Kurzemes Vārds

23:03 Pirmdiena, 9. decembris
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu (abonementa cena 1 dienai – EUR 0,50, 30 dienām – EUR 6,83).
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kā kļūt par reģistrētu lietotāju? VIDEOPAMĀCĪBA

Aizmirsusies parole?

Sports

Basketbolistes gatavojas jaunajai sezonai
Miks Kuncītis

Gatavošanos jaunajai sezonai turpina SK "Liepājas metalurgs" basketbolistes, kas tradicionāli augusta vidū aizvadīja treniņnometni Kapsēdē, bet tagad trenējas tepat Liepājā.

"Liepājas metalurga" trenere Līvija Alpe–Lūka pastāstīja, ka Kapsēdē mūsu meitenes trenējušās desmit dienas un pa šo laiku esot paveikts ievērojams darba apjoms. "Treniņnometnē piedalījās praktiski visas sastāvā esošās basketbolistes, izņemot Viktoriju Nazarovu, kura nevarēja ierasties darba dēļ, kā arī Ilzi Dukāti, kas savainojusi muguru," teica Alpe–Lūka. Jāatzīmē, ka mūsu komandā turpmāk vairs nespēlēs Ieva Malkevica – viņa pēc vidusskolas beigšanas iestājusies Latvijas Universitātē un plāno pārcelties uz Rīgu. Pēc sezonas pārtraukuma atsākt spēlēt basketbolu izlēmusi viena no visvairāk pieredzējušajām spēlētājām Kristīne Dekovica, kura jau trenējas kopā ar komandu. Liepājnieču trenere Alpe–Lūka iecerējusi jaunajā sezonā iesaistīt arī vismaz divas jaunas spēlētājas no basketbola skolas – viena no tām būs Daiga Līne, bet otra, iespējams, Elīza Kalēja. Tagad mūsu basketbolistes turpina trenēties Liepājā, bet septembra sākumā aizvadīs pirmo pārbaudes turnīru Šauļos. Savukārt no 21. līdz 23.septembrim sporta zālē "Celtnieks" notiks nu jau tradicionālais turnīrs – ""Liepājas metalurga" kausa izcīņa", taču pagaidām vēl nav zināms, kādas komandas tajā startēs. Lai arī līdz šim par nākamās sezonas mērķiem nav spriests, mūsu basketbolistes ar maksimālu pašatdevi gatavojas jaunajai Latvijas Sieviešu basketbola līgas sezonai un, pēc Alpes–Lūkas teiktā, meitenes esot noskaņotas kaujinieciski.


Jevgēņijs Kecs – uz Astrahaņu
Ints Grasis

Pabijis Kostromā, "Liepājas metalurga" futbolists Jevgēņijs Kecs devies parādīt sevi uz Astrahaņu, kur bāzējas Krievijas otrās līgas dienvidu zonas komanda "Sudostroiteļ".

"Liepājas metalurga" sporta direktors Jurijs Andrejevs "Kurzemes Vārdam" pastāstīja, ka Kostromā īsā laikā Kecs uz pārējo futbolistu fona neesot izcēlies. Kostromas "Spartak" pašlaik cīnās otrās līgas rietumu zonas pirmajā trijniekā un ir ieinteresēts pastiprināties, tomēr Krievijas komandas treneris sacījis, ka Kecs neesot parādījis, ka ir labāks par tiem futbolistiem, kas jau ir viņa rīcībā.

Daudzu aģentu redzeslokā ir arī mūsu uzbrucējs Ģirts Karlsons, daļa no viņiem speciāli ieradīsies arī uz Latvijas un Moldovas valstsvienību maču, kas notiks šodien "Skonto" stadionā. Tomēr Ģirtu ar metalurgiem vēl saista līgums līdz sezonas beigām, tādēļ viņa kārotājiem būs jāšķiras no kompensācijas summas – neviens klubs mūsu lidojošo Karlsonu lēti nedabūs.


Dāvis Līvs gatavojas čempionātam
Miks Kuncītis

Pagājušās nedēļas nogalē Ventspils rajona "Popes apļa" trasē norisinājās jau desmitās "Ventbunkera" balvas izcīņas sacensības motokrosā, kurās septīto vietu jauniešu ieskaitē ieguva liepājnieks Dāvis Līvs.

