Kurzemes Vārds

10:52 Trešdiena, 8. jūlijs
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Novadā

Naudu "Iļģiem" tomēr nepiešķir

Pērn augustā notikušajā ugunsgrēkā cietušā sociālās aprūpes centra "Iļģi" pirmā un otrā stāva renovācijai nepieciešami 885186 lati, vakar valdību informējusi labklājības ministre Dagnija Staķe.

Rekonstrukcijas projekta īstenošanai vajadzīgos 193112 latus bija plānots iegūt šā gada budžeta grozījumos, taču par naudas piešķiršanu valdība lēmumu nepieņēma. Par to tiks lemts, skatot nākamā gada valsts budžeta prioritātes, raksta ziņu aģentūra LETA.

"Iļģu" renovējamās ēkas trešajā stāvā ugunsgrēks izcēlās 2006.gada 26.augustā būvdarbu laikā. Tos veica SIA "Statnis". Tika konstatēts, ka ugunsgrēks izcēlies, pārkāpjot ugunsdrošības noteikumus.

Izļodzītas kāpnes, kas ved uz jūru
Kristīne Pastore

Gan liepājnieki, gan rajona iedzīvotāji un vasarnīcu īpašnieki, kam īpašums atrodas kooperatīvā "Šķēde" un kas ir iecienījuši turpat netālu Medzes pagastā esošo pludmali, nu ir nobēdājušies - stāvās kāpnes, kas ved uz jūru, jau vairāk nekā pusgadu ir izļodzītas un kļuvušas pat bīstamas. Lai arī peldsezona jau pusē, pagaidām neizskatās, ka tās kāds gatavotos remontēt. Divas kāpnes, kas ved pa kāpu lejup uz jūru, tur ierīkoja pagājušajā gadā, labiekārtojot pludmali.

Liepājnieks Egons, kurš kopā ar ģimeni turp brauc peldēties gandrīz vai ik vakaru, stāsta - lai nokļūtu līdz jūrai, ar nepilnus divus gadus veco bērnu nākas rāpties lejup no kāpas pa bedri, kas izskalota netālu no kāpnēm. Tur vismaz neesot tik stāvs kā citur. Kāpt pa koka kāpnēm ir bīstami, jo tās ir ieliekušās, kļuvušas slīpas un līdz ar to pie vismazākās neuzmanības var gadīties nošļūkt lejā uz dibena, gūstot pat nopietnas traumas. Līdzīgi rīkojas arī citi pludmales apmeklētāji.

Vienām kāpnēm izskalota pamatne, tās ieliekušās, turklāt kāpas augšgalā esošajai platformai noņemti vairāki dēļi, kas rada pavisam bīstamu situāciju. Aptuveni 200 metru tālāk esošās kāpnes arī izļodzījušās, turklāt vairāk nekā piecu metru garumā tur nogruvusi kāpa, līdz ar to kāpņu platforma gandrīz karājas gaisā.

Šos postījumus skaisti sakārtotajai atpūtas vietai nodarīja šā gada janvāra stiprā vētra - gan izskalojot kāpņu smilšaino pamatni, gan arī radot kāpas nogruvumu.

Atgādināsim, ka šīs kāpnes noejai uz jūru un arī koka taciņa ierīkota pagājušajā vasarā Latvijas Universitātes Bioloģijas fakultātes izstrādātā un ar Eiropas Savienības programmas "Life" atbalstu īstenotā projekta "Piekrastes biotopu aizsardzība un apsaimniekošana Latvijā" laikā. Tas kopā ar projektēšanas darbiem izmaksāja 24 tūkstošus latu, pastāstīja Medzes Pagasta padomes priekšsēdētāja Dzidra Cobele. Pēc projekta realizācijas objektu nodeva Medzes pašvaldības rīcībā, kurai turpmāk jārūpējas par tā uzturēšanu kārtībā.

Pagasta vadītāji ir informēti par janvāra vētras nodarītajiem postījumiem. Lai nenotiktu kāds negadījums, speciāli izņemti daži kāpņu platformas dēļi un kāpnēm aizvilkta priekšā sarkana lente, lai cilvēki tur neiet, stāstīja Dz.Cobele, taču atpūtnieki to noņēmuši. "Kurzemes Vārds" noskaidroja, ka ir vienošanās ar vietējo kokapstrādes uzņēmumu "Ozollīnija" par kāpņu remontu un, lai arī noteiktais termiņš jau ir pagājis, darbiņš vēl nav padarīts. Dz.Cobele sacīja, ka došoties uz uzņēmumu, lai vienotos par to, kad tas tiks izdarīts.

