Kurzemes Vārds

13:26 Svētdiena, 31. maijs
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Tas notika Liepājā 17. augustā

1927.

Lai ātrāk spētu izņemt no apgrozības 500 rubļu banknotes un aizvietotu tās ar 10 latu zīmēm, Finanšu ministrija palielinājusi Valsts spiestuves darbinieku skaitu. 250000 latu vietā bija paredzēts nedēļā nodrukāt 400000 latu. Bet pēdējā laikā, šķiet, sakarā ar vasaras atvaļinājumiem, nedēļā tiek izgatavotas naudaszīmes tikai 125000 latu vērtībā. Valsts bankā uzkrājas daudz veco banknošu, kuras tā nespēj apmainīt. Vienīgi 5 latu banknošu, kuras mazāk pieprasa, bankā ir pietiekamā daudzumā.

1937.

Liepājas gaisa ostā pabeigts izbūvēt lidmašīnu pievedceļš uz angāru, tā ka lidmašīnas tagad var pienākt tieši pie angāra un no turienes arī atiet. Pasažieru skaits palielinās ar katru dienu. Pirms dažām dienām tika atzīmēts īpašs notikums - jaunās gaisa satiksmes līnijas Liepāja - Rīga tūkstošā pasažiera brauciens. Tā bija kāda dāma no Rīgas. Pēdējā laikā pasažieru lidmašīnas abos virzienos ir bez brīvām vietām, t.i., aizņemtas "visas septiņas vietas". Bieži gadās, ka braucēju ir vairāk, nekā lidmašīna spēj uzņemt. Šodien trīs personām bija jāatsaka. Vienu stundu pirms lidmašīnas atiešanas lidostā pieņem preces un bagāžu, kā arī pārdod biļetes. Šajā pašā laikā darbojas arī pasta palīgnodaļa, kas veic visus pasta pakalpojumus. Lidostas administrācija ar laikraksta starpniecību lūdz aizrādīt publikai, ka stingri aizliegts staigāt pa aerodromu. Noteikumu pārkāpējiem draud sods.

1947.

Vairākās Liepājas kokapstrādāšanas rūpniecības kombināta darbnīcās uzsākta skolas inventāra izgatavošana. Katrā darbnīcā izgatavos tikai vienu noteiktu produkcijas veidu. 2.galdnieku darbnīcā Jūras ielā 26 izgatavos skolas solus, 4.darbnīcā Bāreņu ielā 33/35 - tāfeles, 3.darbnīcā Strautu ielā 7 - katedras. Līdz mācību gada sākumam paredzēts izgatavot 220 skolas solu, 10 tāfeles, 8 katedras, kā arī 23 logus un 10 durvis remonta vajadzībām. Kokapstrādāšanas rūpniecības kombināta šefības skolai - Kalētu nepilnajai vidusskolai izgatavos arī karšu statīvus un citu sīkāku inventāru.