Kurzemes Vārds

14:40 Sestdiena, 19. septembris
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Aktuāls viedoklis

Kad jāsāk maksāt, velk garumā

Vita Cielava,
Liepājas Lauku konsultāciju biroja augkopības speciāliste

Mazajām saimniecībām, pensionāriem nav visas tehnikas, kas lauksaimniecībā nepieciešama. Būtu labi, ja katrā pagastā būtu kāda kooperatīvā sabiedrība vai zemnieks, kas varētu sniegt šos pakalpojumus. Lielie zemnieki jau vispirms padara paši un pēc tam palīdz tiem, kas lūdz. Vai kādam būtu vērts pārmesties tikai uz šādu biznesu vien, ir grūti teikt. Tas ir riskanti. Ja cena cilvēku neapmierinās, aizies paprasīt kaimiņam, lai izdara. Beigās speciāli nopirktā tehnika var visu laiku stāvēt dīkā. Labāk tomēr, ja ir arī tā sava zeme, sava saimniecība, un lauksamniecības pakalpojumus noformē kā blakus biznesu.

Zemniekiem, kam vajadzīgā tehnika ir, samaksā naudu vai vienojas par to, ka citreiz izlīdzēs viņiem. Ja tiek prasīta samaksa, ir jābūt nokārtotai attiecīgajai dokumentācijai. Tāpat par pakalpojumu kaimiņam jādod kāds rēķins, čeks. Vai tā arī notiek, grūti pateikt.

Kopumā cenas lauksaimniecības pakalpojumiem nav zemas. Zinot finansiālo situāciju laukos, darbu izdara arī uz goda vārda, ka samaksās pēc tam. Bet cilvēki ir visādi. Grib, lai darbu padara, bet, kad jāsāk maksāt, velk garumā. Dažam parāds sniedzas tūkstošos. Pati dzīvoju Vērgales pusē. Zinu, ka pagastā darbojas kooperatīvā sabiedrība "Vērgale 1". Tā, piemēram, gatavojas piedāvāt parakstīt līgumu, kur būs runa par samaksas kārtību.