Kurzemes Vārds

20:23 Trešdiena, 3. jūnijs
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Pirmā sleja

Ceturtā soļa jubileja

Pēc mēneša "Kurzemes Vārdam" būs apaļa jubileja – 5000.numurs, kopš pilsētas laikraksts 1990.gada pavasarī atjaunoja kādreizējo nosaukumu. Taču viena jubileja "Kurzemes Vārdam" jau ir šajās dienās – pirms 10 gadiem augusta beigās tas no Liepājas pilsētas laikraksta pārtapa par laikrakstu Liepājas pilsētai un novadam.

Atjaunojot vēsturisko nosaukumu, redakcija par mērķi izvirzīja tuvināt laikrakstu tam, kāds tas bija 30.gados, kad "Kurzemes Vārdu" uzskatīja gan par vienu no Liepājas simboliem, gan apjoma, iznākšanas biežuma, informācijas piesātinātības, operativitātes ziņā par līdzvērtīgu Rīgā iznākošajām avīzēm. Un pēc savas spiestuves iekārtošanas, iznākšanas sešas reizes nedēļā, apjoma trīskāršošanas ceturtais solis laikraksta attīstībā bija "Kurzemes Vārda" atgriešanās pēc vairāk nekā pusgadsimta visam novadam paredzēta izdevuma statusā.

Iespējams, redakcija agrāk vai vēlāk būtu spērusi šo soli, taču to paātrināja lasītāji. Konkrēti –"Kurzemes Vārda" abonentu piektā daļa, kura dzīvoja Liepājas rajona teritorijā un mudināja vairāk rakstīt par norisēm rajona pilsētās un pagastos.

Kaut gan Liepājas pilsētai un rajonam tolaik jau bija daudz kas kopējs – gan daža laba iestāde, gan tas, ka arvien vairāk rajona ļaudis brauca uz Liepāju strādāt, bet liepājnieki arvien biežāk laiku pavadīja savos lauku īpašumos, šāda laikraksta ģeogrāfijas paplašināšana bija zināms risks. Jo "Kurzemes Vārda" apjoms vēl nebija tik liels, lai vienādi apmierinātu gan liepājnieku, gan rajona ļaužu intereses, un tas draudēja ar to, ka jaunus lasītājus rajonā var neiegūt, bet liepājnieku piekrišanu zaudēt.

Taču risks attaisnojās. Un ne tikai tāpēc, ka ieguvām jaunus abonentus un galvenokārt uz grobiņnieku, nīcenieku, rucavnieku, durbenieku, pāvilostnieku rēķina abonentu skaits krasi palielinājās. Galvenais bija tas, ka jaunais lasītāju kontingents un tātad nepieciešamība publikāciju tēmu loku paplašināt lika paātrināt laikraksta "Kurzemes Vārda" tālāko attīstību – palielināt apjomu, censties uzlabot piegādi, daļu sludinājumu pieņemt pa telefonu un bez maksas, un tā tālāk. Un ieguvēji bija kā liepājnieki, tā rajona ļaudis.

Andžils Remess