Kā teikuši "Ozollīnijas" speciālisti, kāpnes ir praktiski jāizgatavo no jauna - tas ir apjomīgs darbs. Dz.Cobele vēl nezināja pateikt, cik pagastam tas izmaksās, taču maza nauda tā nebūšot. Viņa piebilda, ka sākotnēji bijusi doma kāpnes noejai uz jūru tur novietot tikai atpūtas sezonas laikā, bet ziemā demontēt, lai vētra nenodara postījumus. Taču demontāža un kāpņu uzlikšana no jauna arī maksājot dārgi.


Jaunā novadu karte būs septembrī
Anda Pūce

Valdību veidojošo partiju partneriem nav būtisku iebildumu, lai jau septembrī valdībā tiktu apstiprināta jaunā novadu karte, kurā plānots pašlaik esošo pašvaldību skaitu samazināt līdz 84 novadiem un deviņām republikas pilsētu pašvaldībām.

Ministru prezidents Aigars Kalvītis publiski paudis, ka pagaidām gan vēl neesot skaidrības par novadu skaitu Bauskas, Valmieras, Cēsu un Rēzeknes rajonā, taču jau tuvākajā laikā reģionālās attīstības un pašvaldību lietu ministrs Aigars Štokenbergs iecerējis tikties ar šo rajonu pašvaldību pārstāvjiem. Liepājas rajons netiek minēts šaubīgo skaitā, kas nozīmē, ka valdība neredz problēmas te izveidot piecus novadus - Aizputes, Priekules, Sakas, Grobiņas un Nīcas -, kaut gan pašvaldību vadītāji pauduši pretenzijas pret Durbes un Grobiņas apvienošanu un ir konceptuāli iebildumi par novadu veidošanu, apvienojot Nīcas un Rucavas pagastu.

A.Kalvītis, komentējot situāciju ar novadu izveidošanu, žurnālistiem klāstījis, ka minētais pašvaldību skaits ir piedāvāts atbilstoši šādiem kritērijiem - tajos jābūt vismaz vienam izteiktam attīstības centram, novadam jāaptver ar darba vietām un infrastruktūru saistītas pilsētu un lauku teritorijas, kā arī novadā jāietver plašs pašvaldības funkciju veikšanai nepieciešamais infrastruktūras objektu klāsts. Premjers ieteicis iedzīvotājiem neuztraukties par nepieciešamo pakalpojumu pieejamību, solot, ka cilvēki saņems visus pakalpojumus. Viņš piebildis, ka valdībā par teritoriālā iedalījuma projektu iecerēts lemt 18.septembrī.

Jaunajā novadu kartē atainotajam projektam piekrītot visas koalīcijas partijas, izņemot Zaļo un zemnieku savienību, kam gan arī ir tikai nelieli iebildumi. ZZS ar pašvaldību pārstāvjiem un reģionālās attīstības un pašvaldību lietu ministru nākamnedēļ kopējā sanāksmē vēlreiz apspriedīs šo jautājumu, cerot saņemt situācijas skaidrojumu un argumentāciju par tiem novadiem, kur vienošanās vēl nav panākta.

Pašlaik Latvijā ir 26 rajonu pašvaldības un 527 vietējās pašvaldības, to skaitā 57 rajona pilsētas, septiņas republikas nozīmes pašvaldības, 35 novadi un 432 pagasti. Paredzēts, ka līdz 2009.gada vietējo pašvaldību vēlēšanām beigsies vietējo pašvaldību reforma un Latvijā vietējo pašvaldību līmenī darbosies tikai novadu un republikas pilsētu pašvaldības.


Muzejā atzīmē Zentu dienu

Šodien pulksten 18 Zentas Mauriņas piemiņas istabās Grobiņā atzīmēs Zentu dienu, "Kurzemes Vārdam" apstiprināja muzeja krājumu glabātāja Zenta Lūka.

Zentu dienu Z.Mauriņas piemiņas istabās rīko katru gadu. Šoreiz moto ir "Dziesmotā Zentu diena". Piedalīsies Liepājas pilsētas folkloras draugu kopa "Saknes" un sieviešu folkloras kopa "Atštaukas". Tiks pārrunāts, kāda bija Z.Mauriņa, atrasta kopēja sasauce ar Jāni Jaunsudrabiņu. Izskanēs arī iespaidi par ikgadējo Z.Mauriņas cienītāju ekskursiju. Šoreiz viņi braukuši uz Tukumu.

