Kurzemes Vārds

18:23 Trešdiena, 2. decembris
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Jaunumi

Sākusies skolu apskate
Daina Meistere

Vakar sākās skolu pieņemšana. Komisija, kuru vada Izglītības pārvaldes vadītāja Ludmila Molčanova un kurā ietilpst Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta, Sabiedrības veselības aģentūras, Pārtikas un veterinārā dienesta speciālisti, izglītības pārvaldes darbinieki un LIZDA Liepājas padomes priekšsēdētāja Irēna Opšteine, skolu apskati sāka 3.pamatskolā. Vakar komisija vēl apmeklēja Karostas pamatskolu, Internātpamatskolu, 11.vidusskolu un Vakara un maiņu vidusskolu. Komisijas mērķis ir pārliecināties par mācību iestāžu gatavību uzņemt skolēnus un uzsākt mācību procesu. Pirmās dienas iespaidi bija pozitīvi un parādīja, ka mācību iestādes nopietni domā, kādā vidē bērni uzsāks kārtējo skolas gadu. Pieņemšana turpinās.

"Stormex" vieno mūsu un lietuviešu karavīrus

No 18. līdz 24. augustam Latvijas teritoriālajos ūdeņos notiks Latvijas un Lietuvas Jūras spēku mācības "Stormex 07", informēja Jūras spēku štāba preses un informācijas virsniece Iveta Kraule. Mācībās, kuru mērķis ir trenēt kuģu personālsastāvu jūrniecības un taktisko elementu izpildei, kuģim darbojoties individuāli un kuģu grupā, piedalīsies Latvijas Jūras spēku Patruļkuģu eskadras patruļkuģi "Zibens", "Lode", "Linga" un hidrogrāfijas kuģis "Varonis". Lietuvas Jūras spēkus pārstāvēs patruļkuģis "Selis".

Diskusija par uzņēmējdarbības attīstību

Lai atbildētu uz jautājumiem, kas saistīti ar uzņēmējdarbības attīstību, Hipotēku banka gan uzņēmējus, gan arī citu profesiju pārstāvjus un ikvienu interesentu aicina uz diskusiju "Kā veicināt mazās un vidējās uzņēmējdarbības attīstību Kurzemes reģionā?". Tā notiks otrdien, 21.augustā, pulksten 14 viesnīcas "Libava" konferenču zālē. Uz jautājumiem atbildēs bankas speciālisti, kā arī tos varēs uzdot bankas valdes priekšsēdētājam Inesim Feiferim un Liepājas domes priekšsēdētājam Uldim Seskam.

Piedāvā sociālo aprūpi visu diennakti

Jau 10 gadu Liepājas Reģionālajā slimnīcā darbojas Īslaicīgās sociālās aprūpes nodaļa, kurā pacientu uzturēšanos finansē Liepājas domes Sociālais dienests. Turpmāk nodaļā būs pieejams jauns pakalpojums - profesionāla diennakts aprūpe. To piedāvās gan Liepājas, gan arī rajona iedzīvotājiem, taču tas būs maksas pakalpojums. Tas palīdzēs piederīgajiem uz laiku atrisināt situāciju ģimenē, kad nepieciešama palīdzība, aprūpējot cienījama vecuma vai smagi slimu cilvēku. Sīkāku informāciju par jauno pakalpojumu var saņemt Īslaicīgās sociālās aprūpes nodaļā slimnīcā 10.stāvā vai pa tālruni 3403219.

Palīdzēs mazināt mediķu spriedzi

Zinot, cik spriedzes un stresa pilna ir mediķu ikdiena, Liepājas Reģionālās slimnīcas darbiniekiem tiek piedāvāta iespēja piedalīties psihoterapeitiskajā grupā. Tās mērķis būs palīdzēt veselības aprūpē strādājošajiem tikt galā ar spriedzi un diskomfortu, kas var rasties darbā - gan saskarsmē ar pacientiem, gan sadarbībā ar kolēģiem. Grupas darbu vadīs psihoterapeite Ilva Mežmača. Nodarbības notiks reizi nedēļā un pirmās trīs būs bez maksas, kuru laikā dalībnieki varēs iepazīties ar grupas nodarbību norises procesu. Interesentus 4.septembrī pulksten 14 gaidīs slimnīcas konferenču zālē.

Nav karstā ūdens

Jau vairākas dienas liela daļa Dienvidrietumu mikrorajona iedzīvotāju nesaņem karsto ūdeni. Redzams, ka tramvaja sliežu tuvumā tiek veikta iespaidīga izmēra cauruļu nomaiņa. SIA "Vecliepāja" avārijas dienests apstiprināja, ka profilakses remontdarbus veic SIA "Liepājas enerģija", un iedzīvotājiem neērtības, ko sagādā dzīvošana bez karstā ūdens, būs jāpacieš līdz 29.augustam.

Bet mūsu pagalmā

Labiekārtot pagalmu starp Dzērves ielas 21. un 23. māju, bet it īpaši bērnu rotaļu laukumu, vēl pavasarī sāka paši iedzīvotāji. Tagad šos darbus pabeigusi namu pārvalde "Vecliepāja". Papildus ierīkots karuselis un smilšu kaste. Uz veikuma atklāšanu un darbu pieņemšanu ieradās šā apsaimniekošanas uzņēmuma pārstāvji ar valdes locekli Normundu Niedolu priekšgalā. Tagad jāatved tikai grants spēļu laukuma segumam. Tiekoties ar iedzīvotājiem, namu pārvaldes pārstāvji izteicās, ka arī tagad varot lepoties ar teritorijas estētisko noformējumu.

Aicina izstrādāt fonda logo

Līdz 30.augustam Liepājas Reģionālās slimnīcas atbalsta fonds sadarbībā ar Liepājas Jaunatnes centru organizē konkursu, kurā aicina jauniešus uzzīmēt fonda logotipu. Konkursā var piedalīties jebkurš jaunietis. Logotipā būtu ieteicams izmantot sarkano un zaļo krāsu. Zīmējumam jābūt saistītam ar slimnīcas tematiku. Čaklākajiem jauniešiem būs arī balvas. Darbus var iesniegt Liepājas Jaunatnes centrā, kas atrodas Latviešu biedrības namā, 3.stāvā, vai sūtīt elektroniski uz e-pasta adresi [email protected]. Jāatgādina, ka slimnīcas atbalsta fondu nodibināja 25.aprīlī. Tā mērķis ir atbalstīt Liepājas reģiona iedzīvotāju veselības uzlabošanu kopumā: veicināt reģiona medicīniskās palīdzības un veselības aprūpes kvalitātes attīstību, slimību profilaksi un rehabilitāciju, atbalstīt Liepājas reģiona iedzīvotāju, arī cilvēku ar īpašām vajadzībām un maznodrošināto veselības aprūpes uzlabošanu, kā arī veicināt bērnu un jauniešu izglītošanu neatliekamās medicīniskās palīdzības sniegšanā, veselīga dzīvesveida izvēlē un rosināt jauniešus izvēlēties ar medicīnu saistītas profesijas, kā arī atbalstīt veselības aprūpes nozares darbinieku - ārstniecības personāla, administrācijas darbinieku, tehnisko darbinieku un brīvprātīgo - apmācības un tālāko izglītību un veikt citus darbus.