Kurzemes Vārds

02:50 Sestdiena, 26. septembris
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Zem ezera liek caurules

Daiga Lutere

Liepājas ezera krastā pilsētas pusē norit darbs, lai izbūvētu divas jaunas zemtekas, katru 1400 metru garu. Tās ir izturīgas caurules 350 milimetru diametrā, pa kurām Liepāja saņem ūdeni no Otaņķu ūdensgūtnes. Pēc SIA "Liepājas ūdens" pasūtījuma darbu jūlija vidū sāka dāņu kompānijas "Per Aarselff" Latvijas filiāles speciālisti.

Uzņēmuma "Liepājas ūdens" ūdensapgādes nozares vadītāja pienākumu izpildītājs Māris Eglijs pastāstīja, ka jauno zemteku izbūve bijusi nepieciešama tādēļ, ka līdz šim no Otaņķiem ūdens saņemts pa diviem zemtekas tērauda ūdensvadiem, kas ezera gultnē ieguldīti pagājušā gadsimta astoņdesmitajos gados un savu laiku nokalpojuši. Jaunās zemtekas ezera gruntī ieguldīs viena metra dziļumā. Tranšeja tiek rakta ar speciālu no Dānijas vestu kompānijas "Per Aarselff" peldošo ekskavatoru.

Liepāja ūdeni saņem no artēziskiem urbumiem, kas atrodas gan Otaņķos un Pērkonē, gan Ventas ielā, artēziskās akas ir arē Aisterē. Otaņķos esošie artēziskie urbumi Liepājai dod apmēram vienu trešo daļu no nepieciešamā ūdens. Viss ūdens no urbumiem vispirms nonāk SIA "Liepājas ūdens" atdzelņošanas stacijā un tikai tad maģistrālajos sadales tīoklos un pie patērētājiem. Šā gada sākumā zemtekas rekonstruēja Liepājā pie Cietokšņa kanāla, tad Ālandes upītes ielejā Medzes pagastā. Maijā un jūnijā celtnieki rosījās Tirdzniecības kanāla abos krastos, kur notika dzeramā ūdens cauruļvadu zemteku rekonstrukcija.