Kurzemes Vārds

09:36 Trešdiena, 8. jūlijs
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Tas notika Liepājā 15. augustā

1927.

Liepājas Skolu valde paziņo, ka no septembra Miķeļa ielā 29 būs atvērts bērnudārzs, kurās uzņems bērnus vecumā no 4 līdz 6 gadiņiem. Vecākus, kuri vēlas savus bērnus ievietot bērnudārzā, lūdz pieteikties Skolu valdē no pulksten 10 līdz 12.

1937.

Šodien - Latvijas brīvības cīnītāju piemiņas diena. To ievada prāvests Dr. V.Sanders ar dievkalpojumu Sv.Annas baznīcā. Pulksten 11 Brāļu kapos Ziemeļu kapsētā pulcējušies Liepājas garnizona karaspēka daļu virsnieki un kareivji, kā arī daudz liepājnieku. Pēc svētrunas, godinot kritušos, kara orķestris atskaņo Lielo jundu. Kurzemes divīzijas komandiera ģenerāļa Dankera vārdā vainagu noliek pulkvedis Apsītis.

15.maija namā pirmo reizi Liepājā notiek Latgales un Kurzemes sieviešu Vienības svētki un Latgales tautasdziesmu propagandas koncerts. Programmā: svinīgais akts, apsveikumi, referāts "Vienībā spēks" un Latgales un Kurzemes tautasdziesmu izpildījums.

Savu tuvinieku vidū mājkalpotāja Līze Grasmane atzīmē darba jubileju. 30 gadu viņa nokalpojusi Liepājas mucu fabrikanta Pīlmaņa ģimenē. Grasmane ir gan mājkalpotāja, gan sētniece. Pati gaviļniece ar saviem darba devējiem ļoti apmierināta. Viņai ir laba alga un pašai sava istaba ar virtuvi saimnieku namā, Zviedru ielā 12.

1947.

Ievērojami uzlabojas Liepājas kūrorta darbs. Līdz šim tajā nebija rentgena kabineta, bet, lai saņemtu ogļskābās vannas, pacientiem bija jādodas uz pilsētas poliklīniku. Šodien sāk darboties no Maskavas saņemtais jaunais rentgena aparāts. Saņemti arī 300 kilogramu ogļskābes vannu sagatavošanai. Lai atpūta būtu patīkamāka, lai "klientus vienmēr varētu informēt par svarīgākajiem politiskās un saimnieciskās dzīves notikumiem, katrā istabā ierīkoti radioreproduktori". Kūrortā iegādātas arī klavieres, kuras tuvākajā laikā nodos viesu rīcībā. Iekārtota arī kinozāle.