Kurzemes Vārds

10:36 Svētdiena, 5. jūlijs
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Notikumi

Turpina meklēt avārijas izraisītājus

Valsts policija turpina meklēt cilvēkus, kas izraisīja avāriju uz Rīgas - Liepājas šosejas netālu no Rolavas, ar auto "Mercedes Benz" iebraucot pretējā braukšanas joslā un saduroties ar "Kurzemes amatnieka" transportlīdzekli "VW Transporter".

Liepājas pilsētas un rajona Policijas pārvaldes Kriminālpolicijas priekšnieks Arnis Kadiķis pastāsdtīja, ka policija ir noskaidrojusi aizdomās turamos. Vienu no tiem par zādzības izdarīšanu meklējot arī Rēzeknes likumsargi. Kriminālprocesa ietvaros esot savākti pierādījumi pret vainīgajiem, taču avārijas izraisītāji joprojām nav atrasti - viņus turpina meklēt. A.Kadiķis apstiprināja, ka avārijas vietā pamestajā automašīnā atrasts gāzes ierocis, taču neapstiprināja aizdomas, ka aizbēgušie varētu būt saistīti ar narkobiznesu - narkotisku vielu klātbūtne automašīnā neesot konstatēta. Tāpat policijas darbinieki noskaidrojuši, ko abas mašīnas - avarējušais "MB" un "Audi", ar ko no negadījuma vietas aizvests "MB" vadītājs un pasažieris, - darījušas Liepājā. Tādas informācijas, ka atbraukušo mērķis būtu likumpārkāpums, policijas rīcībā neesot. Taču noliegt šādu varbūtību Kriminālpolicijas šefs arī nenoliedza: "Blēži, tāpat kā policijas darbinieki, cits ar citu ir saistīti."

"Kurzemes Vārds" jau rakstīja, ka negadījums Rīgas - Liepājas šosejas 184.kilometrā notika 18.maija pēcpusdienā. "Mercedes Benz" šoferis brauca Rīgas virzienā un, veicot apdzīšanu, iebrauca pretējā joslā, kur izraisīja sadursmi ar pretim braucošo "Kurzemes amatnieka" automašīnu "VW Transporter". Sadursmē cieta vēl trešais auto - otrs "VW Transporter". Smagas traumas guva divi cilvēki - "Kurzemes amatnieka" "VW Transporter" vadītājs un pasažieris - šā uzņēmuma strādnieki. Bet automašīnas "Mercedes Benz" vadītājs un pasažieris no nelaimes vietas aizbēga - viņus uzņēma "Audi A8". Automašīnā "Mercedes Benz" braukušo meklēšana izsludināta visā Latvijā, taču diemžēl pagaidām bez panākumiem.

Meklē pazudušu pensionāru

Policija lūdz iedzīvotāju palīdzību, lai noskaidrotu bez vēsts pazudušā Mārtiņa Sidrevica (dzimis 1936.gadā) atrašanās vietu. Viņš šā gada 2.jūnijā izgājis no savas dzīvesvietas Grobiņas pagasta Mālkalnos un joprojām nav atgriezies. M.Sidrevica pazīmes: 180 cm garš, kalsnas miesasbūves, mati īsi sirmi. Bija ģērbies pelēkā žaketē, pelēkās biksēs, baltā neilona kreklā, melnās kurpēs. Visus, kam zināma jebkāda informācija par meklējamo, policija lūdz zvanīt pa tālruni 112, 3404502, 3404531, 3404533 vai 3490344 (Grobiņa) vai vērsties tuvākajā policijas iestādē.

Mežā atrod spridzekļus

13.augustā ap pulksten 11 Gramzdas pagastā vairākās vietās mežā atrasti 75 dažāda veida nesprāguši lādiņi, informēja Liepājas pilsētas un rajona Policijas pārvaldes preses sekretāre Jolanta Knīse. Sadarbībā ar Nacionālo bruņoto spēku Nesprāgušās munīcijas nodaļu lādiņi iznīcināti.

Zēns apdedzinās ar viltus dzintaru

Par sevi atkal atgādinājis viltus dzintars. Liepājas pilsētas un rajona Policijas pārvaldes preses sekretāre Jolanta Knīse informēja, ka 13.augustā ap pulksten 13 Reģionālajā slimnīcā medicīniskā palīdzība sniegta 1996.gadā dzimušam zēnam, kurš bija apdedzinājies ar viltus dzintaru - guvis plaukstas apdegumu. Puisēns pludmalē, netālu no akciju sabiedrības "Kursa", bija pacēlis dzintaram līdzīgu priekšmetu, kas uzliesmojis.

Tas šogad nav pirmais gadījums, kad cilvēki apdedzinās ar viltus dzintaru jeb balto fosforu. Neprofesionālim ir grūti atšķirt dzintaru no fosfora, tāpēc atradumu labāk nelikt apģērba kabatā, jo fosfors sausumā un siltumā strauji uzliesmo. Gandrīz katru gadu cilvēki no viltus dzintara gūst smagus ķīmiskus apdegumus un viņiem ilgstoši jāārstējas. Pēc vides speciālistu teiktā, Baltijas jūra fosforu sākusi izskalot pēc tam, kad 20.gadsimta astoņdesmito gadu beigās padomju armijas karavīri bijušā Papes poligona teritorijā Rucavas pagasta pludmalē iznīcināja lielu daudzumu aviācijas bumbu, kuru sastāvā bija arī baltais fosfors.

Skurbulī gūst traumas

Valsts policijā ar iesniegumu vērsies kāds 1978.gadā dzimis vīrietis, kas 13.augustā ap pulksten 11.30 Krūmu ielā, 11.vidusskolas pagalmā, pēc alkohola lietošanas konstatējis, ka nenoskaidrotos apstākļos guvis dažādus miesas bojājumus un palicis bez personiskajām mantām.

Kāpnēs svilina gružus

13.augustā dažas minūtes pirms pulksten 16 ugunsdzēsēji saņēmuši izsaukumu uz Siļķu ielu 24. Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta Liepājas brigādes inspektore Rita Seļezņeva pastāstīja, ka piecstāvu dzīvojamās mājas 3.stāva kāpņu telpā dedzis gružu maiss. Kad ieradušies glābēji, īrnieki degošo maisu ar atkritumiem jau bija aplējuši ar ūdeni. Ugunsdzēsēji aicina ļaudis būt uzmanīgākiem.