināsies kārtējās pašmāju sacensības, bet vēl nedēļu vēlāk paredzēts Latvijas čempionāts.

Jubilejas kausu izcīna minskieši

Beigusies "Liepājas metalurga" jubilejas kausa izcīņa futbolā 1993.gadā dzimušajiem zēniem, kurā par uzvarētājiem kļuvuši Minskas komandas "Smena" futbolisti, aiz sevis atstājot mājiniekus un Igaunijas klubu "Levadia".

Jau pēc turnīra pirmajām spēlēm līderpozīcijās izvirzījās "Liepājas metalurga" un komandas "Smena" futbolisti, pirmajās kārtās izcīnot maksimāli iespējamo punktu skaitu. Abas komandas zaudējuma rūgtumu tā arī neizjuta līdz pēdējai kārtai, kad tās tikās savā starpā. Lai arī abas vienības bija izcīnījušas maksimālo punktu skaitu, pateicoties labākai gūto un zaudēto vārtu attiecībai, priekšrocības bija Minskas futbolistiem, kuriem izšķirošajā mačā pietika ar neizšķirtu. Sākumā laukumā pārliecinošāku sniegumu demonstrēja viesi, kuri atklāja rezultātu, tomēr pašās pirmā puslaika beigās mūsējiem bija lieliska iespēja panākt neizšķirtu, tiesa, tiesneša piešķirtais 11 metru soda sitiens netika realizēts. Turpinājumā liepājnieki pārņēma iniciatīvu un visiem spēkiem centās atspēlēties, taču nesekmīgi - 0:1, un "Liepājas metalurga" jubilejas kauss aizceļoja uz Minsku, bet mājiniekiem šoreiz otrā vieta. Bet trešo vietu ieņēma Igaunijas klubs "Levadia", kas izšķirošajā cīņā ar minimālu rezultātu 1:0 uzveica poļu komandu "Jagiellonia". Kā allaž, pēc turnīra tika nosaukti arī labākie spēlētāji, un no mūsējiem balvas saņēma Roberts Savaļnieks un Dāvis Ikaunieks.