Kurzemes Vārds

07:15 Sestdiena, 6. jūnijs
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Notikumi

Izmeklē mēģinājumu nolaupīt bērnu
Ita Cērmane

Valsts policija turpina izmeklēt mēģinājumu nolaupīt zīdaini. Uzsākts kriminālprocess.

"Kurzemes Vārds" jau rakstīja, ka kāda zīdaiņa vecāki sūdzējušies policijai par sievieti, kura no jaunās māmiņas vēlējusies nopirkt mēnesi vecu mazuli, bet, kad tas nav izdevies, mēģinājusi bērnu atņemt ar varu. Māmiņai, cīnoties par savu bērnu, lauzta roka.

Liepājas pilsētas un rajona Policijas pārvaldes Kriminālpolicijas priekšnieks Arnis Kadiķis informēja, ka par šo gadījumu pirmdien uzsākts kriminālprocess pēc Krimināllikuma 13.nodaļas - par noziedzīgu nodarījumu pret personas veselību. Process uzsākts par faktu, ka jaunajai māmiņai salauzta roka. Detalizēt izmeklēšanas gaitu un jau noskaidroto A.Kadiķis atteicās komentēt, jo notiekot pārbaude: "Notikušo izmeklēs kriminālprocesa ietvaros." Taujāts par iespējamo aizdomās turamo personu un to, vai policijai sievieti, par kādu stāstīja Valērija, izdevies aizturēt, Kriminālpolicijas priekšnieks paskaidroja, ka policijai esot versija par iespējamo aizdomās turamo.

Pagaidām uz aizdomu pamata neviena persona vēl nav aizturēta. Tāpat policijai nav izdevies atrast pie poliklīnikas notikušā aculiecinieku - vīrieti, kurš, pēc Valērijas teiktā, satvēris ratiņus. A.Kadiķis teica, ka lietā esot daudz neskaidrību: "Pareizi būtu bijis, ja jaunā sieviete jau pēc piedāvājuma pārdot bērnu būtu vērsusies policijā." A.Kadiķis apstiprināja, ka viena no iespējamajām versijām, ko policija patlaban pārbaudot, esot pieļāvums, ka jaunās māmiņas stāsts varētu būt nepatiess. Iespējams, pieprasīs veikt psiholoģisko ekspertīzi.

Apzog viesu mājas iemītnieku

Valsts policija saņēmusi sūdzību, ka 10.augustā ap desmitiem vakarā Nīcas pagastā, viesu namā "Brakši", kāds 1982.gadā dzimis atpūtnieks konstatējis, ka nozagta bez uzraudzības atstāta soma ar mobilo tālruni "Nokia" un naudasmaku. Cietušais likumsargiem norādījis, ka viņam nodarīts 100 latu liels materiāls zaudējums, informēja Liepājas pilsētas un rajona Policijas pārvaldes preses sekretāre Jolanta Knīse.

Cieš konfliktos

Nedēļas nogalē Valsts policija saņēmusi virkni iesniegumu, kā arī informāciju no Liepājas Reģionālās slimnīcas par dažādos konfliktos cietušiem iedzīvotājiem. Ļaudis cietuši sadzīves konfliktu laikā, arī konfliktējot ar nepazīstamām personām.

11.augustā ap deviņiem no rīta Liepājā, Vaiņodes ielā, 1955.gadā dzimis vīrietis iespēris pa krūškurvi savai sievai. Bet Bārtā kādās mājās 1976.gadā dzimis vīrietis iesitis ar pudeli pa galvu 56 gadus vecai sievietei. Ap pulksten 21.30 Liepājā, Strautu ielā, 1971.gadā dzimis vīrietis, dzērumā konfliktējot, izsitis vannasistabas logus.

12.augustā dažas minūtes pirms deviņiem no rīta Liepājas Reģionālās slimnīcas Traumpunktā pēc palīdzības vērsies 1962.gadā dzimis vīrietis ar sistu brūci pierē un krūškurvja sasitumu. Turklāt viņš bijis stipri iereibis. Tajā pašā dienā ap desmitiem vakarā vērsies pēc palīdzības 1964.gadā dzimis iereibis vīrietis ar galvas sasitumu, vaiga kaula lūzumu. Abos gadījumos, iespējams, cietušie piekauti, tāpēc policija noskaidro apstākļus.

13.augustā ap pulksten 2.30 mediķu palīdzība bijusi nepieciešama 1948.gadā dzimušai sievietei, kuru esot piekāvis dzīvesbiedrs. Sievietei konstatēts galvas un sejas sasitums un reibums.

Braukšana bez tiesībām prasa cietušos

Pagājušās nedēļas nogalē notikuši vairāki satiksmes negadījumi, kuros cietuši cilvēki. Vienu no negadījumiem izraisījusi braucēja bez vadītāja apliecības.

