Kurzemes Vārds

06:32 Trešdiena, 30. septembris
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Es domāju tā

21.augusts manā dzīvē

Latvijas vēsturē tā ir diena, kad pirms 16 gadiem pulksten 13 un 8 minūtēs toreizējā Augstākā Padome pieņēma likumu, kas pasludināja Latvijas neatkarību de jure. "Kurzemes Vārds" jautāja liepājniekiem, vai šis datums viņu dzīvē ko nozīmē.

Valija Dolotova, pensionāre:
- Neko daudz neatceros. Jā, šajās dienās Maskavā notika pučs, un mēs nezinājām, kas būs tālāk. Bet pa šiem gadiem ir bijis tik daudz notikumu, ka atmiņas par šo dienu šķiet pavisam tālas. Turklāt es pateikšu, ka nekas labs no tā visa nav sanācis. Katrā ziņā pensionāriem nav par ko priecāties, lai gan mēs ļoti cerējām, ka dzīve būs labāka.

Lidija Bruže, saņem minimālo pensiju:
- Es atceros diezgan miglaini, kas tolaik notika, bet sajūta bija brīnišķīga - cerība, ka būsim brīvi un neatkarīgi. Taču šis priekš ir noplacis, jo cilvēkiem bija sapņi, mērķi un ilūzijas, bet nekas no tā nav īstenojies. Pašlaik vieni ir miljonāri, bet lielākā daļa slīkst nabadzībā.

Raivis Andersons, dien armijā:
- Tolaik mācījos pamatskolā un neko daudz neatceros. Skolā vēl mācīja Padomju Savienības vēsturi, un par jaunajiem notikumiem skolotāji tajās dienās daudz nerunāja. Tagad es saprotu - tas bija tāpēc, ka vēl neviens nezināja, kā attīstīsies notikumi.

Maija Balevica, strādā ārzemēs:
- Ja man nosauc šo datumu, es uzreiz neaptveru, kas todien notika, bet, ja man atgādina, ka tās ir puča dienas, es atceros gan. Tolaik strādāju inkubatorā, un mēs visi bijām panikā, jo nezinājām, kas notiks. Turklāt informācija bija visai skopa. Man šķiet, ka cilvēki tomēr no neatkarīgās Latvijas gaidīja daudz vairāk, nekā ir izdevies, tomēr, manuprāt, uz labo pusi iet.

Gatis Kleinšmits, pļauj zāli:
- Man bija pieci gadi, kad tas viss notika, un pats es neko neatceros. Zinu tikai tik daudz, cik par šo laiku mācīja vēsturē. Man šī diena ar svētkiem nesaistās, es būtu priecīgāks, ja tā būtu brīvdiena un nebūtu jāiet darbā.