Kurzemes Vārds

06:51 Piektdiena, 29. maijs
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Pirmā sleja

Pretrunu gurdinātā vasara

Kāpj dzīvsudraba stabiņš termometros, karsējot uz nebēdu, un kāpj inflācija, sasniedzot tādu augstumu, ka galva jāsaķer. Prese biedē ar globālās sasilšanas sekām, redz, Eiropai veļas pāri karstuma vilnis, Āzijā plūdos iet bojā 2000 cilvēku, Āfrikā snieg, un laikraksti skaidro, ko nozīmē tāds jēdziens kā ekonomikas pārkaršana.

Liepājnieki veldzējas jūras ūdeņos, uzsilušos gluži kā pie dienvidu zemju krastiem, un šķendējas, ka ogas un augļi tirgū maksā dārgāk nekā ziemā, produktu cenas Latvijā uzkāpušas līdz bagāto valstu Vācijas un Francijas līmenim, bet miljonāru skaits sakāpis līdz septiņiem simtiem.

Opozīcijas politiķi šausta pozīcijas politiķus, kuri salaiduši grīstē tautsaimniecību, nerūpējoties par vietējo uzņēmējdarbību un Latvijas ekonomiku atstājot ārzemju korporāciju varā, bet pozīcijas politiķi vaino gan pasaules tirgus ietekmi, gan kreditēšanas iespēju radīto pirkšanas drudzi, kuru redzot tirgotāji tikai ceļ un ceļ cenas. Vieni draud ar ekonomikas sabrukumu, bet citi uzskata, ka viss noregulēsies, un devalvēt latu nekādi nepieļaus Eiropas Savienība.

Politiskie komentētāji prognozē, kad mainīsies valdības sastāvs un vai Ministru prezidents saglabās savu posteni, bet Ministru prezidents pārmet presei, kas ceļ paniku. Mainās sabiedrības attieksme pret prezidentiem. Pamazāk sāk atzīt jauno valsts galvu, kuram vēl nesen tik nikni bruka virsū, bet uz nesen tik dievināto bijušo valsts galvu sāk skatīties šķībi, jo viņa atsakās atklāt izdevumu tāmi sava dzīvokļa remontam, kam iztērēti 450 tūkstoši lati no nodokļu maksātāju naudas.

Pasta darbinieki nav apmierināti ar algām, bet cilvēki nav apmierināti ar pasta piegādi. Pastnieki gatavojas streikot, bet pasta pakalpojumu izmantotāji ir neizpratnē, kā tik tālu var nolaist šo nozari, ja atbildīgie par to kā risinājumu var atļauties piedāvāt tādu nejēdzību, kā samazināt lauku pasta nodaļas un paaugstināt tarifus.

Pretrunu un tveices gurdinātā vasara tuvojas izskaņai. Jau nolijis romantiskais zvaigžņu lietus, piebērdams debesis ar spožām drumslām un papildinot salūtus, kādi apnicīgi sprakšķ vai ik vakaru vairs ne tikai plašu sarīkojumu sakarā, bet par godu dzimšanas dienām, ciemiņu uzņemšanai un sazin kam vēl ne.

Andžils Remess