11.augustā ap pulksten 12.30, vadot automašīnu "Mitsubishi Galant" Bunkas pagastā pa Ilmājas - Priekules autoceļu,1959.gadā dzimusī vadītāja 3.kilometrā, grantēta ceļa līkumā pa kreisi, nebija pareizi izvēlējusies ātrumu, iebraukusi grāvī un šķēršļos. Cietusi 1941.gadā dzimusi pasažiere, kas ievietota Liepājas Reģionālajā slimnīcā.

12.augustā ap pulksten 13 Medzes pagastā avāriju izraisījusi braucēja bez tiesībām. Braucot ar kvadriciklu "TRX 500" pa vietējas nozīmes ceļu virzienā no Saraiķu - Šķēdes autoceļa uz Lenku mājām, 1982.gadā dzimusī sieviete nebija pareizi izvēlējusies ātrumu, nobraukusi no ceļa un apgāzusies. Liepājas Reģionālajā slimnīcā nogādāta gan pati vadītāja, gan viņas pasažiere (arī dzimusi 1982.gadā).

Kāzinieki izveido vilcieniņu

11.augustā pulksten 13.40 nepatīkamu piedzīvojumu pārcietuši kāzinieki. Automašīnas "Volvo 850" 1988.gadā dzimušais vadītājs, braucot Liepājā pa Brīvības ielu, nebija pareizi izvēlējies ātrumu un distanci, kādēļ uzbraucis automašīnai "VW Golf", ko vadītājs bija apturējis, luksoforā iedegoties sarkanajam signālam. Turklāt automašīna "VW" trieciena dēļ sadūrusies ar mašīnu, kurā braucis jaunais pāris, - priekšā esošo "Audi Allroad". Sadursmē cietušo nav, taču sarīkojums noteikti tika nedaudz izbojāts.

Noslīkst atpūtnieks

12.augustā ap pulksten 17 Priekules pagasta Reiņa ezerā atrasts noslīcis 1975.gadā dzimis vīrietis. Mirstīgās atliekas nogādātas uz Liepājas Tiesu medicīnisko ekspertīzi. Policijā uzsākts kriminālprocess pēc Krimināllikuma 13.nodaļas - par noziedzīgu nodarījumu pret personas veselību.

No jūras izvelk iereibušu peldētāju

11.augustā dažas minūtes pēc pulksten 17 Dienvidrietumu pludmales Glābšanas stacijas darbinieki izvilkuši no jūras 1962.gadā dzimušu vīrieti, kurš bija devies peldēties dzērumā, kā arī bija aizpeldējis aiz bojām, informēja Liepājas Pašvaldības policijas preses sekretāre Ineta Mikute. Par šiem pārkāpumiem vīrietim sastādi protokoli. Likumsargiem pagājušās nedēļas nogalē kopumā nācies rūpēties par daudziem vella dziras gāztajiem. 10., 11. un 12. augustā īslaicīgās aizturēšanas telpās dzēruma izgulēšanai ievietotas 23 personas - 21 vīrietis un divas sievietes.

Nevietā kurina ugunskuru

10.augustā neilgi pēc pulksten 17 pie Pērkones kanāla Pašvaldības policijas darbinieki aizturējuši četrus jauniešus, kas kurinājuši ugunskuru. Vienam no viņiem (1992.gadā dzimušam puisim) sastādīts protokols par uguns kurināšanu neatļautā vietā. Pārējie trīs nepilngadīgie nogādāti mājās, kur vecākiem atstātas pavēstes par ierašanos policijā.

Deg zāle un priedes

10.augustā drīz pēc astoņiem vakarā VUGD Liepājas brigādē atskanējis trauksmes zvans, ka Karostā degot zāle un koki. Ugunsdzēsēji norādītajā vietā konstatējuši, ka Atmodas bulvārī 2 deg sausā zāle un priedes 10 kvadrātmetru platībā. Glābēji uzskata, ka aizdegšanās iemesls bijusi ļaužu neuzmanība ar uguni, ko veicinājis sausais un karstais laiks.

Starp tramvaju un autobusu iespiež trīs auto

Vakar ap pulksten 11 uz Tramvajtilta cietuši pieci spēkrati - 6.maršruta autobuss, automašīnas "BMW" un "Audi", kravas mikroautobuss "Ford Transit" un tramvaja vagons.

"Kurzemes Vārds" noskaidroja, ka sadursmi izraisījis no aizmugures braucošais tramvajs, kas sastūmis vilcieniņā pārējos transportlīdzekļus, kuri jau bija apstājušies, luksoforā iedegoties sarkanajam signālam. Viens no negadījumā cietušo transportlīdzekļu vadītājiem stāstīja, ka mašīnas bijušas pilnīgi apstājušās, kad tramvajs, piebraucot no aizmugures, spēkratus sastūmis kopā. Tramvaja vagona vadītāja, kura, neievērojot drošu ātrumu un distanci, izraisīja negadījumu, policijas darbiniekiem skaidroja, ka "Ford Transit" pēkšņi iebraucis joslā tramvajam priekšā un apstājies, kādēļ tramvajam bremzēšanas ceļš izrādījies par īsu, un notikusi sadursme.