Kurzemes Vārds

00:41 Piektdiena, 5. jūnijs
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Sports

Kā bija vairāk - sviedru vai ūdens?

Latvijas sudrabs šoreiz spožāks par zviedru

Ints Grasis

Vakar "Liepājas metalurga" futbolisti aizraujošā un lietus sagādātiem pārsteigumiem bagātā spēlē UEFA kausa izcīņas kvalifikācijas cikla ietvaros pieveica Zviedrijas klubu "AIK", kas pērn, tāpat kā metalurgi, savas valsts čempionātā izcīnīja sudraba medaļas.UEFA kausa izcīņas otrās kvalifikācijas kārtas pirmā spēle.

"Liepājas metalurgs" - "AIK" (Solna, Zviedrija) 3:2 (2:0).

"Liepājas metalurgs" - Spole, Kļava (Krugļaks, 59.), Zirnis, Ivanovs, Fereira, Rubīns, Bleidelis, Tamošausks, Surņins, Soloņicins, Karlsons.Vārti: "Liepājas metalurgs" - Karlsons (10.), Ivanovs (43.), Tamošausks (63.); "AIK" - Ivanovs (savos vārtos, 50.), Valdemarins (61.);Brīdinājumi: "Liepājas metalurgs" - Surņins (84.); "AIK" - Karlsons (16.), Valdemarins (34.), Arnefjords (42.), Jonsons (67.), Obolo (85.);

No interpola piesolītajiem 100 zviedru futbola huligāniem un ap 500 miermīlīgāk noskaņotiem skandināviem stadionā nebija ne vēsts. Austrumu tribīnē bija labi ja 80 black army pārstāvju, kas labsirdīgi dziedāja dziesmas un skandēja saukļus savā valodā. Savukārt vietējos līdzjutējus, lai izsargātos no incidentiem austrumu tribīnēs nemaz nelaida un viņi aizņēma gandrīz visas galvenās tribīnes sēdekļus.

Mūsu treneris balsta pussarga posteni uzticēja Kļavam, savukārt uzbrukumā palīgā Karlsonam faktiski pieslēdzās visa pussargu līnija, no kuriem visaktīvāk - Rubīns un Bleidelis.

Liepājnieki spēlim sāka sparīgi un jau 5.minūtē zviedru aizsargu kājās iestrēga Bleideļa un Rubina sitieni, savukārt pēc tam sekoja bīstams sūra sitiens, taču viesi centās no aizsardzības ātri pāriet uzbrukumā un jamaikietis Stepensons sita pāri Spoles vārtiem.

Bijām jau tā kā piemirsuši, ka Karlsons prot gūt vārtus arī ar galvu. Pēc Rubīna izpildītā stūra sitiena viņš to mums atgādināja - 1:0 jau spēles ievadā!

Metalurgi spēlēja apdomīgi - ar uzbrukumiem pārlieku neaizraujoties, lai neatbrīvotu ceļu zviedru ātrajiem un tehniskajiem uzbrucējiem, tomēr ik pa brīdim liepājnieki veica spējus un diezgan bīstamus izklupienus - te Rubīns, te Bleidelis rāvās uz priekšu, liekot viesu aizsardzībai saminstināties. Tomēr puslaika vidū liepājnieki iniciatīvu atdeva zviedriem un vairākas reizes mūsu vārtus glāba Spole. Visbīstamākās situācijas izveidojās pēc labām kombinācijām, kuras nesekmīgi noslēdza argentīnieši Valdemarins un Obolo.

Pēc nesekmīgiem "AIK" uzbrukumiem, liepājniekiem savukārt radās iespēja atbildēt ar pretriecieniem un varēja redzēt, ka zviedru aizsardzība nemaz nav tik cieša (uz to jau pirms spēles norādīja liepājnieku treneris Benjamins Zelkēvičs). Bumba pāris reizes bīstami garām viesu vārtiem aizspurdza pēc stūra sitieniem. Mājinieki brīžiem mēģināja kontrolēt spēles pavedienu, taču bieži vien saspēlējoties iekrita, uzdāvinot bumbu pretiniekam, taču viesiem uzbrukumi un to noslēgums nevedās.

