Kurzemes Vārds

10:03 Trešdiena, 8. jūlijs
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Jaunumi

Lai palīdzētu Svētās Trīsvienības baznīcai

Šodien pulksten 18 Liepājas Sv.Trīsvienības baznīcā notiks kārtējais labdarības koncerts. To organizē Liepājas Svētās Trīsvienības baznīcas atjaunošanas fonds un "Igo mūzikas menedžments". Koncertā piedalīsies mūziķis Andris Ērglis, čelliste Larisa Strelita-Strēle, ērģelnieks Lotars Džeriņš un Sakaslejas evaņģēliski luteriskās draudzes ansamblis. Koncertu vadīs aktieris Varis Vētra. Viesosies un klātesošos uzrunās jaunievēlētais Liepājas diecēzes bīskaps Pāvils Brūvers. Koncerta apmeklētājiem būs vienreizēja iespēja aplūkot fotoizstādi, kas iepazīstina ar baznīcas pagrabiem. Ieeja koncertā - par ziedojumiem dievnama atjaunošanai.

Rosība lidostā kļūst aizvien iepriecinošāka
Viktors Ulberts

Sakarā ar regulārajiem pasažieru pārvadājumiem uz Rīgu, Hamburgu un Kopenhāgenu ievērojami pieaudzis Liepājas lidostas darba apjoms. Kopumā jūlijā lidostā apkalpoti 242 lidojumi un 5668 pasažieri. Tas ir vairāk nekā jūnijā, kad apkalpoti 202 lidojumi un 3616 pasažieru.

Liepājas lidostas direktors Aldis Mūrnieks uzskata, ka pasažieru skaita pieaugums noteikti saistīts ar vairākiem sarīkojumiem, kas jūlijā notika Liepājā. Bez tam vairākus reisus jūlijā bija rezervējušas ārvalstu tūristu grupas.

Jūlijā ir pieaugusi interese par maršrutu Rīga -Liepāja - Rīga, tajā apkalpoti 2275 pasažieri (jūnijā no Liepājas lidostas uz galvaspilsētu un šurp devušies 1736 pasažieri).

7.augustā apritēja trīs mēneši, kopš aviokompānija "Air Baltic" šogad atsāka regulārus avioreisus starp galvaspilsētu un Liepāju. Lidojumi notiek darba dienās, bet no 11.augusta - arī sestdienās un svētdienās. Biļetes var iegādāties tūrisma aģentūrās, internetā vai arī turpat lidostā, vēlākais, stundu pirms reisa.

Jūlijā maršrutā Liepāja - Hamburga - Liepāja apkalpoti 2072 pasažieri, bet maršrutā Liepāja - Kopenhāgena - Liepāja - 1191 pasažieris. Salīdzinājumam - jūnijā reisu uz Hamburgu un no tās izmantoja 1193 pasažieri, savukārt Kopenhāgenas reisu izmantoja 670 pasažieru.

Ar starptautisko reisu izmantošanas rezultātiem ir apmierināti aviokompānijas "Air Baltic” vadītāji, kas jau paziņojuši par plāniem turpināt lidojumus šajos maršrutos arī ziemā.

Liepājā viss saistīts ar mūziku
Beate Jance

Visu šo nedēļu Liepājas pludmalē acis priecēs smilšu skulptūru festivāls "Augstākā smilšu skulptūra Latvijā". Kopumā piedalīsies 32 dalībnieki.

Tā kā šogad Liepājā dominē sauklis "Liepāja - kā pa notīm!" un pilsētas noformējumā tiek iekļauti mūzikas simboli, arī smilšu skulptūru tematika veltīta mūzikai. Projekta laikā taps arī vērienīga astoņus metrus augsta skulptūra "Musicsand". Tā būs augstākā smilšu skulptūra, kas līdz šim veidota Latvijā.

Mākslinieki no Latvijas, Krievijas un Čuvašijas jau uzsākuši veidot skulptūras, lai piektdien priecētu ar saviem mākslas darbiem. Mākslinieki sola, ka gandrīz gatavas skulptūras varēs skatīt jau ceturtdien - tās atradīsies virzienā no Zilā karoga pludmales uz pieminekli bojā gājušajiem zvejniekiem un jūrniekiem.