Z.Mauriņas muzejs dibināts 1997.gada 4.jūlijā un atrodas bijušajā doktorātā. Apskatei ir atvērtas trīs muzeja telpas: tēva doktora Roberta Mauriņa istaba, ģimenes viesistaba, kā arī ekspozīcijas un izstāžu zāle, teikts interneta mājaslapā www.grobina.lv.


Medzes arbūzu ražas šogad nebūs
Viktors Ulberts

Lielo lietavu dēļ šovasar gājuši bojā zemnieku saimniecības "Arāji" audzētie arbūzi, "Kurzemes Vārdam" apliecināja saimniecības īpašnieks Rolands Dambis.

"Desmit gadu laikā šī ir pirmā reize, kad piedzīvoju ko tādu," atzīst R.Dambis. "Kā pēc Jāņiem sāka līt, arbūzi uz lauka kļuva mitri, iemetās lakstu puve, un visi bija pagalam. Tagad uz lauka nezāles vien aug."

Šis gadījums vēlreiz apliecina to, ka lauksamniecība ir ļoti grūti prognozējama. R.Dambis bija cerējis, ka šis būs ļoti labs ražas gads, taču iznācis pavisam otrādi. "Nu, neko darīt. Gaidīsim nākamo gadu," par spīti ievērojamajiem zaudējumiem R.Dambja balsī manāms optimisms.

Interese par arbūzu audzēšanu R.Dambim bijusi jau no bērnības, kad viņš pamanījis, ka no mēslainē izmestajām arbūzu sēkliņām kāda arī uzdīgst. Tagad jau vairāk nekā desmit gadu viņš kopā ar dzīvesbiedri Guntu arbūzus audzē nopietni. "Arāju" arbūzu laukā katru gadu brieda aptuveni 10 šķirņu gardie un sulīgie augļi. Pircēji īpašu interesi izrādīja par arbūzu ar dzeltenu vidu. Šī produkcija bija pieprasīta arī Rīgas veikalos.

Noskaidros veiklāko autobraucēju un spēcīgākos sportistus
Ilze Lanka

No šodienas līdz pat sestdienai Rucavas pagastā risināsies sporta spēles, pastāstīja Pagasta padomes sekretāre Santa Zuļģe. Daudzveidīgajā programmā iekļautas arī sacensības veikliem autobraucējiem.

"Parasti nāk vietējie un tādi, kas viesojas ģimenēs pie radiem un draugiem. Svešo ir mazāk," iepriekšējos gados novērotajā dalās S.Zuļģe. Viņa apgalvo, ka sporta spēlēm nav jāpiesakās laikus, to varēs izdarīt tieši pirms sacensībām. Arī izveidot komandu jau pirms mačiem neesot obligāti, to varot darīt uz vietas.

Šodien pulksten 17 sporta laukumā notiks sacensības tautas bumbā divās grupās - bērniem līdz 11 gadu vecumam un sievietēm. Pulksten 18 turpat varēs mēroties spēkiem volejbolā. Par dalībnieku vecuma un dzimuma ierobežojumiem afišā informācijas nav.

Bet rīt pulksten 17 laukumā pie Līvānu dīķa notiks ielu basketbola mači. Spēkosies sieviešu, vīriešu un bērnu līdz 14 gadu vecumam komandas.

Piektdien pulksten 16 sporta laukumā notiks sacensības futbolā bērniem līdz 12 gadu vecumam. Varēs piedalīties jauktas komandas. Pulksten 18 turpat sāksies jau nopietnāki futbola mači - vīriem.