Savelkoties tumšiem mākoņiem un sākoties pamatīgai lietusgāzei, "AIK" pārņēma iniciatīvu un divas reizes bija tuvu panākumam, taču bumbas ceļā stājās Spole. Bet puslaika izskaņā zviedri piedzīvoja īstu šoku. Šoreiz stūra sitienu no kreisās malas izpildīja Soloņicins un Ivanovs precīzi ar galvu ieslīpi bumbu ievirzīja vārtos - 2:0! Kā gan zviedri varēja zināt, ka liepājnieki spēlē arī ar galvu, ja tajos mačos, kurus viņi redzēja, šis ierocis tika maz izmantots?

Pēc pārtraukuma bija skaidrs, ka abas komandas mēģinās pretinieku vārtus apšaudīt no visdažādākā attāluma, jo vārtsargam slapjā bumba varētu sagādāt nepatīkamus pārsteigumus. Tiesa, futbolisti sitienus no distances neizdarīja nemaz tik bieži, tomēr divi no tiem bija abu komandu turpmāko panākumu atslēga.

Pielijušais laukums bija smags pārbaudījums futbolistiem, bet lietusgāze - centrālo tribīņu nojumes būvētājiem. Bumba peļķēs bieži apstājās uz līdzenas vietas, pazaudējot savu pārvaldītāju, kurš "slīdēja pa slidotavu" tālāk, tomēr mājinieki cīnījās cik spēja - lai nu ko, bet cīņassparu nevar viņiem pārmest ne mazākajā mērā. Ja futbolisti smago pārbaudījumu izturēja godam, tad to galīgi nevarētu teikt par nojumes celtniekiem - vismaz trijās vietās skatītājiem bija jābēg no savām sēdvietām, lai nebūtu jāsēž zem dušas…

Nelaime nenāca brēkdama. Cenšoties pārtraukt pretinieku uzbrukumu, Ivanovs neveiksmīgi pārmeta bumbu pāri Spolem, gūstot vēl vienus vārtus… Tomēr ar to mūsu komandas melnā svītra vēl nebija beigusies. Pēc tālsitiena slidīgā bumba no Spoles atlēca droši vien ne tā, kā mūsu vārtsargs gribētu, un pirmais pie tās bija žiglais Valdemarins - neizšķirts, smaga nopūta centrālajās tribīnēs, skaļas gaviles un dejas austrumu pusē.

Tomēr mūsu tribīņu puses pūlim līdz uzvaras vārtiem nebija jāgaida ilgi - tikai 2 minūtes. Liktens bija taisnīgs, jo slapjums sajauca galvu arī "AIK" vārtsargam Ērlundam, kurš bumbu no rokām izlaida visnepiemērotākajā brīdī un laikā, sākumā aizsargi neitralizēja Rubīna sitienu, bet pēc tam Tamošauska raidījums no vidējas distances sasniedza vārtu tīklu. Spēles izskaņā viesu treneris aktīvi mudināja savu komandu doties pēc trešā panākuma un vismaz divas labas izdevības zviedriem arī bija, taču mūsējo pašatdeve, stāvot klāt mazumiņam veiksmes, rezultātu nespēja mainīt.

Atbildes spēle notiks 30.augustā Stokholmā, bet līdz tam - 26.augustā - virslīgas čempionāta mačā Liepājā viesosies "Ventspils".

"Liepājas metalurga" galvenais treneris Benjamins Zelkēvičs:

- Domāju, ka mēs pareizi saplānojām spēli un izdevās sasniegt rezultātu. Pretinieks varbūt klases ziņā bija pārāks, taču mēs labi strādājām pretuzbrukumos. Mūsu aizsargiem, iespējams, pietrūka pieredzes. Esmu apmierināts gan ar rezultātu, gan ar spēlētāju pašatdevi.

