Kurzemes Vārds

06:02 Trešdiena, 8. aprīlis
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Aktuāls viedoklis

Bērns stiprina pieredzējušos mūziķus

Andris Eniņš,
pedagogs, komponists

Piektdien koncertdārzā "Pūt, vējiņi!" notika festivāls "Roc n roll visām paaudzēm". Manuprāt, ir ļoti labi, ka notiek šādi sarīkojumi, jo pasākumu par daudz nevar būt nekad. Vienbrīd šķita, ka bez populārās mūzikas sarīkojumiem citādāki mūsu pilsētā nenotiek, bet pēdējos gados situācija ir mainījusies. Uzskatu, ka ir nepieciešami dažāda veida sarīkojumi, ne tikai ālēšanās. Manuprāt, tagad Liepāja var lepoties ar ļoti daudziem interesantiem mūzikas pasākumiem. Man personīgi patiktu, ja kāds uzņemtos noorganizēt a capella koncertus, kristīgās mūzikas festivālu, lai šī mūzika skanētu ne tikai baznīcās. Ļoti skaisti ir ērģeļmūzikas festivāli.

Pēc manām domām, būtu vēl labāk, ja masu sarīkojumi būtu papildināti ar vēl kādām blakus aktivitātēm, piemēram, koku stādīšanu, atrakcijām bērniem. Runājot par bērniem, uzskatu, ka ir ļoti labi, ka viņi tiek iesaistīti festivālos, jo tādējādi uzzina vairāk par dažādiem mūzikas stiliem, ne tikai rokmūziku. Protams, ja viņu iesaistīšana nav savtīgos nolūkos, piemēram, lai festivālam piesaistītu pēc iespējas vairāk apmeklētāju, arī viņu vecākus.

No savas pieredzes varu teikt, ka kontakts ar bērniem stiprina arī lielos, jo viņi nāk ar savu patiesumu, enerģiju, ko nodod tālāk. Ar saviem jautājumiem bērns liek pasmaidīt, sagādā jaukus brīžus.

Es neesmu kritiķis, kas varētu izvērtēt festivālus, bet varu atgādināt veco patiesību: "Nekļūdās tas, kas neko nedara." Ja cilvēks, sarīkojumu organizētājs, darīs visu pēc labākās sirdsapziņas, būs pilnībā sevi atdevis mūzikai, sarīkojums nevar neizdoties.