Visplašākā programma paredzēta sestdien. No pulksten 10 līdz 12 pie Rucavas pamatskolas būs sacensības medniekiem un makšķerniekiem. Pagasta sporta dzīves organizatore Daiga Gabrūna gan norāda, ka makšķeres un plintes līdzi nav jāņem. Bet pārējās sacensības, kas notiks pa dienu, iecerētas centra sporta laukumā. Pulksten 12.30 tur svinīgi atklās sporta svētkus un aizvadīs iesildīšanās spēli. Pulksten 13 sāksies junioru riteņu gonkas. Dalībnieki sacentīsies trijās vecuma grupās - četrus un piecus, sešus un septiņus, astoņus līdz desmit gadus veci bērni. Tajā pašā laikā risināsies individuālas sacensības daudzcīņā. Pulksten 14.30 vērtēs precizitāti basketbola soda metienos un dārtā. Pulksten 15 tiks spēlēts aklais volejbols. Komandā jābūt diviem pieaugušajiem un vienam bērnam. Pēc pusstundas risināsies sacensības virves vilkšanā. Šai gadījumā komandā jābūt diviem vīriešiem un divām sievietēm. Pulksten 16.30 sāksies sacensības, kas nosauktas "Jautrie, drošie, veiklie". Komandā jābūt trim cilvēkiem, no tiem vismaz vienai sievietei. Bet vakarpusē būs auto veiklības braucieni. Pulksten 17.30 tos varēs vērot Tirgus laukumā. D.Gabrūna atklāj, ka tiks vērtēta prasme izbraukt tādas figūras kā čūska, slaloms, garāža un citas.

Veiksmīgākos sacensību dalībniekus apbalvos pulksten 21 estrādē. Pēc tam tiek solīta balle, kurā ieeja būs brīva. Spēlēs grupa "Duets". Pusnaktī varot gaidīt uguņošanu.


Cimdenieku dzīvokļa skandālu izvērtēs tiesa
Viktors Ulberts

Grobiņas pagasta Cimdenieku ciema iedzīvotāja Ganna Kačmare Liepājas tiesā iesniegusi civilprasību pret Zinaīdu Poļakovu, kura savulaik bija viņas uzticības persona, taču vēlāk privatizējusi G.Kačmares dzīvokli. Savukārt Grobiņas policijas iecirknis bijis spiests uzsākt šajā lietā kriminālprocesu, jo Liepājas rajona prokuratūra atcēlusi šī paša iecirkņa darbinieku pieņemto lēmumu par atteikumu to darīt un likusi sākt izmeklēšanu.

Prokuratūra nepiekrīt policijai

Jau rakstīts, ka G.Kačmare, kura ir jau sasniegusi cienījamu vecumu, piedzīvoja šoku, kad izrādījās, ka Z.Poļakova, ar kuru viņa vienojās par palīdzību dzīvokļa privatizācijas procesa īstenošanā, sirmgalves dzīvokli privatizēja uz sava vārda. Z.Poļakova policijai gan skaidrojusi, ka šis darījums noticis pēc abu pušu piekrišanas un to apliecinot G.Kačmares paraksts uz dokumenta, kurā viņa piekrīt dzīvokļa privatizācijas tiesības nodot Z.Poļakovai. G.Kačmare gan norādīja, ka uz Grobiņas Pagasta padomi aizvesta ar citu mērķi - viņas paraksts it kā esot bijis nepieciešams, lai no dzīvokļa izrakstītu kādu īrnieci, kas senāk dzīvojusi G.Kačmarei piešķirtajā dzīvoklī. Citādāk neesot iespējams privatizācijas process.

Liepājas rajona prokuratūra secināja, ka Grobiņas policijas iecirkņa darbinieku atteikums uzsākt kriminālprocesu nav pamatots, jo balstīts tikai uz iespējamās vainīgās personas paskaidrojumu, kas nesniedz priekšstatu par to, vai šajā lietā ir vai nav saskatāmas nozieguma pazīmes.

Telefonu reģistrē uz sava vārda

Tikmēr G.Kačmares advokāte ir apkopojusi virkni faktu, kas norāda uz to, ka Z.Poļakova jau labu laiku pirms G.Kačmares dzīvokļa privatizācijas veikusi mērķtiecīgas darbības, lai iegūtu šo īpašumu. Tā, piemēram, jau pērn martā, izpildot G.Kačmares lūgumu, lai dzīvoklī ierīkotu tālruņa līniju, noslēgts līgums ar SIA "Lattelecom" par tālruņa līnijas ievilkšanu uz Z.Poļakovas vārda. "Kad es to uzzināju un vaicāju, kāpēc tu manu telefonu piereģistrēji uz savu vārdu, Zinaīda man teica, ka citādāk neesot bijis iespējams rīkoties, jo man bijis parāds. Bet kāds man varēja būt parāds, ja iepriekš dzīvoklī telefona nekad nav bijis?" sašutusi ir G.Kačmare.

