Kurzemes Vārds

01:42 Sestdiena, 30. maijs
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Tas notika Liepājā 21. augustā

1927.

Tiek ziņots, ka iepriekšējā gadā Latvijas bankas nodaļas guvušas tīru peļņu: Liepājā - 638000 latu, Jelgavā - 475000, Ventspilī - 295000 un Kuldīgā - 28000 latu.

Katrīna Jaunveite Hiršhorna pārtikas veikalā, Aleksandra ielā 1, nopirkusi puskilogramu cukura. Tas izrādās pilnīgi nelietojams ar ļoti nelāgu piegaršu. Uzsākta izmeklēšana.

1937.

3.iecirkņa miertiesnesis iztiesājis interesantu prāvu, kura liecina par to, ka arī Liepājā vēl dzīvo māņticīgi un viegli piemānāmi cilvēki. Cietusī ir Dorupes ielā 15 dzīvojošā Emīlija Dārza. Viņa iesniegusi sūdzību pret Minnu un Ernestu Grīnbergiem no Rolava ielas 44, jo viņi Dārzai izkrāpuši ap 500 latu. Minna viņai iegalvojusi, ka pazīstot Rīgā kādu astrologu Ralfu Bethoru, no kura varot dabūt horoskopu un laimīgo dienu sarakstu. Par saviem "pakalpojumiem" izkrāpusi 472 latus, 60 latus vekseļos, 2 laulības gredzenus un mēteļa audumu 76 latu vērtībā. Saprotot, ka tiek krāpta, Dārza pati devusies uz Rīgu un noskaidrojusi, ka Bethors tādu Grīnbergu nemaz nepazīst. Tiesa, izskatot apsūdzību, piespriež Minnai Grīnbergai 3 mēnešus cietumā, viņas vīru attaisno. Tiesā ieradies arī Ralfs Bethors. Viņš ir cienīga izskata pavecāks kungs ar bārdu. Viņam ir vairāki vārdi: Kārlis Līcītis, Bethors, Čunčiņš.

Neraugoties uz laikrakstā publicēto aizrādījumu, ka "privātai publikai stingri aizliegts staigāt pa Liepājas aerodroma teritoriju", tomēr ir personas, kuras to dara, tā sagādādamas nepatikšanas sev un neērtības lidostas darbā. 1.iecirkņa policija sastādījusi jau daudzus protokolus.

1947.

Liepājā viesojas Ļeņingradas Drāmas teātra Valsts teātra institūta kolektīvs, sniedzot četras viesizrādes - amerikāņu dramaturgu Houa un Džuso lugu "Dziļās saknes" un padomju rakstnieka Škvarkina komēdiju "Cits bērns". Lugas iestudējuši profesori O.Alšics un N.Serebrjakovs. Ansamblis Liepājā ieradies 17 cilvēku sastāvā. Izrādes notiek klubā Uzvaras laukumā un Dzelzceļnieku klubā.