Liepājas jaunais motosportists pastāstīja, ka šaurajā, līkumiem bagātajā trasē viņam veicies itin labi, ņemot vērā to, ka vienā no braucieniem Dāvis bijis spiests izstāties tehniska defekta dēļ. Tā kā uz šīm sacīkstēm dalībnieku skaits nav bijis liels, "MX1" un "MX2" klases sportisti braucienus aizvadījuši kopā. Pirmajā braucienā liepājniekam jau uzreiz pēc starta izdevies iekārtoties starp līderiem, un, lai arī līdzās viņam atradušies vairāki pieredzējuši sportisti, finišu Līvs sasniedzis piektais, bet jauniešu konkurencē viņš zaudējis tikai somam Tomijam Makinenam. Diemžēl cerības uz goda pjedestālu liepājniekam izdzisušas otrajā braucienā, kad vienā no apļiem Dāvim nosvilis sajūgs un turpināt sacīkstes vairs nebija iespējams. Līdz pēdējam braucienam gan Līvam izdevies tikt galā ar tehniskajām ķibelēm, un mūsējais trasē bija patiešām ātrs, taču ar otro vietu nepietika, lai saglabātu vietu trijniekā, Līvs jauniešu kopvērtējumā ieņēma septīto vietu.

Jau šās nedēļas nogalē notiks Latvijas čempionāts motokrosā un, visdrīzāk, šajās sacensībās izšķirsies, kurš nāciju kausa izcīņā Latviju pārstāvēs "MX1" un kurš – "MX2" klasē. Jau tagad ir skaidrs – lai iegūtu pēc iespējas vairāk punktu, "MX3" klasē septembra vidū ASV notiekošajā nāciju kausa izcīņā startēs Lauris Freibergs, bet "MX1" un "MX2" klasēs brauks Ivo Šteinbergs un Dāvis Līvs.


Jubilejas kauss Liepājā nepaliek
Miks Kuncītis

Četras dienas Liepājas ledushallē norisinājās starptautiskais hokeja turnīrs 1991.gadā dzimušajiem zēniem – ""Liepājas metalurga" jubilejas kauss". Par kausa ieguvējiem kļuva SK "Rīga 91", kas turnīra finālā pēcspēles soda metienos uzvarēja "Liepājas metalurgu 91" – 3:2.

Turnīrā startēja četras komandas – SK "Liepājas metalurgs", SK "Rīga 91", "Dinamo" (Minska) un HS "Rīga 2".

Kā allaž, vispirms komandas aizvadīja viena apļa turnīru, sacenšoties katra ar katru. SK "Liepājas metalurgs" turnīru Vladimira Kupļinova vadībā uzsāka vairāk nekā pārliecinoši un savu skatītāju priekšā uzvarēja visās spēlēs – ar 6:0 tika sagrauta HS "Rīga 2", pēc tam dramatiskā cīņā mūsējie ar 5:4 uzveica arī "Rīgas 91" hokejistus, bet Minskas "Dinamo" komanda liepājniekiem piekāpās ar 10:1.

Turnīra pēdējā dienā mazajā finālā Minskas "Dinamo" sacentās ar HS "Rīga 2", lai arī baltkrievi pirmie atklāja rezultātu un pat ieguva divu vārtu pārsvaru, tomēr rīdzinieki izrādījās sīkstāki un mača galotnē prata izraut uzvaru ar 6:5. Ne mazāk spraigs izvērtās fināls un līdzīgi kā pirmajā tikšanās reizē ar SK "Rīga 91" vadības grožus praktiski visas spēles garumā turēja liepājnieki, tiesa, šoreiz pamatlaikā uzvarētāju neizdevās noskaidrot – 2:2. Kausa ieguvēju nācās noteikt pēcspēles metienu sērijā – tajā prasmīgāki un varbūt arī veiksmīgāki izrādījās rīdzinieki – 3:2. Kā parasti šādos turnīros tika apbalvoti arī labākie spēlētāji, trīs no piecām balvām saņēma "Liepājas metalurga" hokejisti – par turnīra labāko aizsargu atzina Ēriku Ševčenko, Bruno Zabis izpelnījās labākā uzbrucēja balvu, bet par vērtīgāko spēlētāju kļuva Nils Semjonovs.

Nākamnedēļ no 27. līdz 31.augustam ledushallē norisināsies vēl viens starptautisks turnīrs hokejā, kurā spēkiem mērosies zēni vecumā līdz 14 gadiem. Vēl jāatzīmē, ka "Liepājas metalurga" jubilejas kausa izcīņa notiks arī mazajiem futbolistiem, kas spēkošanos par kausu sāks 23.augustā un spēles tiks aizvadītas stadionā "Olimpija".