Kurzemes Vārds

18:22 Trešdiena, 3. jūnijs
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Tas notika Liepājā 29. augustā

1927.
Pēcpusdienā aiz dzelzceļa tilta ostā iekrīt kāds piedzēries vīrietis. Viņš sāk saukt pēc palīdzības. To izdzird stagaru zvejnieki. Ar tīklu slīkstošo pievelk pie krasta un tad, izvelkot malā, izglābj potenciālo slīkoni. "Nabadziņš" stipri sarijies ūdeni un apdullis no izbīļa. Ormanī viņu aizved mājās pie sievas.

Bārenbuša kapsētā kapu kopēja Katrīna Meže pieķerta, plūcot ziedus no svešām kapu kopiņām. Viņu noķer kapu sargs. Miertiesnesis soda zagli ar trim dienām arestā.

1937.
Paziņojums: "Personām, kuras vēlas turēt zeļļu pārbaudījumus: namdaru, mūrnieku, miesnieku, frizieru, kalēju, atslēdznieku, kurpnieku, virsutaisītāju, elektromontieru un skursteņslaucītāju amatos, lai iegūtu Latvijas Amatniecības kameras zeļļa amata diplomu, jāiesniedz lūgumi Liepājas Amatnieku biedrības valdei līdz 15.septembrim. Lūgums iesniedzams uz šim nolūkam paredzētās veidlapas, kādas saņemamas biedrībā." Amata zeļļu pārbaudē var pieteikties amatu mācekļi, kas mācījušies pie meistara Latvijas Amatniecības kameras noteikto mācību laiku; personas, kuras, ieskaitot mācību laiku, savā amatā nostrādājušas vismaz 4 gadus; personas, kas beigušas arodskolu un savā amatā nostrādājušas vismaz 2 gadus.

Zemnieku ielā uz Latvijas Kredītbankas Liepājas nodaļas zemes gadiem ilgi rēgojas nodegušo "Berend & Co" dzirnavu skurstenis. Tajā iebūvēti 25000 ķieģeļu. Lai iegūtu vēl lietojamos ķieģeļus un notīrītu laukumu, Kredītbanka nolēmusi 35 metrus augsto skursteni nojaukt. Darbi uzsākti inženiera Šota vadībā. Lai to veiktu, skursteņa vienā malā pakāpeniski izkalts caurums. Vakarnakt skurstenis ar lielu troksni sagāzās. Ap 75 procentu ķieģeļu ir "gluži veseli un pilnīgi lietojami".

1947.
Iebraucamajā sētā, Kuršu laukumā 4, kara laikā zirgu staļļi gandrīz pilnīgi iznīcināti. Tuvojoties ziemai, tas ievērojami apgrūtinātu zemniekus. Tādēļ nolemts nekavējoties uzsākt staļļu atjaunošanu, lai iespējami ātrāk pabeigtu visus darbus.