Asinis pieņems arī pēcpusdienā

Lai panāktos pretim tiem donoriem, kuriem dienas pirmajā pusē ir jāstrādā un kuri tāpēc nevar nodot asinis rīta pusē, Liepājas Reģionālās slimnīcas Asins sagatavošanas nodaļā turpmāk vienu dienu nedēļā pieņems asinis arī pēcpusdienā. Par to "Kurzemes Vārdu" informēja nodaļas vadītāja Guna Zeme. Nodaļā asinsdonorus gaida pirmdienās, otrdienās un trešdienās no pulksten 8.30 līdz 12, bet ar nākamo nedēļu asinis pieņems arī pirmdienās no 16 līdz 19. Lai asinis varētu nodot arī tie cilvēki, kas nekādi netiek darba dienā uz slimnīcu, ar 1.oktobrī donoru dienas būs arī katra mēneša pirmajā sestdienā. Atgādināsim, ka dodoties nodot asinis, ir jāņem līdzi pase. Asinis nevar nodot cilvēki, kas sver mazāk par 50 kilogramiem, kā arī tādi, kas slimojuši ar hepatītu, ir inficēti ar HIV un pārslimojuši seksuāli transmisīvās slimības.

Liepājas suvenīrus pieprasa

Tie tūristi, kas iegriežas Liepājas reģiona Tūrisma informācijas birojā, var iegādāties dažādus suvenīrus ar pilsētas simboliku: atklātnes, krekliņus, pildspalvas, zīmuļus, dvieļus, pludmales somas, nozīmītes, maisiņus, peles paliktņus, krūzītes, kompaktdiskus ar liepājnieku komponēto mūziku un citus. Kā novērojuši biroja darbinieki, kaut ko no visa piedāvātā iegādājas vidēji trešdaļa apmeklētāju. Bet liepājnieki šos suvenīrus visbiežāk iegādājas, ja dodas ceļā pie draugiem vai paziņām citās pilsētās vai valstīs.

Celtnieki bēg no ieņēmumu dienesta speciālistiem

Vakar Valsts ieņēmumu dienesta speciālisti veica pārbaudi Liepājas rajonā topošajā privātmāju ciematā "Ālande 1", kas atrodas Grobiņā, Augstmuižas ielā. Ieraugot atbraukušos VID darbiniekus un žurnālistus, kas fotografēja situāciju būvlaukumā, daļa strādnieku metās bēgt, iekāpjot automašīnās un braucot prom. Taču, neskatoties uz to, apbraukušajiem speciālistiem bija iespēja parunāties ar 12 strādājošajiem. Noskaidrots, ka vidējā alga uzņēmumā norādīta tikai 99,62 lati. Gandrīz visi darbinieki algā saņem tikai minimālo darba algu - 120 latu. Vakardienas pārbaudē konstatēts, ka topošajā privātmāju ciematā strādā arī apakšuzņēmējs "DanSan". Līdzīga situācija ir arī šajā uzņēmumā - tur vidējā alga norādīta 80 latu, četri strādnieki tur nopelnot 120 latu mēnesī, bet dažiem atalgojums ir zemāks par valstī noteikto minimālo mēnešalgu, par to informējusi VID. Pārbaude notikusi, lai noskaidrotu, kuros uzņēmumos, kas darbojas celtniecības jomā, strādājošajiem tikai daļu algas apliek ar nodokļiem vai pat neapliek nemaz.

Zobenzivi nogādās Dabas muzejā
Dina Belta

Vakar Vērgalē ieradās Latvijas Dabas muzeja speciālisti, lai savām acīm redzētu un līdzi paņemtu svētdien Ziemupes jūrmalā izskaloto zobenzivi.

Kamēr muzeja darbinieki zivi svēra un mērīja, krēslaino uzņēmuma "Kalniņmuiža" noliktavu apgaismoja kameru un fotoaparātu zibšņi. Tagad zināms, ka tā sver 37 kilogramus un ir 2,08 metrus gara. Aptuvenais zobenzivs vecums - 10 gadi. Par zivs bojāejas cēloņiem skaidrības pagaidām vēl nav, sacīja Dabas muzeja Zooloģijas nodaļas vadītāja Digna Pilāte. Varbūt pie vainas Baltijas jūras ūdens sastāvs, kas krasi atšķiras no tā, kāds ir zivs dzimtajās vietās.

Zobenzivi vispirms novietos Rīgas Zooloģiskā dārza saldētavā, pēc tam, visticamāk, tiks veidots tās atlējums ģipsī, kas vēlāk būs apskatāms Dabas muzejā. Dabiskās krāsās krāsotu mulāžu vai zivs asaku ar visu zobenu, iespējams, iegūs arī vērgalnieki, lai novietotu to publiskai apskatei.

Zoologs Valdis Pilāts atzina, ka zobenzivs būs visai interesants muzeja eksponāts.