Kurzemes Vārds

17:35 Ceturtdiena, 28. maijs
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Labdarības koncerts dievnamam

Līvija Leine

Liepājas Sv.Trīsvienības baznīcā notika jau otrais Liepājas Svētās Trīsvienības baznīcas atjaunošanas fonda un firmas "Igo mūzikas menedžments" rīkotais labdarības koncerts.

Baznīca bija ļaužu pilna. Starp klausītājiem ne tikai cilvēki gados, bet arī daudz jaunu cilvēku, bērnu, pusaudžu, arī māmiņas ar mazuļiem ratiņos. Iespējams, ka viņus turp bija aizvedusi ne tikai vēlme ar savu ziedojumu palīdzēt atdzimt dievnamam, bet arī dzirdēt starptautiskā Jūrmalas konkursa "Jaunais vilnis" laureāta Andra Ērgļa uzstāšanos. Bet tas šoreiz nebija galvenais. Kā, uzrunādams ļaudis pirms koncerta sacīja Svētās Trīsvienības draudzes mācītājs Pēteris Kalks, galvenais ir jāskatās uz priekšu, jācer uz priekšu.

Koncertā piedalījās arī čelliste Larisa Strelita-Strēle, ērģelnieks Lotars Džeriņš un Sakaslejas evaņģēliski luteriskās draudzes ansamblis - Guna Vagotiņa-Vagule, Līga Matisone, Linda un Elīna Lieljukses, Marita Sandere un Daiga Cābele. Koncertu vadīja aktieris Varis Vētra. Tajā skanēja Johana Sebastiana Baha, Sen-Sansa, Lūcijas Garūtas, Andra Eniņa, Jāņa Strazda skaņdarbi un fragmenti no grupas "Jumprava" un Normunda Beļska rokoperas "Izredzētais".

Klātesošos uzrunāja arī jaunievēlētais Liepājas diecēzes bīskaps Pāvils Brūvers. Viņš izteica pārliecību, ka Sv.Trīsvienības baznīca, kas jau 1.decembrī oficiāli kļūs par katedrāli, būs Liepājas diecēzes sirds, kas pukstēs Liepājai un visai Kurzemei. Savukārt Grobiņas iecirkņa prāvests Ainars Jaunskalže uzskata, ka Sv.Trīsvienības baznīcai jākļūst par sirdi visām Kurzemes baznīcām.

Koncerta apmeklētājiem bija iespēja baznīcas priekštelpā aplūkot unikālas fotogrāfijas, kurās fiksēta situācija dievnama pagrabos - irstoši pamati, mājassēnes pārņemtas sienas, postaža, kas kliegtin kliedz pēc palīdzības unikālajam kultūras piemineklim.

Gandrīz divas stundas garo koncertu klausījās ap 700 cilvēku. Kopā tika saziedoti 842,07 lati. Iepriekšējā labdarības koncertā - 406 lati. Nākamais labdarības koncerts ziedojumu vākšanai dievnama atjaunošanai paredzēts oktobrī.