Kurzemes Vārds

13:57 Ceturtdiena, 28. maijs
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Nūjošana kļūst populāra

Kristīne Pastore

Vairs nav nekāds brīnums, ja, ejot pa pludmali, Jūrmalas parku vai kādu citu vietu, ieraugām ātrā solī staigājam cilvēkus ar nūjām, kas līdzīgas tām, kādas ir slēpēm. Nūjošana, pateicoties Liepājas domes Sporta pārvaldes šovasar rīkotajiem "Sportland aktīvajiem vakariem", kļūst aizvien populārāka arī pie mums.

Aktīvos sporta vakarus, kuros aicināja piedalīties ikvienu sportot gribošu liepājnieku, šovasar rīkoja jau otro gadu. Ikviens interesents varēja doties uz Jūrmalas parku, kur pie bērnu rotaļu laukuma gaidīja treneri un aicināja piedalīties nūjošanas, lēnās skriešanas vai aerobikas nodarbībās. Sporta pārvaldes vadītāja vietniece Evija Mūrniece sacīja, ka atsaucība bijusi necerēti liela. Īpaši daudz bijis pensijas vecuma cilvēku.

Jau no pašas pirmās reizes ļoti daudz dalībnieku ieinteresējās tieši par nūjošanu, kas ir sportiskas pastaigas ar speciāli veidotām atbalsta nūjām. Šādas pastaigas uzlabo asinsriti un līdz ar to arī sirds darbību.

Īpaši dedzīgi nūjošanai pievērsās Liepājas Diabēta biedrības dalībnieki. "Viņu uz pirmo nodarbību ieradās ap 50 cilvēku, un, kad aktīvās atpūtas un sporta pasākumu organizēšanas firmas "Pūķis" speciālisti apmācīja šīs nodarbības specifikā, jau pēc otrās nodarbības sadarbībā ar sporta preču veikalu "Inta" iegādājās paši savu nūjošanas inventāru," pastāstīja E.Mūrniece. "Un tagad viņi arī savā kompānijā vakaros dodas nūjot pa parku un pludmali."

Aizvakar notika pēdējā aktīvo sporta vakaru nodarbība, kuras laikā varēja loterijā laimēt dažādās balvas. Jau tagad ir skaidrs, ka nākamvasar šie vakari tiks turpināti, ir pārliecināta E.Mūrniece. Visticamāk, ka piedāvās vēl kādus citus sporta veidus, bet nūjošana un skriešana noteikti palikšot.