Vēl tiesai iesniegti dokumenti, kas apliecina nelikumīgu lēmumu pieņemšanu. Proti, vienošanās, kas it kā apliecina G.Kačmares labprātīgo vēlmi atdot savu dzīvesvietu Z.Poļakovai, parakstīta pērn 13.jūnijā. Tajā pašā datumā fiksēts arī Z.Poļakovas iesniegtais dzīvokļa privatizācijas pieteikums. Tikai nav nekāda skaidrojuma tam, ka Grobiņas Pagasta padomē lēmums par atļauju Z.Poļakovai privatizēt G.Kačmares dzīvokli pieņemts 12.jūnijā.

Vēl tiek norādīts, ka Z.Poļakovas veiktā darbība - 3000 ASV dolāru ieskaitīšana G.Kačmares kontā, cenšoties apliecināt, ka noticis godīgs pirkšanas pārdošanas darījums, - netieši apliecina viņas vainu. Jo naudu pircējs parasti mēdz dot vienošanās parakstīšanas brīdī, nevis pēc tam, kad no vienošanās parakstīšanas datuma apritējis gandrīz gads un par darījumu sāk interesēties masu mediji.

Civilprasībā par spēkā neesošiem tiek lūgts atzīt dokumentus, uz kā pamata notikusi G.Kačmares dzīvokļa privatizācija. Savukārt policijai jāizvērtē, vai Z.Poļakovas darbības ir traktējamas kā krimināli sodāmas.


Mācīsies audzēt vīngliemežus

Jebkuram interesentam ir iespējams pieteikties braucienam pie Lietuvas gliemežu audzētājiem, aicina Durbes novada lauku attīstības speciāliste Maija Lankupa.

Brauciens uz Lietuvu tiek organizēts 28.augustā. Par gliemežu audzēšanas tehnoloģiju Liepājas rajona pārstāvjiem pastāstīs Gliemežu audzētāju asociācijas vadītājs Rolands Janušausks. Darbošanos šajā nozarē varēs vērot arī vienā saimniecībā.

Interesenti var pieteikties personīgi pie M.Lankupas vai zvanīt pa tālruni 3498073 vai 26263682. Vietu skaits ir ierobežots, piebilda lauku attīstības speciāliste.

Brauciens notiek Liepājas Rajona padomes, Pieaugušo izglītības centra un Durbes Novada domes atbalstītā projekta "Kas neriskē, tas nevinnē" laikā.


Skolas vēl nav gatavas, bet rudens klāt
Beate Jance
Ilze Lanka

Vasaras pēdējais mēnesis jau rit pilnā sparā. Visas rajona mācību iestādes ir pacentušās, lai bērniem būtu patīkamāk atgriezties skolas solos. Ir veikti lielāki un mazāki remontdarbi, kas jau pirmajā skolas dienā - 3.septembrī - varēs priecēt bērnus.

Vērienīgākie remontdarbi aizritējuši Vērgales pamatskolā, abās Grobiņas skolās, Pāvilostas vidusskolā, pārmaiņas būs arī Durbes un Aizputes vidusskolā. Liepājas rajona Izglītības pārvaldes vadītājs Zigmunds Cinkus atzīst: "Visās rajona un pilsētas skolās notiek kosmētiskie remontdarbi, taču kopumā šogad nav tik vērienīgu darbu, kā tas ir bijis iepriekšējā gadā."

Vērgales pamatskolā notiek virtuves bloka renovācija. "Šogad plānā bija paredzēts izdarīt trīs būtiskas lietas. Virtuvē ir nomainītas plītis - līdz šim bija ar malku kurināmās, kuras mēs nomainījām pret elektriskajām, ir iegādāta trauku mazgājamā mašīna un jauns ledusskapis. Tiek remontēts ķīmijas un bioloģijas kabinets. Tajā būs gan skeleti, gan mācību kartes. Šī klase tiks ne tikai pie jauniem mācību līdzekļiem, bet arī pie jauna grīdas seguma, sienām nomainīts apmetums. Un trešā lieta, kas tiek īstenota, ir meiteņu tualetes remonts," stāsta direktors Gints Juriks. Remontam līdzekļi netiek taupīti. Virtuves bloka renovācija vien izmaksās aptuveni 20 tūkstošus latu. Bet ķīmijas un bioloģijas mācību materiāliem iztērēts vairāk par tūkstoti.

Pāvilostas vidusskolas skolēnus, atgriežoties skolā, priecēs aktu zāles jaunā skatuve. Direktores vietnieks saimnieciskajā darbā Aivars Arājs atzīst: "Šogad tas arī būs vienīgais vērienīgais remonts, jo skolā vēl uzturas nometņu dalībnieki un nav atvēlēts vairāk naudas. Skatuves pārbūve izmaksās ap tūkstoš latiem, ko piešķīrusi Sakas Novada dome." Kā jau katru gadu, pārkrāsos arī grīdas.

