Kurzemes Vārds

13:58 Sestdiena, 30. maijs
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Lielai draudzei – lieli darbi

Līvija Leine

Kopš vasaras sākuma ikvienam liepājniekam un pilsētas viesim ir unikāla iespēja pilsētu aplūkot no Svētās Annas baznīcas torņa. Uz to ved sakārtotas kāpnes, sakopts arī skatu laukums.

Tas ir viens no darbiem, kas pēdējā laikā paveikts, baznīcu sagodājot. Pagājušā gada vasarā tika izremontēta pati baznīca un sakārtots altāris. Pavisam drīz virs galvenās ieejas atvērsies lilijas zieds. Veicot remontu, pirms dažām nedēļām tika atklāts, ka tur bijusi vitrāža ar Svētās Trīsvienības simbolu – lilijas ziedu. Tagad to atjauno. Drīz durvis vērs arī izremontētā diakonijas ēka. Tajā paredzēts ierīkot vietu, kur interesenti varēs iegādāties garīgo literatūru, arī suvenīrus, izdzert tasi labas kafijas un iepazīties ar draudzes laikrakstu. Bet pati diakonija no sākuma galvenokārt aprūpēs draudzes cilvēkus – ģimenes, bērnus. Patlaban draudzē, kas šogad atzīmē dibināšanas 420.gadskārtu, ir ap 1000 cilvēku, kopā ar tiem, kas šajā baznīcā tikai kristījušies – ap 3000.

Turpina remontu arī draudzes namā. Tur iecerēts izveidot kopienu, kurā varētu dzīvot neprecētas draudzes locekles, kas vēlas dziļāk kalpot Dievam un draudzei. Tur būs arī telpas, kur izmitināt cilvēkus, kuri brauc uz rekolekcijām vai citiem baznīcas pasākumiem. Draudzi gan satraucis Latvijas Evaņģēliski luteriskās baznīcas Konsistorijas lēmums atsavināt daļu tās īpašumu. Draudzes priekšnieks Jānis Vilnītis atzīst, ka būtu žēl, jo tad neizdotos īstenot ieceri par kristīgā bērnudārza izveidi draudzei piederošajā ēkā E.Veidenbauma ielā 12, tajā iekļaujot arī draudzes nama skaisto ābeļdārzu. Bet draudzes priekšnieks cer uz jaunievēlētā Kurzemes bīskapa Pāvila Brūvera sapratni un atbalstu draudzei.

Liels darbs priekšā – atjaunot ērģeles. To stabules jāattīra no putekļiem, jāatjauno plēšas. Lai gan ērģeļu atjaunošanā jau ieguldīti 10000 latu, vajadzīgi vēl apmēram 80000. Bet draudze, kas jau apliecinājusi, ka tā spēj daudz paveikt sava dievnama labā, ar Dieva palīdzību laika gaitā paveiks arī to.