Kurzemes Vārds

01:34 Pirmdiena, 25. maijs
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Skatiens

Dzīve kā tāda
Līvija Leine

Lai arī tā zobenzivs, kas netīši iekļuva mūsu jūrā, nebija nekāda dižā, tikai desmitā tiesa no vidēji pasaulē pieņemtā standarta, un lai arī tā mums nespēja uzskatāmi parādīt, ka prot peldēt ar ātrumu, kas pārsniedz uz Latvijas autoceļiem atļauto, jo spēkus bija līdz finišam iztērējusi, vai nu mūsu reņģēm pakaļ dzīdamās, vai kādu vietējā fosfora kumosu izgaršodama, tomēr mums tas bija notikums. Tagad tās tēlu visā godībā redzēsim Dabas muzejā. Tā sakot, atmiņai. Lai neizgaistu no tās, kā nupat piedzīvotās patiesi vasarīgās vasaras dienas, līdzko ar īsti aukstiem rudens vējiem saskriesimies.

Kas paliek mums - šodienai?

Dzīve kā tāda.

Ar draudiem, ka drīz, pavisam drīz par maizīti maksāsim daudz vairāk nekā līdz šim. Un, kā pa radio dzirdēja stāstām kādu zemniecības pārstāvi, tā kā bez labības nevar ne lopiņu, ne vistiņu izaudzināt, arī par tiem produktiem, ko no lopiņiem un vistiņām un citām lauku fermu radībiņām gatavo, maksāsim dārgāk. Kāds cits gudrinieks, sākdams sarunu ar vienu no kādas opozīcijas partijas pārstāvjiem, uzreiz pieteica, ka opozīcija vienmēr visu labāk zinot, kā jādara, lai valstī viss būtu labi un jauki. Lai apmierināti būtu gan darbaļaudis, gan pensionāri, gan bērni un lai nevienam, nevienam vairs no valsts prom nebūtu jābrauc. Un lai tā jau pašķidro latvisko vidi Latvijas valstī nebūtu vēl vairāk jāatšķaida ar cittautu iebraucējiem un nevajadzētu uztraukties, kādā valodā šajā zemītē runās mūsu mazmazbērni. Bet, redz, valdības vadītājs Aigars Kalvītis intervijā Latvijas Neatkarīgās televīzijas raidījumam norāda, ka opozīcijā esošā partija "Jaunais laiks" tomēr nepiedāvā praktiskas idejas: "Ja viņi ir opozīcijā un viņiem ir kādas labākas domas, kā vienu vai otru problēmu risināt, tad jānāk publiski un jāsaka, ka mēs darītu tā. Bet mēs no viņiem nedzirdam neko praktiski, viņi nepiedāvā neko."

Te gan prātā nāk kāda Saeimas sēdes translācija, kas šķita kā tipiska sirreālisma luga: tikko opozīcija izsaka kādu priekšlikumu, tā tas tiek noraidīts, pat neiedziļinoties, kāpēc. Un nesenējās Valsts prezidenta vēlēšanas taču arī parādīja tikai vienu: "Ja došu tev, nebūs man." Turklāt Ministru prezidents uzskata, ka pašlaik Latvijā var nopelnīt tikpat, cik Īrijā, tādēļ nav nepieciešams pamest valsti peļņas nolūkos. Savukārt naudas līdzekļi, kas jātērē par pārtiku un dzīvesvietu, Latvijā nemaz neesot tik lieli. Diemžēl, pēc aptuveniem datiem, uz ārzemēm strādāt jau devušies 86000 Latvijas iedzīvotāju. Bet piektdaļa mūsu cilvēku aptaujās atzinuši, ka plāno doties darbā uz ārzemēm. Savukārt Latvijas Pirmās partijas līderis Ainārs Šlesers, sapinies pasta, dārgo tiltu un bedraino ceļu problēmās, apgalvo, ka "Jaunais laiks" piedāvājis gāzt Kalvīša valdību.

Vai tiešām rudens sola ne tikai dzestrumu? Vai varbūt mūsu mazās valstiņas ūdeņus grasās paduļķot kāda paprāvāka svešzemju zivs? Dzīvosim - redzēsim. Šī ir mūsu valsts un mūsu dzīve. Bet nākamās vēlēšanas tik tālu, tālu...