Ikviens, kam ir nācies iet vai braukt garām Durbes vidusskolai, būs pamanījis, ka pie logiem ir lielas būvgružu kaudzes. Skolas telpās atrodas pirmsskolas izglītības iestāde, kurā remontdarbi rit pilnā sparā. Vidusskolas direktors Zigmunds Kapelis norāda: "Bērnudārzs kļūst par mazu. Lai neveidotos rindas un visi bērni varētu apmeklēt pirmsskolas izglītības iestādi, skola tam atvēlējusi pirmā stāva spārnu, kur līdz šim atradās zēnu mājturības kabinets. Pie kultūras nama ēkas bija tāda kā garāža, kas pārtaps par zēnu jauno mājturības kabinetu. Tur būs arī jauni instrumenti un galdi."

Strādnieki "Kurzemes Vārdam" gan neslēpj, ka darbi uzsākti pārāk vēlu un tādēļ rodas jautājums, vai līdz septembrim maz paspēs izremontēt. "Laika ir maz, bet darba daudz," atzīst Z.Kapelis.

Konkrētu remonta izmaksu summu direktors nevarēja nosaukt, taču zināja - lai bērnudārzu un skolu izremontētu, pašvaldība ir ņēmusi kredītu.

Aizputes vidusskolai savukārt šovasar uzspodrināta apkārtne. Pie galvenās ieejas izbūvētas jaunas kāpnes, kas bija izdrupušas un nebija labotas gadus divdesmit. "Plus vēl tā laika kvalitatīvā celtniecība," piebilst skolas direktore Liveta Sprūde. Tāpat nomainītas betona plāksnes. "Nolēmām, ka tas ir jādara, lai nebojātu kopējo skatu," norāda L.Sprūde. Darbus veic SIA "Aizputes ceļinieks", un tie uzsākti jūnijā.

Rosība arī skolas iekštelpās. Vecajā skolas daļā ierīko jaunu ugunsdzēsības signalizāciju. Tā kā skolas platība ir liela, jaunajā skolas daļā to paredzēts uzstādīt nākamgad. Uzlaboti darba apstākļi virtuvē strādājošajiem - renovēta ventilācijas sistēma. Sporta zālē nomainīti logi, gaiteņos - grīdas segums. Skolas vecajā daļā klasēs ir arī jauns apgaismojums. Tas nebija mainīts četrdesmit gadu, kopš skola uzbūvēta. Lielākā daļa darbu paveikta par pašvaldības līdzekļiem. Apgaismojuma un sporta zāles logu nomaiņa gan veikta par piesaistīto finansējumu. "Mums palīdz gādīgi bijušie aizputnieki," atklāj L.Sprūde.

Grobiņas ģimnāzijas direktore Vizma Vītoliņa stāsta, ka pašlaik atjauno trešā stāva gaiteni, tualetes, kāpnes, tiks izremontētas arī klases. Darbi notiek par pašvaldības līdzekļiem, summa sasniegšot apmēram 20 tūkstošus latu.

Pašvaldība atvēlējusi līdzekļus ne tikai ģimnāzijai, bet arī vidusskolai, kas atrodas divās vietās. Grobiņas vidusskolas direktore Laila Urbāne uzskaita, ka nomainīts jumts, izremontēta priekštelpa, pārkrāsotas klašu durvis un grīda, uz mājturības stundu tagad vedīs flīzēts gaitenis līdz pat mācību klasei. Skolēnus sagaidīs jauns dabaszinību kabinets, kur atrodas arī laboratorija. Remontu veic SIA "Kurzemes amatnieks". Skolēniem būs arī jauni mācību līdzekļi, grāmatas. Vēl ir nomainīts mākslīgais apgaismojums. Visā skolā tiks ierīkotas novērošanas kameras. Uzlabota gan apsardzes, gan ugunsdrošības signalizācija. "Ir arī nepatīkama vēsts smēķētājiem - viņu iecienītā vieta ir sakārtota," uzsver L.Urbāne. Un piebilst: "Bērnus septembrī sagaidīs arī kāds patīkams pārsteigums, kuru es pašlaik nevēlos atklāt." Šīs izmaiņas ir veiktas par skolas budžeta līdzekļiem. Mācību iestādes labiekārtošana izmaksās apmēram 20 tūkstošus latu.