Kurzemes Vārds

02:07 Sestdiena, 6. jūnijs
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Sports

Ko šobrīd dara futbolists MAREKS ZUNTNERS

Liepājas futbola audzēknis Mareks Zuntners savas dzimtās pilsētas klubu atstāja pirms trim gadiem un šajā laikā ir paguvis uzspēlēt Lietuvas elites līgā, kā arī Spānijas un Vācijas zemāko līgu klubos. Tagad viņš ir atgriezies Latvijā un trenējas kopā ar komandu "Dinaburg", taču, kā atzina pats futbolists, viņš vēlētos atkal pārstāvēt "Liepājas metalurgu".

- Kāpēc atgriezies Latvijā?
- Pēc aizvadītās sezonas Vācijas ceturtās līgas komandā "Wormacia Worms" klubs izteica piedāvājumu turpināt ar mani sadarbību. Sakumā it kā mutiski vienojamies, ka es atgriezīšos Vācijā, taču tagad savas domas esmu mainījis un sezonu, visdrīzāk, pabeigšu komandā "Dinaburg". Savukārt pēc tam vēlētos atgriezties "Liepājas metalurgā".

- Vai jau esi noslēdzis līgumu ar Daugavpils klubu?
- Pašlaik norit sarunas ar kluba prezidentu un pilnībā vienošanās vēl nav panākta, jo "Dinaburg" vēlas slēgt līgumu uz vienu vai vairākām sezonām, turpretī es esmu ieinteresēts tur palikt tikai līdz sezonas beigām. Domāju, ka spēsim atrast kopīgu valodu un jau sestdien iziešu laukumā mačā ar "Ventspili".

- Ilgu laiku esi bijis bez spēļu prakses, vai būsi gatavs iziet laukumā?
- Jā, šobrīd neesmu savā labākajā formā, tomēr treniņos smagi strādāju, lai jau tuvākajā laikā varētu spēlēt. Ceru, ka treneris man dos iespēju sevi parādīt un spēšu iekļauties komandā.

- Cik reālas ir tavas iespējas atgriezties metalurgu sastāvā?
- Esmu runājis gan ar kluba prezidentu, gan ar treneri, tiesa, pagaidām par neko konkrētu neesam vienojušies. Iespējams, lielāka skaidrība varētu būt pēc šīs sezonas, taču, ja palikšu Latvijā, tad vēlētos spēlēt tikai Liepājas komandā.


J.Kecs - uz Kostromu
Ints Grasis

"Liepājas metalurga" futbolists Jevgēņijs Kecs devies parādīt savas prasmes Krievijas otrās līgas Rietumu divīzijas klubam "Spartak" no Kostromas.

Par pirms pērnās sezonas metalurgu sastāvā iekļauto Jevgēņiju Kecu aizvien retāk dzird runājam - jauns un perspektīvs, jo pēdējā laikā galvenās vienības sastāvā viņš netiek iekļauts, turklāt ne ar ko neizceļas arī dublieru komandas spēlēs. Ja viņš Kostromas komandai izrādīsies noderīgs, futbolists pievienosies šim klubam.

Jau informējām, ka "Liepājas metalurgu" atstājis Mindaugs Kalons, kurš pēdējā laikā visai atklāti demonstrēja, ka nevēlas palikt Liepājā, turklāt sarežģītā rakstura dēļ viņam kārtējo reizi radās asi konflikti ar komandas biedriem, nonākot līdz pat roku palaišanai. Šādā situācijā, iespējams, gan mūsu klubam, gan lietuvietim pašam tikai par labu nāca darījums ar Krievijas futbola menedžmenta kompāniju "ProSports Management", kas viņu izpirka un tagad piedāvā galvenokārt Krievijas klubiem. Starp citu, minētā firma un tās aģenti sadarbojas arī ar citiem Liepājas un "Liepājas metalurga" futbolistiem - Māri Verpakovski, Kristapu Grebi, Oskaru Kļavu un Genādiju Soloņicinu.


Eiropa ieņemta, tālāk pasaule
Miks Kuncītis

No Zviedrijā notikušā Eiropas junioru čempionāta minigolfā ar sensacionāli izcīnītu zelta medaļu atgriezusies talantīgā liepājniece Madara Kirša, kura jau šodien ar vēl vairākiem mūsu pilsētas minigolferiem dosies uz Itāliju, lai startētu pasaules čempionātā. Pirms nozīmīgajām sacensībām "Kurzemes Vārdam" izdevās aprunāties ar Madaru un viņas tēvu Verneru.

Liepājnieces panākums ir patiešām ievērojams, jo līdz šim viņai nebija izdevies iekļūt pat labāko 16 sportistu vidū, nemaz nerunājot par čempiones titulu, kas mūsu valsts minigolfa vēsturē ir līdz šim lielākais panākums. Pati sportiste pastāstīja, ka lielu lomu šajā sasniegumā nospēlējusi veiksme, jo pēc priekšsacīkstēm viņa esot ieņēmusi devīto vietu un izslēgšanas spēlēs ieguvusi relatīvi parocīgākus pretiniekus. Vēl vairāk, viena no galvenajām pretendentēm uz uzvaru - zviedriete - zaudēja jau pirmajā kārtā Austrijas minigolfistei, kuru vēlāk liepājniece pārspējusi visai pārliecinoši. Tāpat Kiršai neesot traucējis tas, ka galvenās cīņas tika aizvadītas uz filca laukumiem. Neskatoties uz to, ka Latvijā ir tikai viena vieta - Vecmuiža, kur ir šāda tipa laukumi, Madara ātri spējusi pielāgoties un nodemonstrēt stabilu sniegumu. Ļoti pateicīgi liepājnieki ir Dānijas izlasei, kas mūsējiem palīdzējusi ar inventāru, finālsacensībās aizdodot savas labākās bumbiņas. Pēc Vernera teiktā, bumbiņu atšķirībām dažādos laukumos esot ļoti liela nozīme un vissīkākā nianse var izšķirt spēles iznākumu.

Lai arī tikko ir noslēdzies Eiropas čempionāts, jau šodien mūsu minigolferi dodas uz Kanegrates pilsētiņu Itālijā, kur notiks pasaules pieaugušo čempionāts, un, kā atzina Verners Kiršs, konkrēti mērķi nav izvirzīti, tomēr Latvijas dāmu komanda varētu pacīnīties par vietu labāko sešiniekā, jo jau pērn, lai to īstenotu, pietrūka pavisam nedaudz - mūsējās ieņēma septīto vietu. Individuālajās sacensībās, pēc Vernera teiktā, esot ļoti grūti kaut ko prognozēt, jo konkurence būšot patiešām ievērojama. "Ja kādam no mūsējiem izdosies iekļūt finālsacensībās, tad tas jau būs ļoti labs sasniegums," teica Verners Kiršs, piebilstot, ka minigolfā pārsteigumi mēdz notikt itin bieži.