"AIK" galvenais treneris Rikards Norlings:

- Spēle bija ļoti sarežģīta, jo lija spēcīgs lietus, kas mums varbūt traucēja parādīt saturīgāku sniegumu. Labi, ka otrajā puslaikā šādos apstākļos spējām iesist divus vārtus. Ideāli, protams, būtu, ja būtu guvuši vēl arī trešos, bet neizdevās.19. vieta Molas smiltīs
Miks Kuncītis

Grobiņnieks Lauris Freibergs Molā startējis Beļģijas atklātā čempionāta trešajā posmā motokrosā. Lai gan iepriekšējos mačos pasaules kausa izcīņā "MX1" klasē viņam bija izdevies sasniegt augstvērtīgus rezultātus, šoreiz Laurim nācās samierināties ar vietu otrā desmita beigās.Motosportists pastāstīja, ka Molas trasē jau braucis, tādēļ smilšu virpuļi smagajā trasē viņam neesot bijis nekas jauns. Sacīkstēs gan Freibergs startējis ar nelielu rezervi, jo jau šās nedēļas nogalē viņam Īrijā paredzēts kārtējais pārbaudījums pasaules čempionātā.

Pirmais brauciens grobiņniekam bijis neveiksmīgs - pēc starta mūsu motosportists ieņēmis vienu no pēdējām pozīcijām un īsti nav spējis ieskrieties līdz pat finišam. Vēl vairāk - vienā no apļiem viņš kritis, tādēļ likumsakarīgi par punktiem bijis grūti pacīnīties. Nākamajā piegājienā Freibergam jau sekmējies labāk, un, stabili veicot distanci, mūsējais aizsniedzies līdz 16.vietai. Savukārt izšķirošajā braucienā scenārijs zināmā mērā bijis līdzīgs pirmajam, kad neizdevās labs starta atspēriens un atkal kādā no apļiem Lauris saķērās ar vienu no saviem konkurentiem, tādējādi finišā 17.pozīcija un 19.vieta kopvērtējumā. 

Lauvas ieguvušas ievērojamu pastiprinājumu

Miks Kuncītis

Vakar pirmo pārbaudes spēli aizvadījuši "Liepājas lauvu" basketbolisti, kas Ventspils Olimpiskā centra sporta hallē ar 82:84 (17:16, 22:31, 27:19, 16:18) piekāpās Ukrainas klubam BC "Odesa". Kā atzina mūsu kluba direktors Edvīns Striks, sastāvs jau praktiski ir nokomplektēts un tie spēlētāji, kas piedalījās vakardienas spēlē, nākamajā sezonā pārstāvēs Liepāju.

Sarunā ar "Kurzemes Vārdu" Edvīns Striks pauda, ka līgumi jau esot parakstīti praktiski ar visiem spēlētājiem, kas bijuši kluba redzeslokā. Gaidāmajā sezonā lauvu spēku pastiprinās tādi spēlētāji kā Stīvs Ričs (Iepriekš spēlēja komandā "Barons/LMT"), Jevgēņijs Kosuškins ("Barons/LMT"), Renārs Zeltiņš ("Ventspils augstskola"), Salvis Mētra ("ASK/Rīga"), komandas rindās palikuši - Klāvs Ansons, Mareks Jurevičus, Vairis Pusaudzis, Artūrs Freimanis, Mārtiņš Kripševics, Māris Citskovskis un Jānis Graudiņš. Tāpat panākta vienošanās ar pērn okeāna viņā pusē spēlējušo liepājnieku Artūru Štālbergu, kā arī uz pārbaudes laiku klubā atrodas Uldis Rudzītis, kurš pagājušajā sezonā pārstāvēja Igaunijas vienību "Fausto". Vēl jāatzīmē, ka mūsu klubam pievienosies Edgars Rēķis, kurš pēc ceļgala operācijas sezonas sākumā vēl nevarēs spēlēt un, visdrīzāk, sastāvā iekļausies ne ātrāk kā oktobrī. Kā viena no galvenajām prioritātēm klubam "Liepājas lauvas" ir saglabājusies pašmāju basketbolistu iesaistīšana komandā - ar jau minētajiem spēlētājiem kopā trenēsies Mareks Meijers, Kristaps Frīdenbergs, Artis Ate un, iespējams, vēl kāds no amatieru līgā spēlējošajiem jauniešiem.

