Kurzemes Vārds

07:52 Piektdiena, 29. maijs
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Jaunumi

Liepāja - tūrisma objektu desmitniekā

Kristīne PastoreLiepājas pilsēta atzīta par vienu no desmit Latvijas populārākajiem tūrisma objektiem, rāda Tūrisma attīstības valsts aģentūras aptaujas rezultāti. Aptauja veikta, lai atvieglotu ārvalstu tūristu izvēli plašajā Latvijas tūrisma piedāvājumā un vienlaikus radītu objektīvu priekšstatu par Latvijas tūrisma pamatvērtībām, un tajā noskaidrots 75 tūrisma ekspertu viedoklis.

Liepājas domes sabiedrisko attiecību speciāliste Gunta Jākobsone informēja "Kurzemes Vārdu", ka visaugstāko vērtējumu aptaujā saņēmusi Rundāles pils, tad Vecrīga un Aglonas bazilika. Latvijas tūrisma objektu vērtējumā "Top 10" vēl iekļuvusi Jūrmala un SPA centri, Gaujas Nacionālais parks, Kuldīgas vecpilsēta un Ventas rumba, Turaidas muzejrezervāts, Cēsu vecpilsēta un viduslaiku pils, Liepāja un Ventspils. Pēc "Top 10" noskaidrošanas TAVA izdos bukletus, kartes, kā arī popularizēs attiecīgos objektus internetā, tādējādi palīdzot tūristiem vieglāk orientēties plašajā piedāvājumu klāstā un izvēlēties labākos, populārākos objektus, kurus apmeklēt ceļojuma laikā. Izvēlētajām "Top 10" piesaistēm pievērsīs arī papildu uzmanību nākamā gada Latvijas prezentācijas seminārā "Buy Latvia, buy the Baltics". Liepājas reģiona Tūrisma informācijas biroja vadītāja Monta Krafte atzīst, ka ideja noteikt populārākos tūrisma objektus valsts mērogā ir ļoti laba un pareiza. Viņasprāt, tas, ka Liepāja iekļuvusi Latvijas desmit populārāko tūrisma objektu sarakstā blakus Vecrīgai, Rundālei un Turaidai ar senām tūrisma tradīcijām, ir ļoti liels panākums, jo mūsu pilsētā tūrisms aktīvi attīstās tikai pēdējos desmit gadus.

Kursi audzinātājiem

Nedēļas pirmās dienas ir bagātas ar skolotāju kursiem. Kopā pulcējas gan pagarinātās dienas grupas, gan internātskolu audzinātāji, kā arī pedagogi, kas strādā pedagoģiskās korekcijas klasēs vispārējās izglītības iestādēs. Skolotājiem kursi norisinās vairākas dienas, kurās viņiem notiek speciālistu lekcijas, pieredzes apmaiņa par aktuāliem jautājumiem, kas saistīti ar viņu darba specifiku.

Aicina mācīties par medicīnas māsām un vecmātēm

Ar jauno mācību gadu Medicīnas koledžā sāks vecmāšu apmācības. Koledžas direktore Gunvalda Pacunska informēja, ka vēl ir krietni daudz brīvu vietu šajā kursā. Pagaidām vēl nav nokomplektēts medicīnas māsu pilns kurss, tāpēc arī tajā gaida studēt gribētājus. Toties šogad labi veicas ar ārstu palīgu kursa nokomplektēšanu. Jāatgādina, ka šos speciālistus mūsu koledžā sāka mācīt pagājušajā mācību gadā. G.Pacunska teica, ka Medicīnas koledžā joprojām mācības notiek par valsts budžeta līdzekļiem, kā arī pretendentiem nav jākārto iestājeksāmeni, bet pirms iestāšanās mācību iestādē jāraksta motivācijas vēstule, un notiek pārrunas. Skolai ir kopmītnes, sekmīgie studenti saņem stipendijas. Koledžu beidzot, studenti iegūst pirmā līmeņa augstāko izglītību, turklāt saņemto izglītības diplomu ir atzīst visā Eiropā.

Koncertē Slovākijā

Bērnu un jauniešu centra tautisko deju ansambļa dalībnieki kopā ar vadītāju Ingu Papirti devušies koncertbraucienā pa Slovākijas pilsētām. Liepājnieki sagatavojuši programmu, kas iepazīstina skatītājus ar latviešu tautiskās dejas tradīcijām. Brauciens ilgs nedēļu.

Rāda cirka programmu

Festivālā "Solis", kas notika Rīgā, "Dailes" teātrī, un kurā priekšnesumus sniedza cilvēki ar īpašam vajadzībām, piedalījās arī cirka studijas "Beztemata" pieci dalībnieki. Viņi uzstājās festivāla pirmajā dienā un rādīja divdesmit minūšu ilgu programmu "Spēlējam, māca un mācās cirku". Pēc tam Liepājas cirka dalībnieki noskatījās arī pārējos priekšnesumus, kuros savu māku rādīja kā Latvijas, tā Lietuvas, Krievijas, Slovākijas pārstāvji.

Liepājas svētceļnieki sasnieguši Aglonu

Vakar pēcpusdienā ap pulksten pieciem Liepājas svētceļnieki sasnieguši Aglonu. Svētceļojuma vadītājs priesteris Mariušs Kempa pastāstīja, ka visi 25 cilvēki, kas izgāja no Liepājas, izturējuši godam tālo, vairāk nekā 500 kilometru garo ceļu. Gan divpadsmit gadu vecais Viktors, gan 60 gadu vecā Jadviga, gan paprāvais jauniešu pulciņš. Katra diena svētceļniekiem bijusi kā liels notikums. Viņiem pa ceļam pievienojušies vēl citi cilvēki, un vakar Aglonā kopā ar Liepājas grupu jau iegājuši 69 svētceļnieki. Viņi kopā ar citiem garīgu pārdomu un pārbaudījuma ceļa veicējiem, kas jau bija sasnieguši Aglonu, piedalījās Latvijas pirmā apustuļa un aizbildņa Svētā Meinarda svētkos, kas ik gadu notiek Vissvētākās Jaunavas Marijas Debesīs uzņemšanas svētku priekšvakarā un faktiski ievada Jaunavas Marijas Debesīs uzņemšanas svētkus. Liepājas svētceļnieki ir gandarīti gan par skaisto ceļu uz Aglonu, kas Liepājā sākās 27.jūlija rītā, gan par to, ka pusnakts Svēto Misi un nakts vigiliju bazilikā celebrēja Liepājas bīskaps Vilhelms Lapelis, kurš ar savu draudzi bija kopā arī pirmās piecas ceļa dienas, līdz Jelgavas bīskapijai. Bīskaps Vilhelms Lapelis kopā ar svētceļniekiem bija arī Kaņepenes svētkos, kas notika Skaistkalnes dievnamā.