Kurzemes Vārds

11:49 Pirmdiena, 3. augusts
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Bebra nedarbi jeb Kurš te melo?

Kristīne Pastore

Pēc tam, kad liepājnieks Ivars Zāģeris informēja pašvaldību par to, ka Slimnīcas ielā bebrs aizdambējis caurteku, viņš no domes izpilddirektora saņēma atbildi, ka to iztīrīs līdz 27.jūlijam. Lai gan jau ir pagājusi gandrīz puse augusta, šis darbiņš, kā apgalvo I.Zāģeris, joprojām nav paveikts. Lai gan arī "Kurzemes Vārds" saņēma informāciju no pašvaldības preses dienesta, ka caurteka iztīrīta. I.Zāģeris jautā: kurš te mānās? Mēģināsim noskaidrot.

Lai pārliecinātos, ka Ivars Zāģeris patiešām runā taisnību, apgalvojot, ka caurteka nav iztīrīta, dodamies uz notikuma vietu. Pie Liepājas robežas nogriežamies uz slimnīcas pusi, un pēc aptuveni 400 metriem arī ir tā vieta. Sirmajam kungam patiešām taisnība - caurule, kas pa šosejas apakšu savieno novadgrāvi, ir aizdambēta ar zariem. Tāda tā ir arī otrpus šosejas. I.Zāģeris stāsta, ka regulāri arī pats šīs vietas tīrot, bet nupat noskaidrojis, ka bebrs zarus savilcis caurtekā zem šosejas.

"Lai te kaut ko reāli labotu, ne tikai ir jāaizvāc aizdambējums, bet caurtekai jāliek priekšā restes," sacīja I.Zāģeris un vedināja paiet tālāk, kur novadgrāvis stiepjas Grobiņas virzienā. Tur līdzās ir viņa zemes īpašums, kurā ģimene saimnieko. Arī tur bebrs regulāri aizsprosto grāvi. Saimnieks rāda lielu savākto koku kaudzi. Otra tāda sadedzināta Jāņu ugunskurā. Tie visi ir koki, kas bebram kalpojuši par celtniecības materiālu. Pašlaik dambis nojaukts, bet dzīvnieks ar to negrib samierināties - jau ielikts pamats jaunam.

"Mums te ir gandrīz vai tāda kā sacensība - ko es dienā nojaucu, to bebrs pa nakti uzbūvē atpakaļ," smejas I.Zāģeris. Taču, kļūstot atkal nopietns, viņš tomēr grib uzzināt, kāpēc solītais notekas tīrīšanas darbiņš nav paveikts?

"Kurzemes Vārds", atsaucoties uz pilsētas izpilddirektora Edgara Rāta atbildi I.Zāģerim, ka caurteku iztīrīs līdz 27.jūlijam, šo jautājumu uzdeva viņam, jo nav taču labi maldināt pilsētas iedzīvotājus - kam tad lai viņi lūdz palīdzību, ja ne pašvaldībai? E.Rāts nekavējoties sazinājās ar speciālistiem, kam šis darbs jāveic. Tas bijis uzticēts pilsētas mežsargam Aigaram Gāliņam, kurš apgalvojis, ka nav nekādas mānīšanās - caurteka patiešām iztīrīta. Viņš pat sarunā ar izpilddirektoru sacījis, ka esot doma par bebru medībām šajā apvidū. E.Rāts apgalvoja, ka viņam nav iemesla mežsargam neuzticēties. "Varbūt bebrs to darbiņu atkal paveicis no jauna?" minēja E.Rāts. "Varbūt iztīrīta vēl kāda cita caurteka?" Lai noskaidrotu misēkli, vienojamies, ka mežsargs un I.Zāģeris sazināsies, vēlreiz pārlūkos notikuma vietu un tad spriedīs par veicamajiem darbiem, lai likvidētu bebra krāvumus.