"Liepājas lauvu" vakardienas pretinieki Ventspilī jau bija aizvadījuši vienu spēli ar vietējo komandu, un šajā cīņā "Odesas" basketbolisti uzvarēja ar 100:73, taču ventspilnieki nespēlēja ne tuvu savā labākajā sastāvā. Liepājnieku galvenais treneris Armands Misus starta piecniekā laukumā sūtīja Jevgēņiju Kosuškinu, Stīvu Riču, Mareku Jureviču, Renāru Zeltiņu un Māri Citskovski, taču šajā mačā nevarēja piedalīties Ansons, kuram ir potītes savainojums. Cīņas pirmajā pusē abas vienības demonstrēja ātru spēli un sākumā vadībā atradās te viena, te otra komanda, tomēr puslaika izskaņā, veicot izrāvienu - 14:0, astoņu punktu pārsvaru ieguva ukraiņi - 47:39. Pirmssezonas pirmajai pārbaudes spēlei atbilstošu sniegumu abas komandas turpināja demonstrēt arī otrajā puslaikā, taču, lai arī mūsu basketbolistiem spraigajā mača galotnē bija izdevība izraut uzvaru, Mareks Jurevičus izšķirošo tālmetienu nerealizēja. Rezultatīvākais mūsu kluba rindās bija Citskovskis ar 13 gūtiem punktiem, bet Ričs un Mētra sameta pa 12 punktiem.

Nākamās pārbaudes spēles mūsu basketbolisti aizvadīs 31.augustā un 1.septembrī, kad sporta zālē "Celtnieks" spēkosies ar klubu "Barons/LMT".

Vēl jāatzīmē, ka ir kļuvis zināms SEB Baltijas Basketbola līgas kalendārs - pirmo spēli "Liepājas lauvas" aizvadīs 2.oktobrī izbraukumā, kad tiksies ar Ķēdaiņu "Nevežis" basketbolistiem. 

Metalurgiem izdodas revanšēties

Miks Kuncītis

Trešo Latvijas kausa izcīņas spēli hokejā aizvadījis SK "Liepājas metalurgs", kas izbraukumā revanšējās komandas "ASK/Ogre" hokejistiem par minimālo zaudējumu savā laukumā (1:2). Vakar liepājnieki svinēja uzvaru ar 4:2 (2:0, 1:0, 1:2).

"Liepājas metalurga" menedžeris Mihails Vasiļonoks pastāstīja, ka spēle aizritējusi līdzīgā cīņā un abām komandām esot bijušas vairākas labas vārtu gūšanas izdevības, tomēr šoreiz prasmīgāki to realizācijā bijuši liepājnieki un pirmā perioda otrajā pusē divas no tām izmantojuši. Turpretī ogrēniešu centienus iekarot mūsu cietoksni apturēja veiksmīgi spēlējošie metalurga aizsargi un, kā allaž, stabilu sniegumu demonstrējošais vārtsargs Dmitrijs Žabotinskis, kuru viesiem izdevās pārspēt tikai mača galotnē. Taču spēles pēdējās minūtēs liepājnieki atbildēja ar vēl vienu precīzu metienu un svinēja uzvaru visā cīņā ar 4:2. Ar precīziem metieniem mūsējo rindās izcēlās Darjus Lelens, Vladimirs Mamonovs, Darjus Pliskausks un komandas jaunieguvums Dmitrijs Krikaņenko

Nākamo spēli mūsu hokejisti aizvadīs rīt, kad savā laukumā sacentīsies ar komandu "Rīga/Sāga".

Vēl jāatzīmē, ka vakardienas Latvijas Hokeja federācijas valdes sēdē tika apstiprināta Latvijas atklātā čempionāta nākamās sezonas izspēles kārtība, kurā septiņas komandas aizvadīs septiņu apļu turnīru. Savukārt pēc regulārā čempionāta sešas spēcīgākās vienības iekļūs izslēgšanas turnīrā, divas labākās komandas automātiski iekļūs pusfinālā, bet pārējie četri klubi ceturtdaļfinālā noskaidros atlikušos pusfinālistus.